Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Ziutex 

Wiek: 61
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-06-11, 21:00    Drewno, ale...

Witam wszystkich.
Jestem baaardzo początkującym, choć nie młodym już adeptem sztuki gry na harmonijce. Posiadam Hohnera Marine Band, który bardzo odpowiada mi brzmieniowo i bardzo mi NIE odpowiada jeśli chodzi o wygodę grania. Za mały rozstaw otworów, ostre ich krawędzie, drewno nie impregnowane, kanciate pokrywy, krawędzie płytek stroikowych wywalone na wierzch, no tragedia jak dla mnie. Po paru dniach grania wyglądałem jak glonojad. Posiadam również Seydel Session steel i tu odwrotnie, gra mi się bardzo wygodnie, ale brzmienie przy MB jakby tępe, matowe. No i MB podczas gry cudownie wibruje w palcach. Dla mnie to ważne.
Najchętniej kupiłbym harmonijkę z drewnianym korpusem, świetnym brzmieniem, ale taką na której się również wygodnie gra. Co radzicie? Cena nie jest najważniejszym kryterium, ale za bogaty też nie jestem.
_________________
Pozdrawiam. Ziutex
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mitch 

Posty: 10
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-11, 21:30    Odp: Drewno, ale...

Witam Ziutex - autorytet ze mnie żaden, ale w tej sytuacji oczywistym wyborem będzie Marine Band Deluxe. Wszystkie zalety MB z wyłączeniem wad (chyba wszystkich), które wymieniłeś. Poczekaj jednak co napiszą forumowicze z większą wiedzą i praktyką w tym temacie.
Ja mam Hohner Special 20, ale następną będzie zapewne MB Deluxe
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-06-12, 10:57    Odp: Drewno, ale...

mitch, może nie grasz długo ale dobrze mówisz.

W Special 20 i MB Deluxe są te same stroiki co w zwykłej Marine Band, więc jeśli wystarczy Ci, że będą zaokrąglone krawędzie, to MB Deluxe Ci się spodoba. A jeśli będą Ci dalej
przeszkadzały wystające płytki stroikowe, to spodoba Ci się Special 20.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ziutex 

Wiek: 61
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-06-12, 17:21    Odp: Drewno, ale...

Witam Pana Pawła. To ja, Krzysztof z Krosna ;) . Tym razem spotykamy się na forum. Śrubki wysłane? Mam nadzieję, że tak.
A wracając do tematu, to wystające płytki stroikowe w MB deluxe raczej mi nie przypasują. To główna wada tych harpów (jak dla mnie). Nie chcę kolejnej harmonijki z plastikowym wnętrzem, więc S20 też odpada. Tak sobie myślę o Seydel 1847clasic ale nie wiem czy już dorosłem na to (ponoć) cudo.
_________________
Pozdrawiam. Ziutex
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-06-12, 17:23    Odp: Drewno, ale...

W 1847 płytki stroikowe też nieznacznie wystają przed korpus i dotykają ust. We wszystkich drewnianych harmonijkach tak jest.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ziutex 

Wiek: 61
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-06-13, 08:55    Odp: Drewno, ale...

Cenna uwaga, chociaż wcale mnie nie cieszy, bo wywalić 3 stówy na 1847 i być niezadowolony, to średnia przyjemność...
_________________
Pozdrawiam. Ziutex
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2014-08-05, 22:10    Odp: Drewno, ale...

A ja bym polecił w opozycji do MB Deluxe tego:
http://muzyczny.pl/119423...ijka-ustna.html .

Tylko, że produk wycofany z oferty, bo producent nie ma przedstawiciela w PL (chyba jeszcze tak jest?). Jeśli ktoś znajdzie sklep, w którym to można kupić, niech da znać. Zostają jeszcze zagraniczne sklepy.

Nie rani ust, brzmienie miodne i ten posmak tropików podczas grania. :D Chyba, że palisz, to wtedy smak zmienia się w coś pokroju popielniczki wypełnionej petami zrobionej z owego drewna tropikalnego. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-08-06, 09:31    Odp: Drewno, ale...

Stan magazynu: 0 szt.

Nie no, heringów już w Polsce nie kupisz na pewno. Chyba, że komuś jakimś cudem
leżały na półce. Ale przyznam, fajnie jakby były dostępne.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-08-06, 10:57    Odp: Drewno, ale...

Hering produkował też Free Bluesa, który był podobno niezłą harmonijką za bardzo niską cenę.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ziutex 

Wiek: 61
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-09-10, 20:24    Odp: Drewno, ale...

Ostatecznie kupiłem Seydel 1847 z pierwszej serii w tonacji D. Zanim dotarła do mnie przeszła przez ręce minigunmen'a, czyli Pawła Pilnika Pileckiego w celu regulacji i jestem mega zadowolony. Świetny instrument! Kapitalnie reaguje na każdy przepływ powietrza. Szczelna i o pięknym brzmieniu oraz wyglądzie. Aż chce się grać. Polecam wszystkim. Warta każdej wydanej złotówki.
_________________
Pozdrawiam. Ziutex
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu