Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Ruda Berta

Posty: 1
Wysłany: 2014-04-21, 01:47    [Problem] harmonijka rozstrojona od pierwszego zadecia? czy to mozliwe?

Jestem tu nowa i potrzebuje rady od bardziej doświadczonych harmonijkarzy. Zachwycona brzemieniem nie pożałowałam i kupiłam harmonijkę Hohner Meisterklasse w tonacji C. Już po pierwszej zagrywce testowej wychwyciłam, że coś mi nie brzmi. Dzwięki na wdechu na 2 i 3 kanale były bardzo nieczyste, świszczące i ryczące. Oczywiście dystrybutor Hohnera zaakceptował reklamacje i od razu przysłał mi nową. Sprawdziłam kanały dla pewności ale i tym razem kanał 3 na wdechu był rozstrojony a bending wręcz nie do wytrzymania. Co się dzieje? Rzekomo ten model nigdy wcześniej nie był reklamowany. Ale cóż innego mógł mi powiedzieć dystrybutor...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2014-04-21, 16:55    Odp: [Problem] harmonijka rozstrojona od pierwszego zadecia? czy to mozliwe?

Niemożliwe coś źle robisz, może za mocno wciągasz, za słabo, popróbuj ,częściowo powietrze wciągaj nosem. Na pewno nie jest to wada harmonijki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-04-21, 20:11    Odp: [Problem] harmonijka rozstrojona od pierwszego zadecia? czy to mozliwe?

Też uważam, że 2 sztuka nie jest rozstrojona tudzież źle brzmiąca. Stawiam na niewłaściwe zadęcie.
Harmonijka jest dobrej klasy, a więc nie powinno być takich niespodzianek być w nowym sprzęcie.

p.s. gdzie kupowałaś w.w. harmonijkę?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu