Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-09, 22:21    Premiera

Witam Panowie i Panie.

Po dłuższym już czasie nauki, grania dla siebie i dla niewielkiej grupy znajomych, szlifowania warsztatu i tym podobnych rzeczy przyszedł czas na powolne wychodzenie do ludzi. Pierwszym etapem było zgloszenie do ostatniego HB - o dziwo niespodziewanie udane:) Kolejnym jest właśnie ten temat, a dokładniej krótki harmonijkowy instrumental którego ten temat dotyczy.

Link:
https://soundcloud.com/maciejj-1/jacobs-mood-1

Jest to typowy "slow blues", a zarazem pierwszy utworek który udostepniam szerszej publiczności (stąd zmyślny tytuł tematu). Zapraszam do słuchania i dzielenia się swoimi wrażeniami - jako słuchacz, jako muzyk, niewazne. Każda ocena lub uwaga, niezależnie czy pozytywna, czy krytyczna będzie na pewno motywacją do dalszej pracy.

Z góry dzięki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-05-09, 23:29    Odp: Premiera

Liitle Walter i jego Sad Hours były duuuuużą inspiracją. Naprawdę, nie mam się do czego przyczepić. Brzmienie fraza, dynamika, opanowanie instrumentu, wszystko jest. Jak długo już grasz? Bo naprawdę, według mnie poziom osiągnąłeś naprawdę przyzwoity. Gratuluję!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Waran 


Wiek: 30
Posty: 9
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-10, 09:28    Odp: Premiera

Niestety jako muzyk się nie wypowiem ze względu na brak wiedzy, ale jako słuchacz mogę powiedzieć, że bardzo fajny klimat i bardzo przyjemnie się tego słucha.
_________________
"Even a poor plan is better than no plan at all."
Mikhail Chigorin
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-11, 10:30    Odp: Premiera

Dzięki za opinie.

#Maciekdraheim
Gram od początku 2010 r., czyli już z ponad 4 lata. Jednak przez pierwsze 2 lata różnie to z tym graniem bywało. Niby sobie pogrywałem, ale miałem spory okres stagnacji:) Bardzo intensywnie, bardziej świadomie i ze zdecydowanie większymi efektami ćwiczę gdzieś od 2 - 2,5 roku.

No a inspiracją było nie tylko Sad Hours, ale wszystkie slow bluesy Little Waltera - stąd tytuł.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-05-11, 14:37    Odp: Premiera

No to staż nie jest jakiś naprawdę ogromny, a efekty bardzo dobre! Trzymaj tak dalej, bo słuchało się tego bardzo dobrze.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2014-05-18, 21:55    Odp: Premiera

Świetny klimat i oszczędność dźwięków, brzmienie też ciekawe... czego chcieć więcej?
Mnie się bardzo podoba ;) . Czekam na więcej.
Pozdro
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Magic_Mike 


Wiek: 32
Posty: 55
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnów
Wysłany: 2014-06-02, 17:13    Odp: Premiera

Fajne fajne, podoba mi się. Nawet przester ciekawy :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu