Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
wagonik

Posty: 7
Wysłany: 2014-05-30, 18:39    Problemik

Witam ! dzisiaj dostałem pocztą harmonijkę :
http://www.harmonijka.com...n-standard.html

Jest ona dziwnie pognieciona tak jak by w jedną strone i nie wiem czy to tak ma być czy może taka jest zawsze bo się na tym nie znam i przy wciągniu powietrza praktycznie na wszystkich grubszych dzwiękach trzeszczy tak jak by jakaś blaszka latała w środku i wibrowała.

Nie wiem czy mam to odesłać czy nie... czekałem na instrument prawie 2 tygodnie bo była możliwość płatności przelewem tylko i wiadomo jak to jest.

Prosze o porady i między czasie wrzuce fotki.

http://www.fotosik.pl/pok...e7c59326c8.html

http://www.fotosik.pl/pok...49080b1f6e.html

ps. na pierwszym kanale przy wdechu trzeszczy jak szalona, a na drugim mniej.

http://www.fotosik.pl/pok...0d178c9568.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-05-30, 19:14    Odp: Problemik

Wygląda jakby na nią głaz spadł! Z pewnością tak nie powinna wyglądać nowa harmonijka. Powinieneś wyjaśnić to jak najszybciej ze sprzedawcą. Jak harmonijka jest taka spłaszczona to bardzo prawdopodobne jest, że dłuższe stroiki, te od niskich dźwięków, uderzają o pokrywę podczas próby gry na nich i stąd te dziwne dźwięki.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wagonik

Posty: 7
Wysłany: 2014-05-30, 19:20    Odp: Problemik

Kur... czekałem na nią 2 tygodnie i teraz muszę czekać do poniedziałku by to z nimi wyjaśnić i kolejne 2 tygodnie pewnie, aż znów wpadnie jakaś w moje ręce. Jak myślicie czy jutro złapie kogoś ze strony na telefonie? i naprawdę nie wiem co trzeba było zrobić i co mieć w głowie by wysłać komuś taki sprzęt.

I ciekawe czy będą robić problem... pewno usłyszę, że sam to zrobiłem.
I jesszcze co dobre... zamówiłem kurierem siódemką, a przysłali DPD
i włożyli to w koperte...

Tak się zastanawiam, że zadzwonie do nich i ich opierdziele po czym odeśle instrument i najnormalniej w świecie poprosze o zwrot pieniędzy.
Jednak wybiore się do muzycznego w moim mieście i tam kupie normalny instrument tak by mnie nie oszukali.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-05-30, 20:36    Odp: Problemik

Podejrzewam, że to kurier zrobił jej kuku, a nie została włożona taka do koperty. Na spokojnie :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-05-30, 21:27    Odp: Problemik

Zastanawiam się co ta harmonijka musiała "przejść", że tak wygląda przecież chyba przyszła w pudełku. Powodzenia w wymianie sprzętu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wagonik

Posty: 7
Wysłany: 2014-05-30, 21:57    Odp: Problemik

No jak mam być spokojny... po pierwsze zapłaciłem za to 2 tygodnie temu i taki bubel? po drugie to jest instrument więc chcąc nie chcąc powinien być odpowiednio zabezpieczony, a po trzecie jak już pisałem wyżej... miala być siódemka, a był dpd i harmonijka dostarczona w kopercie -.-

Nie wiem czy to jest śmieszne, czy przykre, ale kurier z dpd wsadził to do kartonowej kopery przez którą nie było widać uszkodzenia i dopiero po odpakowaniu ujrzałem bubel.

Teraz już jestem na 99% pewny, że zadzwonie zażądam zwrotu pieniędzy... nie mam zamiaru powtarzać tego po raz drugi i czekać nim rozpaczą i wyślą ( o ile wyślą ) instrument po raz drugi.

Mam w mieście muzyczny gdzie kupie harmonijkę w podstawowym stroju a te spiralke sobie daruję.

Dzięki wam za szybką odpowiedź ;) i tak na przyszłość to nie polecam tego sklepu...
Po 3 dniach od złożenia zamówienia do nich pisałem i do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi...
Przez te 2 tygodnie z innych stron zamawiałem pełno rzeczy i potrafiły przychodzić w dobrm stanie na drugi dzień wiec nie wiem jakie wytłumaczenie sobie mogą wymyślić jak do nich zadzwonie.

A no i tak na moje oko nie można uszkodzić w ten sposób harmonijki nawet skacząc po niej ;) najnormalniej w świecie wygląda to tak jak by ktoś walił w nią młotkiem.
Po obu stronach jest wygięta prawie identycznie więc ktoś był widać artystą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-01, 17:14    Odp: Problemik

Tak ze strony prawnika:
Kupiłeś harmonijkę przez internet, a zatem możesz odstąpić od umowy w terminie 10 dni - całkowicie niezależnie od przyczyny (nawet gdyby była sprawna). Sprzedawca musi Ci wtedy zwrócić cały koszt zakupu (cenę towaru i koszty przesyłki). Musisz jednak w tym celu złożyć oświadczenie na piśmie.

Jeżeli chcesz wymienić harmonijkę, to pamiętaj, że o ile wada ujawniła się w ciągu 6 m-cy od zakupu, domniemywa się że istniała w chwili wydania towaru. Po ludzku - oznacza to, że sprzedawca musi udowodnić że wysłał Ci sprawną harmonijkę, a nie na odwrót.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wagonik

Posty: 7
Wysłany: 2014-06-01, 19:03    Odp: Problemik

Dzięki Maciej ;) jutro dzwonie do nich i wytłumaczę co i jak.
Odeśle i poproszę o zwrot pieniędzy, a i mam nadzieje, że obejdzie się bez kłótni itd.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu