Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
alien1987

Posty: 5
Wysłany: 2014-02-25, 22:20    Hohner Traveller, Hohner Silver Star, Hohner Blues Band

Witam Was. Wiem że już sporo takich tematów jest typu jaką pierwsza itp i tez większość przeczytałem. Jestem zupełnym laikiem i chcę kupić Harmonijkę która powoli mi zagrać jakieś początkowe melodie, czy chociażby pozwolić się przekonać że jednak będę grał na takim instrumencie i po nauczeniu podstaw przejście na godny grania model.

Czy do sprawdzenia swoich sił i nauki podstaw, któryś z trzech modeli będzie ok w tonacji C :
Hohner Traveller, Hohner Silver Star, Hohner Blues Band
Z góry dziękuję za pomoc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-02-25, 23:07    Odp: Hohner Traveller, Hohner Silver Star, Hohner Blues Band

To wszystko harmonijki(?) jednej i dosyć niskiej klasy:
http://forum.harmoszka.co...ilvera-vt10.htm
http://forum.harmoszka.co...knie-vt7122.htm

Grając na takim sprzęcie nabędziesz złych nawyków. Najważniejszym i najtrudniejszym do pozbycia się będzie gra siłowa, co odbije się na graniu w ogóle. Jak przeczytasz te tematy dowiesz się, że takich harmonijek nie polecamy i odradzamy. Harmonijkę (a nie wyrób harmonijkopodobny kupisz dopiero za 90 PLN i więcej.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
alien1987

Posty: 5
Wysłany: 2014-02-25, 23:17    Odp: Hohner Traveller, Hohner Silver Star, Hohner Blues Band

Przeglądnąłem oba wyżej podane tematy-posty i moge przyznać jest 50 na 50 jesli chodzi o silvera a początkowa naukę - dodam że nie szukam sprzętu wysokiej klasy do zawodowego grania tylko czegoś na początek do nauki ( kilku tygodni ) a w zasadzie do przekonania czy harmonijka jest akurat tym co będę chciał robić /grac dalej
Więc czy faktycznie żadna z wymienionych trzech się nie nadaje do minimalnych podstaw i przyzwyczajenia, przekonania czy w ogóle będzie się grało ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-02-25, 23:46    Odp: Hohner Traveller, Hohner Silver Star, Hohner Blues Band

Żadna.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
alien1987

Posty: 5
Wysłany: 2014-02-25, 23:54    Odp: Hohner Traveller, Hohner Silver Star, Hohner Blues Band

Czyli nie mam co liczyć że w przedziale 50 - 60 zł znajdę harmonijkę do nauki podstaw ? nawet gdyby była to inna firma niż honher ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-02-25, 23:56    Odp: Hohner Traveller, Hohner Silver Star, Hohner Blues Band

Nie masz :) Tym bardziej, że w tym przedziale chyba fizycznie nic nie ma. A tym bardziej żeby było coś dobrego.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
alien1987

Posty: 5
Wysłany: 2014-02-26, 09:17    Odp: Hohner Traveller, Hohner Silver Star, Hohner Blues Band

w takim razie no coż trzeba zwiększyć przeciał 80 - 100
Hohner Marine bend , Hohner special 20 a może inny model w tym przedziale cenowym ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-02-26, 16:03    Odp: Hohner Traveller, Hohner Silver Star, Hohner Blues Band

Cokolwiek polecanego na początek, dużego wyboru nie ma a nie zrobi Ci to wielkiej różnicy na tym etapie. Nie zastanawiaj się tylko kupuj :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2014-02-26, 22:27    Odp: Hohner Traveller, Hohner Silver Star, Hohner Blues Band

Na początek polecam Hohner Silver Star. Wiem, że może to spotkać się ogólnym linczem, ale uważam że jest to bardzo dobry model na początek. Odradzam natomiast Traveller, bo to mało rozwojowy instrument.

Sam uczyłem się na Silver Starach i bardzo je sobie chwaliłem swego czasu. Były to czołgi prawie nie do zdarcia. Muszę niestety przyznać, że ich jakość od ostatnich dziesięciu lat spadła. Teraz tak jakby trochę więcej przepuszczają powietrza. Metal z którego są wykonane stroiki jest jakby mniej dźwięczny i trzeba trochę mocniej dmuchnąć, żeby zagrała, ale to i tak dobrze, bo ćwiczysz sobie przeponę.

Co do złych nawyków, to moim zdaniem złym nawykiem jest zbytnie inwestowanie pieniędzy w sprzęt przy ograniczaniu inwestowania czasu w naukę.

Jeżeli chodzi o brzmienie, to możesz poszukać w temacie [GP VII] HB V - tam jest moje nagranie właśnie na Silver Star. Sam oceń, czy odpowiada Ci taka harmonijka, czy nie.
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Wałek 

Wiek: 44
Posty: 2
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2014-06-19, 19:58    Odp: Hohner Traveller, Hohner Silver Star, Hohner Blues Band

Znajduję się w podobnej sytuacji jak ty. Gram zaledwie miesiąc więc myślę że na tym poziomie moje doświadczenia dotrą do ciebie bardziej niż od starych wyjadaczy. Podobnie jak ty chciałem kupić na początek tanią harmonijkę aby zobaczyć czy mi się spodoba granie na harpie. Mówię ci już teraz. Spodoba ci się!!! Bo skoro zainteresowałeś się tym instrumentem to już jesteś tam gdzie powinieneś być. Nikogo nie pytając kupiłem Blues Banda. Pograłem dzień. Słabo stroiła. Wydobycie dźwięków na 2 kanale było niemal niemożliwe. One tak mają, później wypróbowałem z 6 sztuk w sklepie i każda miała jakieś problemy na którymś z kanałów. Pograłem melodyjki ze 2 dni i zachciało mi się podciągów. I tu kupa. Po tygodniu harmonijka była zajechana bo przez nieszczelności grałem siłowo aż do bólu płuc. Po tygodniu kupiłem Marine Band i rozpłynąłem się :) Porównanie brzmienia i jakości z jaką wydobywa się dźwięki jest bez najmniejszego sensu. Tania harmonijka może cię jedynie odpychać od grania na tym instrumencie. Ta wyższej klasy będzie cię inspirowała i przyciągała do siebie z każdym zagranym dźwiękiem. Pomyśl o tym tak że jeśli kupisz tanioszkę i dojdziesz do takich samych wniosków to zwyczajnie wtopisz około 30 zł. Jak radzą doświadczeni koledzy, na początek Marine band lub Special 20 to absolutne minimum.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
TheDarkHarp 


Wiek: 42
Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2014-09-18, 08:13    Odp: Hohner Traveller, Hohner Silver Star, Hohner Blues Band

Jeżeli chodzi o Blues Banda - to tak kiedyś zupełnie przypadkiem zdjąłem jej pokrywy i każdą ze śrubek trzymających blaszki stroikowe przy grzebieniu dokręciłem małym śrubokrętem dosłownie na siłę (prawie każdej z nich niszcząc przy tym łepek). Na końcu podobnie zrobiłem z samymi pokrywami (tracąc na tym etapie śrubokręt) :-) Nie wyszedł mi od razu Special20 ale muszę przyznać, że różnica była spora i zauważalna :-) Jako, że dałem za niego 25 zł nie było mi szkoda faktu, że już nigdy więcej nie da się jej rozkręcić na części, za to od tego momentu traktuję tak wszystkie "MADE IN CHINA" (poza oczywiście Fenderem ;-) ).
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu