Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-11-20, 23:13    Zmiany w regulaminie Harmonijkowych Bitew

Jesteśmy akurat między dwoma Grand Prix, więc jest to najlepszy czas na jakieś zmieny w regulaminie. Proszę przedstawiać wszelkie propozycje, wszystko jest do rozważenia. :)
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-09, 13:41    Odp: Zmiany w regulaminie Harmonijkowych Bitew

Ja proponuję wybór podkładu oddać losowi, mianowicie:
Uczestnicy poprzedniej HB przesyłają po jednym podkładzie, po czym INIM losuje jeden. :)
Co Wy na to? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-12-12, 13:54    Odp: Zmiany w regulaminie Harmonijkowych Bitew

Skoro można wybrać najlepsze to po co dawać to losom przypadku?
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-05-21, 09:32    Odp: Zmiany w regulaminie Harmonijkowych Bitew

Dziś go głowy przyszedł mi tak pomysł. Co wy na to aby wprowadzić możliwość nadawania tytułów swoim pracom na HB? :) Byłoby sympatycznie. :)
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2014-06-21, 00:15    Odp: Zmiany w regulaminie Harmonijkowych Bitew

Nastąpiło kilka zmian dotyczących regulaminu HB. Przede wszystkim nastąpiła zmiana oceniania utworów o którym była mowa w jednym z tematów na forum. Od teraz można oceniać w skali 1-5, również z użyciem liczb dziesiętnych, bez możliwości dawania plusów czy minusów.

Ważna poprawką jest też to która propozycja nagrania jest brana pod uwagę przy tworzeniu zboiorczej listy nagrań. Dotychczas regulamin zakładał, że bezwzględnie pierwsza propozycja będzie brała udział w zabawie. Pomyślałem sobie, że lepszym rozwiązaniem będzie jeśli to autor będzie wskazywał konkretny utwór. Na szczęście nigdy się tak nie przytrafiło, ale potrafię sobie wyobrazić, że ktoś w którymś z pierwszych dni wysyła swoją propozycję, a po kilku dniach dochodzi do wnisoku, że mu się to nagranie nie podoba i postanawia nagrać to od nowa i wysłać po raz drugi. Obecnie regulamin nie pozwalał na takie zachowania.

Formalnie zamieściłem pewną zasadę, która już w sumie panuje na forum, to znaczy, że jeśli zwycięzca ostatniej bitwy nie wybierze podkładu, prawo to przechodzi na użytkowników forum.

Ponadto poprawiłem kilka błędów stylistycznych i zmieniłem martwy punkt na temat tygodniowego wyboru nowego podkładu. Wcześniej jedna edycja zakładała trzy punkty - przesyłanie propozycji, głosowanie oraz wybór podkładu i podsumowania. Obecnie regulamin zakłada tylko dwa pierwsze punkty.

Nowy regulamin HB można znaleźć tutaj.

Zmiany te wprowadziłem w większości dosyć autorytarnie, ale myślę, że słusznie postąpiłem. Możemy podyskutować. ;) Jedną zmienę chciałbym skonsultować z Wami. Pomyślałem sobie, że aby zwiększyć konkurencję przy dążeniu do tytułu Mistrza HB można zmienić ilość przyznawanych punktów za każde z miejsc. Proponuję:
1 miejsce - 5 punktów,
2 miejsce - 4 punkty,
3 miejsce - 3 punkty,
4 miejsce - 2 punkty,
5 miejsce - 1 punkt.

Można to wprowadzić od nowego GP.

karol.z napisał/a:
Co wy na to aby wprowadzić możliwość nadawania tytułów swoim pracom na HB?

Myślę, że to dobry pomysł.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-22, 15:28    Odp: Zmiany w regulaminie Harmonijkowych Bitew

Witam.

Co do zmian w regulaminie nie mam uwag ale pierwszy raz biorę udział w HB, więc lepiej jakby się wypowiedział uczestnik, który już brał udział.

W regulaminie jest napisane, że ilość uczestników jest nieograniczona ale nie jest napisane jaka liczba uczestników powinna być minimalnie aby rozpocząć HB (chyba, że coś mi umknęło)

Jeśli chodzi o propozycję punktowania na mistrza HB to ja bym widział to tak jak poniżej.

1 miejsce - 3 punkty,
2 miejsce - 2 punkty,
3 miejsce - 1 punkty,

Uważam, że propozycja INIM co do punktowania na mistrza HB dobra jest ale w przypadku jeśli brałoby udział w każdym HB przynajmniej 7 uczestników. W przypadku np. 5 uczestników to za tym nie jestem ponieważ ostatni z uczestników też dostanie punkt i tu ma wątpliwości. Ale jak tak zostanie przyjęte to płakać nie będę :)

Co do nadawania tytułów do nagrań - brak uwag - kto chce nazwać niech nazywa a kto nie to nie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2014-06-25, 03:34    Odp: Zmiany w regulaminie Harmonijkowych Bitew

Wydaje mi się, że często jest mniej niż pięciu uczestników z uwagi na fakt, że podkłady są dosyć trudne i nie każdy decyduje się próbować coś do niego nagrać. Jeżeli byśmy proponowali łatwiejsze podkłady to byłoby więcej uczestników i wtedy dodatkowym bodźcem mogłoby być to, że nie trzeba wysłać wybitnego nagrania by załapać się na jakieś punkty. No chyba, że punkty w tabeli to dla uczestników trzeciorzędna sprawa...?
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-25, 08:54    Odp: Zmiany w regulaminie Harmonijkowych Bitew

Widzę, że kolega prowadzi nocny tryb życia "4:34" :) albo pracuje w nocy.

Podkłady faktycznie mogą się przyczynić do frekwencji ale myślę, że jest to jeden z wielu czynników, które mają wpływ na ilość chętnych w udziale HB.
Dla mnie sposób i ilość przyznawania punktów na mistrza nie ma duże znaczenia.
Twoja propozycja nie budzi dla mnie specjalnych zastrzeżeń jak już pisałem we wcześniejszym poście. Tylko się cieszyć i dziękować, że ktoś się tym zajmuje i za to szacun.
Mam jedną refleksję na temat w ogóle mistrza HB - Ktoś może być kilka razy pierwszy w bitwach i wystarczy, że dwa razy nie weźmie udziału w bitwie i już potencjalnie traci szanse na wygraną na mistrza ponieważ inny uczestnik, który weźmie udział we wszystkich bitwach i zajmie w nich drugie/trzecie miejsce spowoduje otrzymanie ilości punktów wystarczających do zostania mistrzem HB a decydującą rolę odegra tu obecność uczestnika we wszystkich bitwach. Czy będzie się czuł dumny z zostania mistrzem HB w takich okolicznościach, niech sobie sam odpowie.
Jest to jednak zabawa, więc nie ma co wchodzić tak głęboko w temat :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-06-25, 12:54    Odp: Zmiany w regulaminie Harmonijkowych Bitew

Sternik napisał/a:
Widzę, że kolega prowadzi nocny tryb życia "4:34" :) albo pracuje w nocy.

Mam jedną refleksję na temat w ogóle mistrza HB - Ktoś może być kilka razy pierwszy w bitwach i wystarczy, że dwa razy nie weźmie udziału w bitwie i już potencjalnie traci szanse na wygraną na mistrza ponieważ inny uczestnik, który weźmie udział we wszystkich bitwach i zajmie w nich drugie/trzecie miejsce spowoduje otrzymanie ilości punktów wystarczających do zostania mistrzem HB a decydującą rolę odegra tu obecność uczestnika we wszystkich bitwach. Czy będzie się czuł dumny z zostania mistrzem HB w takich okolicznościach, niech sobie sam odpowie.
Jest to jednak zabawa, więc nie ma co wchodzić tak głęboko w temat :)


Właśnie miałem o tym napisać. ;) Taka sytuacja mogłaby zajść nawet przy obecnej punktacji. W bitwach bierze różna ilość uczestników. Czasem bywa że tylko i trzy osoby. Ten który zajął ostatnie miejsce mogł zagrać całkiem fajnie ale mógł też gorzej. Dlatego nie wiem czy w ogóle punkty powinny być przyznawane za zdobyte miejsca ale np. za średnią jaką się otrzymało. Oczywiście to zabawa, więc traktujcie to jako moje luźne przemyślenia i propozycje. ;)
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-25, 13:28    Odp: Zmiany w regulaminie Harmonijkowych Bitew

karol.z napisał/a:
(...) nie wiem czy w ogóle punkty powinny być przyznawane za zdobyte miejsca ale np. za średnią jaką się otrzymało. Oczywiście to zabawa, więc traktujcie to jako moje luźne przemyślenia i propozycje. ;)


Przyznawanie punktów za średnią miałoby jeden minus - ostatnio wprowadziliśmy zmiany, zgodnie z którymi można wystawiać oceny dziesiętne (np. 4.1, 4.2) po to aby zróżnicować oceny w przypadku wyrównanego poziomu uczestników. Jeżeli teraz przyjęlibyśmy, że te niewielkie różnice nie będą miały znaczenia, bo np. za średnią z przedziału 4 - 4,5 byłaby taka sama liczba punktów to średnio ma to sens:).

A co myślicie o połączeniu powyższych pomysłów? Np. punkty byłyby przyznawane za miejsca, ale w przypadku liczby uczestników mniejszej niż liczba punktowanych miejsc, ostatnia osoba uzyskałaby punkty tylko w przypadku przekroczenie pewnej średniej ocen, np. 4 lub 3,75?

Inna rzecz, to czy w chwili obecnej, gdy nie ma za bardzo zainteresowania bitwami, warto prowadzić tak rozciągnięte w czasie GP?. Z czasów, gdy jeszcze tylko przeglądałem to forum pamiętam, że kiedyś było wiecej chętnych do grania, a bitwy odbywały się regularnie. Teraz, gdy całe GP jest rozciągnięte w czasie bo przerwa między jedną a drugą bitwą ciągnie się miesiącami, może warto byłoby poprostu przejść na system luźnych bitew urządzanych co jakiś czas, gdy zbiorą się chętni?

Chodzi mi o to, że w czasie jaki upływa od pierwszej do ostatniej bitwy GP ciężko zachować regularność, gdyż człowiekowi może się przytrafić wszystko (może zacząć wymagającą pracę i nie mieć czasu na nagrania, może zostać zawodowym muzykiem i też nie mieć czasu, zająć się czym innym albo po prostu zaliczyć przerwę od instrumentu – zdarza się :P ) Inna rzecz – może skrócenie GP do powiedzmy trzech bitew?

Na marginesie - wpadł mi też pewien pomysł niezwiązany bezpośrednio z HB? Mianowicie, można by zorganizować nową zabawę forumową w postaci internetowego jamu, w którym uczestnicy dogrywaliby się kolejno. W tej chwili skupiamy się na rywalizacji, a w muzyce chodzi chyba też o wspólną zabawę. Przy takiej konwencji, każdy kolejny uczestnik chcąc pokazać własne umiejętności musiałby jednocześnie logicznie nawiązać do poprzednika, uszanować jego "dokonania" i pociągnąć utwór tak aby stanowił jakąś całość. Solówki byłyby ograniczone do powiedzmy 2 chorusów. Ocena nagrań i późniejsza dyskusja pewnie sporo wniosłaby do gry każdego z nas. Co sądzicie o takim pomyśle? Byliby chętni?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-06-25, 19:11    Odp: Zmiany w regulaminie Harmonijkowych Bitew

Cytat:
A co myślicie o połączeniu powyższych pomysłów? Np. punkty byłyby przyznawane za miejsca, ale w przypadku liczby uczestników mniejszej niż liczba punktowanych miejsc, ostatnia osoba uzyskałaby punkty tylko w przypadku przekroczenie pewnej średniej ocen, np. 4 lub 3,75?


To byłoby dobre.

Cytat:
Inna rzecz, to czy w chwili obecnej, gdy nie ma za bardzo zainteresowania bitwami, warto prowadzić tak rozciągnięte w czasie GP?. Z czasów, gdy jeszcze tylko przeglądałem to forum pamiętam, że kiedyś było wiecej chętnych do grania, a bitwy odbywały się regularnie. Teraz, gdy całe GP jest rozciągnięte w czasie bo przerwa między jedną a drugą bitwą ciągnie się miesiącami, może warto byłoby poprostu przejść na system luźnych bitew urządzanych co jakiś czas, gdy zbiorą się chętni?

Chodzi mi o to, że w czasie jaki upływa od pierwszej do ostatniej bitwy GP ciężko zachować regularność, gdyż człowiekowi może się przytrafić wszystko (może zacząć wymagającą pracę i nie mieć czasu na nagrania, może zostać zawodowym muzykiem i też nie mieć czasu, zająć się czym innym albo po prostu zaliczyć przerwę od instrumentu – zdarza się :P ) Inna rzecz – może skrócenie GP do powiedzmy trzech bitew?


Ja byłbym za tym, żeby jeszcze zostać przy starym systemie, w następnym GP robiąc HB regularnie tak jak dawniej i wybierając ciut łatwiejsze podkłady. Zrobimy po prostu eksperyment. ;)

Cytat:
Na marginesie - wpadł mi też pewien pomysł niezwiązany bezpośrednio z HB? Mianowicie, można by zorganizować nową zabawę forumową w postaci internetowego jamu, w którym uczestnicy dogrywaliby się kolejno. W tej chwili skupiamy się na rywalizacji, a w muzyce chodzi chyba też o wspólną zabawę. Przy takiej konwencji, każdy kolejny uczestnik chcąc pokazać własne umiejętności musiałby jednocześnie logicznie nawiązać do poprzednika, uszanować jego "dokonania" i pociągnąć utwór tak aby stanowił jakąś całość. Solówki byłyby ograniczone do powiedzmy 2 chorusów. Ocena nagrań i późniejsza dyskusja pewnie sporo wniosłaby do gry każdego z nas. Co sądzicie o takim pomyśle? Byliby chętni?


Czemu nie? Można spróbować. [/quote]
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2014-06-26, 03:57    Odp: Zmiany w regulaminie Harmonijkowych Bitew

Sternik napisał/a:
Widzę, że kolega prowadzi nocny tryb życia "4:34" :) albo pracuje w nocy.

Nawet jedno i drugie. ;)

karol.z napisał/a:
MacieJJ napisał/a:
A co myślicie o połączeniu powyższych pomysłów? Np. punkty byłyby przyznawane za miejsca, ale w przypadku liczby uczestników mniejszej niż liczba punktowanych miejsc, ostatnia osoba uzyskałaby punkty tylko w przypadku przekroczenie pewnej średniej ocen, np. 4 lub 3,75?

To byłoby dobre.

A według mnie nie. Dodatkowe komplikacje mogą zniechęcić uczestników. Zasady powinny być proste i przejrzyste.

karol.z napisał/a:
Ja byłbym za tym, żeby jeszcze zostać przy starym systemie, w następnym GP robiąc HB regularnie tak jak dawniej i wybierając ciut łatwiejsze podkłady. Zrobimy po prostu eksperyment. :)

To chyba jednak najlepsze obecnie rozwiązanie. W czasie przyszłego Grand Prix może będzie warto wrócić do tego pomysłu.

MacieJJ napisał/a:
Na marginesie - wpadł mi też pewien pomysł niezwiązany bezpośrednio z HB? Mianowicie, można by zorganizować nową zabawę forumową w postaci internetowego jamu, w którym uczestnicy dogrywaliby się kolejno. W tej chwili skupiamy się na rywalizacji, a w muzyce chodzi chyba też o wspólną zabawę. Przy takiej konwencji, każdy kolejny uczestnik chcąc pokazać własne umiejętności musiałby jednocześnie logicznie nawiązać do poprzednika, uszanować jego "dokonania" i pociągnąć utwór tak aby stanowił jakąś całość. Solówki byłyby ograniczone do powiedzmy 2 chorusów. Ocena nagrań i późniejsza dyskusja pewnie sporo wniosłaby do gry każdego z nas. Co sądzicie o takim pomyśle? Byliby chętni?

Tego nikt nie zabrania, więc to kwestia założenia nowego tematu - no bo chyba całego nowego działu nie będziemy otwierać?

Na koniec dodam, że aby zachęcić większą ilość osób do HB częstotliwość bitew się trochę zwiększy. Myślę, że nowa bitwa co mniej więcej dwa miesiące to dobry pomysł.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-26, 08:13    Odp: Zmiany w regulaminie Harmonijkowych Bitew

Przychylam się do opinii INIM co nie znaczy, że MacieJJ ma złe pomysły. Patrząc jednak na frekwencję w HB to tym pomysłem chyba nie zwiększymy zainteresowania potencjalnych uczestników.

Doprowadźmy najpierw obecną bitwę do końca a następnie można coś pomyśleć, żeby zwiększyć zainteresowanie bitwami. Myślę, że istotne jest właśnie zwiększyć zainteresowanie a co za ty idzie liczbę uczestników. Można wrócić do tych dyskusji po obecnej bitwie ale ja już dam pomysł.

1. Zadać nowe pytanie na forum żeby się forumowicze wypowiedzieli dlaczego nie biorą udziału w HB? Co stoi na przeszkodzie? Na jakich warunkach by przystąpili do bitwy? Wyciągnąć wnioski wprowadzić zmiany.
Albo
2. Aby zwiększyć liczbę uczestników może jeszcze coś uprościć. Przecież jest wielu harmonijkarzy, którzy zaczynają przygodę z harmonijką ale coś już zagrają lepiej lub gorzej. Każdy pamięta swoje początki - harmonijka "C" i do przodu. Z czasem asortyment się powiększa ja do dzisiaj mam tylko 3 tonacje harmonijek bez wzmacniacza (ale to nie powód mojej propozycji). Może warto np. wycofać się z obowiązku grania z podkładów. Przyjmować nawet melodie "Wlazł kotek na płotek" "Panie Janie" itp. pozwolić na dowolność . Ww. melodie też jeden zagra lepiej drugi gorzej myślę, że można to ocenić. Obecny poziom HB oceniam jako wysoki/dość wysoki - dlaczego tak myślę? jak byłem na warsztatach harmonijkowych w grupie zaawansowanych to poziom był zróżnicowany od tych co szlifowali dźwięk F w pierwszej oktawie nie mówiąc o obniżeniach w trzeciej oktawie a byli i tacy co już improwizowali ale gorzej niż w HB a przynajmniej nie lepiej.
Kto chce zagrać z podkładu to oczywiście można, jeśli ktoś chce zagrać z podkładu "G" to proszę bardzo jeśli w F to proszę bardzo. Każdy sobie dowolny podkład wybiera jaki ma ochotę. Jak chce zagrać bez podkładu proszę bardzo w dowolnej tonacji czemu nie (chromatyki i tremolo to do rozważenia). Ocena prac czy początkującego lub zaawansowanego będzie przydatna. Przecież gra polega m.in na tym, żeby się podobała a nie znaczy to, że musi być trudna technicznie do wykonania choć często idzie to w parze :) . Natłok uczestników chyba Nam nie grozi ale jak zgłosi się 10 może 15 uczestników to jest coś :) . kto dobrze gra będzie i tak wysoko kto gorzej będzie niżej ale nawet początkujący będzie przykładowo 13-sty na 15-stu dowie się, na jakim poziomie gra ile jeszcze przed nim ale ile za nim. A ostatni będzie miał motywację, żeby następnym razem przygotować się lepiej i wskoczyć choć o jedno oczko w górę. Natomiast lepsi będą walczyć o pozycję na szczycie listy. Jestem ciekawy jakby to wyszło w "praniu" :)
Oczywiście jeśli zgłosiłoby się więcej uczestników około 15 (marzenie ściętej głowy) to można ułatwić sprawę i zamiast przyznawania punktów każdy by wysyłał gotową listę od jego zdania najlepszego do najgorszego nagrania.
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-06-26, 11:29    Odp: Zmiany w regulaminie Harmonijkowych Bitew

Cytat:
Aby zwiększyć liczbę uczestników może jeszcze coś uprościć. Przecież jest wielu harmonijkarzy, którzy zaczynają przygodę z harmonijką ale coś już zagrają lepiej lub gorzej. Każdy pamięta swoje początki - harmonijka "C" i do przodu. Z czasem asortyment się powiększa ja do dzisiaj mam tylko 3 tonacje harmonijek bez wzmacniacza (ale to nie powód mojej propozycji). Może warto np. wycofać się z obowiązku grania z podkładów. Przyjmować nawet melodie "Wlazł kotek na płotek" "Panie Janie" itp. pozwolić na dowolność . Ww. melodie też jeden zagra lepiej drugi gorzej myślę, że można to ocenić. Obecny poziom HB oceniam jako wysoki/dość wysoki - dlaczego tak myślę? jak byłem na warsztatach harmonijkowych w grupie zaawansowanych to poziom był zróżnicowany od tych co szlifowali dźwięk F w pierwszej oktawie nie mówiąc o obniżeniach w trzeciej oktawie a byli i tacy co już improwizowali ale gorzej niż w HB a przynajmniej nie lepiej.
Kto chce zagrać z podkładu to oczywiście można, jeśli ktoś chce zagrać z podkładu "G" to proszę bardzo jeśli w F to proszę bardzo. Każdy sobie dowolny podkład wybiera jaki ma ochotę. Jak chce zagrać bez podkładu proszę bardzo w dowolnej tonacji czemu nie (chromatyki i tremolo to do rozważenia). Ocena prac czy początkującego lub zaawansowanego będzie przydatna. Przecież gra polega m.in na tym, żeby się podobała a nie znaczy to, że musi być trudna technicznie do wykonania choć często idzie to w parze :) . Natłok uczestników chyba Nam nie grozi ale jak zgłosi się 10 może 15 uczestników to jest coś :) . kto dobrze gra będzie i tak wysoko kto gorzej będzie niżej ale nawet początkujący będzie przykładowo 13-sty na 15-stu dowie się, na jakim poziomie gra ile jeszcze przed nim ale ile za nim. A ostatni będzie miał motywację, żeby następnym razem przygotować się lepiej i wskoczyć choć o jedno oczko w górę. Natomiast lepsi będą walczyć o pozycję na szczycie listy. Jestem ciekawy jakby to wyszło w "praniu" :)
Oczywiście jeśli zgłosiłoby się więcej uczestników około 15 (marzenie ściętej głowy) to można ułatwić sprawę i zamiast przyznawania punktów każdy by wysyłał gotową listę od jego zdania najlepszego do najgorszego nagrania


Moim zdaniem to by trochę zrobiło taki groch z kapustą bo jednak cel bitwy jest taki aby porównać poszczególne interpretację. Jak ktoś się wczuł w dany podkład, w dany utwór. Ja bym zaproponował coś podobnego ale w innym troszkę kierunku - granie do podkładu KONKRETNEGO utworu/tematu. I wtedy można byłoby zaproponować zarówno jakieś bluesowo-jazzowe standardowe tematy (również te łatwiejsze) ale także i jakieś utwory które mogliby zagrać i początkujący, np. melodie znanych przebojów czy coś w ten deseń. I to mogło by być dobre, gdyż początkujący zagraliby coś co nie przekracza ich możliwości zaś dla zaawansowanych byłoby to coś nowego , oddech od bluesa, znalezienie się w nowej sytuacji, gdyż do takich utworów inaczej się improwizuje niż do bluesa. Kto chciałby to by poimprowizował, kto nie zagrałby samą melodię.

Zgodzę się natomiast, że poziom HB jest obecnie dość wysoki. Mamy paru wymiataczy którzy grają na już bardzo zaawansowanym poziomie ale nawet Ci co grają sporo słabiej to w ogólnym rozrachunku wypadają całkiem poprawnie, tym bardziej, że na ogół nie dysponują oni jakimś długim stażem gry, ale są mocno w to zaangażowani więc słychać efekty.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-29, 14:07    Odp: Zmiany w regulaminie Harmonijkowych Bitew

Zgodzę się z karol.z, że pomysł z dowolnością utworów jest chybiony. Oprócz słusznych argumentów Karola trzeba jeszcze zauważyć że trudno byłoby takie coś oceniać, no bo jak np. porównać wykonanie standardu jazzowego z jakąś piesnią ludową - jakie kryteria zastosować?

Cytat:
Ja bym zaproponował coś podobnego ale w innym troszkę kierunku - granie do podkładu KONKRETNEGO utworu/tematu.


A ten pomysł z kolei bardzo mi się podoba. W takim wypadku możnaby było sobie wybrać czy ktoś chce grać a-capella czy do podkładu. Wiele ciekawych utworów jest też w zasięgu początkujących (np. takie klasyki jak "What a wonderful world" lub "St. James Infirmary", "Ain't no sunshine"). Z podkładami też nie powinno być problemów - zasoby sieci są olbrzymie.

Jedno co mnie tylko zastanawia, to czy z perspektywy osób początkujących łatwiejsze są takie utwory, czy uniwersalny 12 bar blues, w którym zmiany akordów można całkowicie pominąć, a i tak będzie to jakoś brzmiało? Fajnie jakby się wypowiedziały osoby, które myślą/myślały o wzięciu udziału w HB, ale się jeszcze nie zdecydowały.

Jeżeli chodzi o przyczyny dla których nie ma wielu chętnych, to myślę, że mogą być dwie:
- Wysoki poziom, a co za tym idzie myślenie, że nie jest się dość dobrym.
- Ograniczony repertura, opierający się w głównej mierze na bluesie. Mi to nie robi problemu, bo tę muzykę uwielbiam, ale zauważyłem że wiele osób na forum szuka tabów do utworów niebluesowych, są też tematy typu "harmonijka w rocku" itp, mamy też pewnie na forum kilku jazz'manów.

Ja sam jestem osobą, dla której ostatnie HB było tym pierwszym. U mnie dominowało myślenie, że nie jestem dość dobry - taki charakter ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu