Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2012-09-24, 18:43    Majk drewniany - ekranowanie itp.

Witam!
Konstruuje sobie mikrofonik z ciekawego kawałka... powiedzmy że drewna :) . Poszukując informacji o tym jak zniwelować niepożądane dźwięki (pogłosy, buczenia itp.) znalazłem informacje o tym że należy wyłożyć od środka skorupę folią aluminową, podłącząc ją do masy/ekranu i uziemić.
Nie rozumiem dwóch rzeczy, jak mam to uziemić? i jak ekranowanie podłączyć do masy (równolegle czy w obwód czy jak?)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-09-24, 19:01    Odp: Majk drewniany - ekranowanie itp.

Masa to jeden drut. Ten sam co w kablu idzie jako ekran. Po prostu podłącz folię do niego.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2012-09-24, 20:14    Odp: Majk drewniany - ekranowanie itp.

A uziemienie? Bo bez wyekranowanoia skorupy, wszystko tak pyrczało, a jak dotykałem wtyczki ( czyli w zasadzie uziemiałem ) to przestawało. Czyli uziemienie jest tutaj po prostu stworzeniem kontaktu pomiędzy ekranem a dłonią grającego?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-09-24, 20:33    Odp: Majk drewniany - ekranowanie itp.

Masa to uziemienie :) Chociaż niech by się jeszcze odezwał ktoś, kto się zna na wkładkach. Ale z mojego doświadczenia masa to uziemienie w przypadku monofonicznego sygnału (nie stereo).
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zoltan 


Wiek: 74
Posty: 14
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-02-25, 11:06    Odp: Majk drewniany - ekranowanie itp.

Kup w sklepie elektronicznym taki preparat do nanoszenia warstwy przewodzacej na materiały elektroizolacyjne.

Nazywa się Graphit 33, producent Kontakt Chemie (Niemcy).

To jest koloidalny grafit w spreju. Rozpyla się to na powierzchni która ma przewodzić prąd elektryczny.

Link do opisu: http://north.pl/karta/spr...35-DW-0011.html
_________________
Nigdy nie spieraj się z głupcem - obserwator może nie dostrzec różnicy!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu