Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kszekosz 

Wiek: 26
Posty: 3
Wysłany: 2014-06-10, 21:06    Używana Hamronijka

Witam planuje zakup harmonijki Hohner Special 20 w tonacji C i znalazłem dość przystępną ofertę 75zł. Jest tylko jeden haczyk, harmonijka jest używana. Sprzedający niby napisał "Harmonijka jest nietrafionym prezentem. Jedynie kilka razy była przyłożona do ust. Jej stan określam jako nowy.", ale ja dalej nie jestem pewien czy to się opłaci.

Moje pytanie brzmi : Czy opłaca się kupić używaną harmonijkę?

A i takie jeszcze jedno pytanko: Czy długo się trzeba uczyć, żeby pograć np. na ognisku czy coś w tym rodzaju ?

Wiem, że każdy różnie to przyswaja, ale tak z własnych przykładów możecie odpowiedzieć.

Prosiłbym o szybką odpowiedź :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fokerss
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-10, 21:16    Odp: Używana Hamronijka

Kiedyś na warsztatach w Warszawie mistrz harmonijki powiedział, że granie na używanej harmonijce - to jak noszenie po kimś majtek.
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-11, 09:48    Odp: Używana Hamronijka

Odradzałbym używanej harmonijki. Jeśli jednak bardzo chcesz grać i wiesz, że nie załatwisz sobie parę dyszek więcej na nową to myślę, że przy dobrym wyczyszczeniu/odkażeniu możesz się skusić ale lepiej trochę poczekać i załatwić brakującą kwotę.

Drugie pytanie jest trudniejsze. Myślę, że prostych kawałków można się nauczyć dość szybko zależy od "słuchu" grającego. Ja zacząłem od kolędy "Lulaj że Jezuniu" bez tabów, próbowałem metodą prób i błędów albo pasował mi dźwięk albo nie pasował "na ucho" i tak do skutku z uporem maniaka :)

Propozycja jest taka naucz się jedną prostą melodię (jak dasz radę to ze słuchu nie z tabów) np "Mam chusteczkę haftowaną" i będziesz miał odpowiedź ile Ci to zajęło czasu i ile w takim razie musisz poświęcić czasu żeby sobie pograć na ognisku. Ww. przykład melodii podałem do wyrobienia sobie ogólnej orientacji "z czym to się je". Nie podałem tej melodii jako dobry przykład zagrania przy ognisku. Tak czy inaczej od czegoś trzeba zacząć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mitch 

Posty: 10
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-11, 11:13    Odp: Używana Hamronijka

Za 95 możesz mieć nową, więc przy 20 pln różnicy kupowanie używanej (niepewnej) mija się z celem, ale jeśli w kieszeni już zupełna susza to targuj się.

Ja swoją Hohner Special 20 też kupiłem od gościa z Allegro, z tą różnicą, że odbierałem osobiście i mogłem obejrzeć i nawet ograć przed kupnem. Chciał 75 pln, a kupiłem za 60 pln. Oceniłem harmonijkę, gościa :) i wyszło mi, że nie ściemnia (harmoszka nieużywana).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kszekosz 

Wiek: 26
Posty: 3
Wysłany: 2014-06-11, 14:36    Odp: Używana Hamronijka

Mogę dozbierać do tej nowej, ale chciałbym już teraz zacząć się uczyć. Spróbuje wytargować niższą cenę, a jeśli się nie uda to kupię nową.

Jeszcze jedno pytanie : Czy opłaca się uczyć gry z książki "Harmonijka i Blues" Sławka Wierzcholskiego? Dużo czytałem na temat samej teorii, początków gry, i natknąłem się na tą książkę na tym forum, lecz chciałbym się upewnić czy ta książka jest dobra do nauki czy jest jakaś lepsza.

[ Dodano: 2014-06-13, 19:05 ]
Kurcze, tak myślę i myślę czy ją kupić i nie mogę podjąć decyzji. Może ktoś doświadczony ocenić czy warto? Wiem, że tu wyżej się już wypowiadaliście, ale teraz rzućcie okiem jeszcze :D :
http://allegro.pl/harmoni...4316328041.html

Dowiedziałem się, że harmonijka ma ponad rok. Czy to, że harmonijka ma ponad rok, może mieć jakiś wpływ na zmianę dźwięku ?

Proszę o ocenę tej harmonijki.

Cenowej różnicy od nowej jest tylko 23 zł, ale to jednak 2x kebab :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu