Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-05-10, 22:56    Maciek Draheim gra na harmonijce i ukulele!

Kolejny temat z moimi dziwnymi eksperymentami. Różne sprawy tak zadziałały, że na gitarę nie było czasu, więc prostszy instrument się pojawił (ale gitara też jest ostatnio trochę ćwiczona) - ukulele. O dziwo, można na tym grać bluesa! A nawet grać go jednocześnie z graniem na harmonijce! A jak to wychodzi, gdy się jeszcze niewiele umie? Właśnie tak jak w linku poniżej. Całe 12 taktów ubawu :) .

http://w223.wrzuta.pl/aud...m_-_two_at_once
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-11, 10:18    Odp: Maciek Draheim gra na harmonijce i ukulele!

Ukulele jak na moje ucho bardzo poprawnie - choć minimalistycznie:) Harmoszka wiadomo - opanowana bardzo dobrze i klimatyczna. W ogóle słychać u Ciebie muzykalność i zabawę muzyką - to najważniejsze.

Poza tym, widzę u Ciebie analogiczną sytuację jak u mnie. Też po kliku latach grania na harmoszce postanowiłem spróbować z gitarą. Nie wiem jak wg Ciebie, ale dla mnie nowy instrument dał nowe i świeższe spojrzenie na muzykę i rozszerzył trochę horyzonty. Gdyby nie odległośc, można by się było skumać na jakąś wymianę doświadczeń i wspólne granie:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-05-11, 14:42    Odp: Maciek Draheim gra na harmonijce i ukulele!

Harmonijka też tu niestety prosta i taka na odczepnego trochę, bo musiałem myśleć jak palcami działać. Ale trzeba się starać, dzięki za dobre słowo. Powiem Ci, ze ja przez wiele lat byłem skłonny uwierzyć w różne rzeczy na swój temat, ale że jestem muzykalny, to przez całe życie było abstrakcją.

A i masz rację, że nowy instrument poszerza horyzonty, odkrywa się nowe sposoby zagrania tego samego. I daje zapał do dalszego obcowania z muzyką. Choć przyznam, że trochę świat dźwięków zaniedbałem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu