Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Richardson 

Wiek: 38
Posty: 2
Skąd: Z Ostrowca
Wysłany: 2007-11-22, 20:05    Typowa amerykanska harmonijka z lat 60

Witam. Jestem Grzesiek z Ostrowca. W temacie harmonijek jestem żółtodziobem.
Moje pytanie jest takie: jakie harmonijki były popularne w Ameryce w latach 60. Potrzebne mi to po to aby zakupić sobie takową w celu lepszej rekonstruckji oddziałów wojsk US podczas konfliktu w Wietnamie. Aha i czy jest w ogóle możliwe dostać taki okaz lub ew. podobny.
Jakby miał ktoś jakieś materiały na ten temat to bardzo bym prosił.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-11-22, 22:42    Odp: Typowa amerykanska harmonijka z lat 60

Od dziada pradziada Ameryka grała na Marine Bandach, ktore mozna zakupic w kazdym sklepie z harmonijkami i model ten jest produkowany w prawie tej samej wersji od ponad 100 lat, z tym że pokrywy się co jakis czas zmienialy...
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Richardson 

Wiek: 38
Posty: 2
Skąd: Z Ostrowca
Wysłany: 2007-11-23, 09:58    Odp: Typowa amerykanska harmonijka z lat 60

Wielkie dzięki a powiedz mi jeszcze ile takie cudo kosztuje i jakby można link do jakiegoś sklepu lepszego z nią. Bo nie chce kupić w jakimś sklepie 1 lepszym i przepłacić lub nie to co trzeba kupić. Aha i czy nadaje sie ona do nauki grania czy nie za bardzo?

http://www.bratpol.com.pl/?prod=1669&cat=120 o coś takiego chodzi?
http://cgi.ebay.com/MARIN...1QQcmdZViewItem
potwierdzacie to co sprzedawca napisał że jest baaardzo stara(II ww)?
aha na co zwracać uwagę kupując używaną harmonijkę??

Ma ktoś z was jakieś materiały na temat tego instrumentu i popularności w Ameryce(tzn kto ja wprowadził kiedy była popularna kiedy nie)Przepraszam ze was tak fatyguje i nie szukam sam ale tak mi już zostało po rekonstrukcji gdzie każde źródło wiedzy powinno być wiarygodne, a sam to nie wiem czy coś wiarygodnego znajde.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-11-23, 13:51    Odp: Typowa amerykanska harmonijka z lat 60

bratpol mozna polecic rzetelna firma
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-23, 14:51    Odp: Typowa amerykanska harmonijka z lat 60

Niekupuj tej starej bo to może być złom a do reonstrukcji nie maja być rzeczy stare w sensie sfatygowane tylko stare jeżeli chodzi o epoke o czym sam chyba najlepiej wiesz. Kup nową z Bratpolu albo zajżyj na allegro. Mysle że MB nie jest zła na początek ale drewno jest nieimpregonwane i na początku możesz się zrazić bo bedzie pęcznieć ale jak juz kupujesz harmonijke to się przy okazji naucz grać :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-11-23, 16:18    Odp: Typowa amerykanska harmonijka z lat 60

Prawdopodobnie, używany był wtedy tak jak wspomnieli koledzy model Hohner Marine Band 1896. Cudo to niemal wszędzie kosztuje ok. 70-80zł, można ją dostać w każdym chyba sklepie muzycznym. Jeżeli chcesz ją wykorzystać do gry to nie kupuj używanej! Harmonijka jest jak szczoteczka do zębów. Nie dotyka się używanej. Do nauki grania się nadaje (grali na niej niemal wszyscy bluesowi mistrzowie), choć mogą być problemy z wygodą. Harmonijka ma nie impregnowany (jedynie maźnięty farbą) korpus z drewna gruszy, który może nasiąkać od wilgoci i pęcznieć. Jednak MB ma coś, czego nie da Ci inna harmonijka. Brzmienie. To wynagradza wszystkie niewygody.

Richardson napisał/a:
Ma ktoś z was jakieś materiały na temat tego instrumentu i popularności w Ameryce


Oto strona Pata Missina, na której przedstawiona jest historia modelu i to jak się zmieniał przez lata.

http://www.patmissin.com/ffaq/q38.html

Jako model Marynka była popularna zawsze, jest to sztandarowy model tej firmy i chyba w ogóle najsłynniejsza harmonijka świata.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu