Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
wagonik

Posty: 7
Wysłany: 2014-05-19, 14:40    pomoc w wyborze

Witam! Do konca tygodnia musze zakupic instrumencik i oczywiscie nie mam zielonego pojecia co wybrac.
Grac chce dla siebie jakies fajne klimatyczne utwory najczesciej wymyslone przez siebie ( tak jak to robie na gitarze ) i nie ukrywam nadaja sie one najczesciej do ogniska.
Ze by nie bylo to czytalem wiele tematow z tego forum i tak czy siak nie ogarniam wielkosci, ilosci dziurek itd wiec za przeproszeniem dupa. Jedno co mnie porwalo to tremolo, ktore przypasowalo mi na starcie. Tak czy siak jest jeszcze tyle rzeczy ktorych nie ogarniam ze masakra. Nie lubie babrac sie w badziewiach wiec jezeli chodzi o kasiorke to moge wydac 100/150 zl.
Prosze o porady pomoc i branie pod uwage ze nie mam jak tu z wami dyskutowac z powodow osobisyych wiec chcial bym to zminimalizowac i dostac raczej gotowe odpowiedzi i linki.

Jak cos zle wyglada to przepraszam ale pisze z tabletu i nie bardzo jest wygodnie.
Pozdrawiam i dziekuje z gory !
I wole nizsze dzwieki ;) a moja astma raczej nie bedzie tolerowac nieszczelnego gwizdka i przy moim katowaniu instrumentow nie chce sie zmeczyc po godzinie.

jak temat nie tu gdzie trzeba to prosze o przeniesienie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-19, 15:04    Odp: pomoc w wyborze

Nikt Ci nie poda dokładnego rozwiązania na talerzu, bo to zależy od osobistych preferencji.
Jeżeli chodzi o diatoniki, to niemal wszystkie dostępne na rynku modele zostały opisane i zrecenzowane przez użytkowników tego forum, więc nie będę się powtarzał. Ze swojej strony mogę Ci zwrócić uwagę na pewne istotne kwestie:
1) Im niższa tonacja, tym więcej powietrza potrzeba aby grać. Jeżeli masz astmę, sugerowałbym na początek zakup neutralnej (ani wysokiej, ani niskiej), a zarazem najbardziej popularnej tonacji C.
2) Jeżeli oczekujesz większej szczelności polecam harmonijkę z plastikowym korpusem.
3) Na harmonijkach w popularnych strojach możliwości gry akordowej są ograniczone do minimum (trzy akordy?). Jeżeli planujesz grać na ogniskach, to może pomyśl o stroju circular. Polecam film poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=v3ebQsWuR6U

oraz:
http://forum.harmoszka.co...ycki-vt5011.htm

Gdybyś upierał się przy tremolo, to w tym temacie musi Ci pomóc ktoś bardziej kompetentny.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wagonik

Posty: 7
Wysłany: 2014-05-19, 17:06    Odp: pomoc w wyborze

http://www.harmonijka.com...g/pokrywy-chrom dobra bedzie czy kiszka, a i dzieki za odpowiedz i licze na dalsze porady. ps... nie mam znaku zapytania na lawiaturze wiec domyslcie sie ze to pytanie zadalem pytanie :D

Zaciekawila mnie ta circular i mozliwe ze w to strzele.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-19, 18:26    Odp: pomoc w wyborze

Harmonijki Seydel'a są jakościowo bardzo dobre. Dzielą się jednak na:
1. Posiadające stroiki mosiężne - dobre jakościowo, ale średnio trwałe,
2. Posiadające stroiki stalowe - jeszcze lepsze jakościowo (moim zdaniem) i dużo bardziej trwałe.

Jeżeli kupisz tą ze stroikami mosiężnymi i będziesz ją wykorzystywał do gry akordowej + grania melodii z wykorzystaniem fabrycznie dostępnych dźwięków (bez obniżania dźwięku; bending - poczytaj co to jest) to powinieneś na niej pograć dłużej. Jeżeli jako początkujący zaczniesz się na niej uczyć bendingu to lojalnie uprzedzam, że możesz być szybko zmuszony do zakupu nowej (pisze o swoic doświadczeniach, ale poczytaj opinie na forum - takic opinii jest więcej).

Strój circular nie jest też standardem i musisz być świadomy tego, że raczej nie znajdziesz na tę harmonijkę materiałów do nauki. Skoro grasz na gitarze, to sądze jednak, że jakąś wiedzę muzyczną już posiadasz i dasz sobie radę.

Najważniejsze jest to czego oczekujesz:
1. Jeżeli chcesz grać akordowo to standardowa harmonijka oferuje Ci możliwość zagrania tylko 4 akordów. W tonacji C będą to: C-dur, G-dur, G7 i d-mol. Circular oferuje nieporównywalnie więcej.
2. Jeżeli gra melodyczna plus jakaś improwizacja, to na standardową harmonijkę w stroju richtera znajdziesz np. więcej materiałów do nauki.

Poza tym, jeżeli masz już jakieś ogarnięcie muzyczne, to obczaj sobie rozkład dźwięków na harmonijce circular i zwykłej i zobacz na której będzie Ci łatwiej zagrać lubiane przez Ciebie skale.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu