Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Domi944 

Wiek: 30
Posty: 7
Skąd: Kielce
Wysłany: 2014-06-17, 13:21    [Rada] Co sądzicie o tych dwóch harmonijkach chromatycznych?

Marzę o chromatyku jednak jego cena mnie przeraża, a budżet mam niewielki. Dzisiaj przeglądając sklepy internetowe znalazłam takie dwa modele:

1.http://allegro.pl/chromatyczna-harmonijka-ustna-belcanto-40-tonow-i4328914341.html

2.http://allegro.pl/harmonijka-ustna-chromatyczna-swan-1040-i4330279772.html

I moje pytanko brzmi czy miał ktoś styczność z takimi modelami może coś o nich powiedzieć, polecić która lepsza :)

:harp: Ahoj! I z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi
_________________
"Jes­teśmy z te­go sa­mego ma­teriału co nasze sny." Shakespeare
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-06-17, 14:51    Odp: [Rada] Co sądzicie o tych dwóch harmonijkach chromatycznych?

Mam tego Swana. Na początek zabawy z chromatykiem, po to żeby posmakować jak się gra na tego typu harmonijce wydaje mi się wystarczająca. Jakoś brzmi, w miarę stroi, nie trzeba zużywać szczególnie dużo powietrza. Ogólnie gra lepiej niż najtańsze diatoniki. Nie ma jednak wentyli, tak jak drogie chromatyki. Do tego pokrywy są dość miękkie, podczas gry można harmonijkę nieco spłaszczyć. Jednak jako próba sprawdzenia, czy w ogóle harmonijka chromatyczna nam odpowiada, to jest to instrument wystarczający. Jednak w najwyższych kilku kanałach dźwięki są ułożone inaczej niż w modelach znanych firm.

Belcanto zdaje mi się harmonijką podobnej klasy, ale tu się nie wypowiem autorytatywnie.

Poszukaj tematu o Swanie, z pewnością taki jest, bo sam w nim sporo pisałem :) . Pewne wątki znajdziesz też w temacie "Podziel się radością".
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Domi944
  
Odpowiedz do tematu