Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
islam 

Wiek: 39
Posty: 1
Wysłany: 2013-12-25, 02:02    Witam! Sie przedstawiam.

Witam. Islam sie przedstawiam.
Harmonijka jak i saxofon interesowaly mnie od dziecinstwa lecz nie mialem okazji sprobowac gry na w/w instrumentach. Od 3 tyg bylem posiadaczem harmonijki z lidla za 15 zl na ktorej w tydzien nauczylem sie wybrzmiewania pojedynczych dzwiekow i podciagu na 1 kanale. Tydzien temu w zwiazku z nakreceniem nabylem Hohner Marine Band Deluxe i w 2 dni nauczylem sie robic podciagi na wiekszosci kanalow, problemem jednak okazalo sie wydobywanie dzwiekow na zassaniu z powodu wezszych otworow ale to juz tez rozgryzlem i szlifuje.
W moim przypadku harmonijka jest forma relaksu oraz w przyszlosci bedzie dodatkiem do imprez plenerowych przy %, poniewaz moj glowny nurt muzyczny nieco odbiega od takich brzmien.
Prosze o rade... czy grajac na harmoszcze sprawdzacie jezykiem w ktory kanal dmuchacie czy u was leci to z automatu (jak np w przypadku szybkiego pisania na klawiaturze? tylko do tego mam porownanie bo na innym "instrumencie" nie mialen okazji grac)
Mam obawy w przypadku nauki laczenia lub improwizacji gry na kanalach 8 9 10 bo smigaja na odwrot. Jak u was bylo z opanowaniem i zautomatyzowanie grania na harmonijce... chodzi mi od stadium poczatkowego do etapu zaawansowanego.
Na co zwracac uwage?
Jak najlepiej laczyc podciagi przy improwizacji?
.....
pozdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-12-25, 11:59    Odp: Witam! Sie przedstawiam.

Prosta rzecz. Jest coś takiego jak pamięć motoryczna. Znaczy to tyle, że jak będziesz sporo grał to Twoje mięśnie same nauczą się jak mają się ruszać i nie będziesz musiał nic sprawdzać językiem. Słuch Ci podpowie, czy trafiasz w kanał.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Michaell185 

Posty: 1
Wysłany: 2014-02-12, 11:28    Odp: Witam! Sie przedstawiam.

Witam i ja bardzo serdecznie. Dostałem harmoniję na ostatniego Mikolaja i do dziś jeszcze mi się nie znudziła więc może zostanie ze mnie prawdziwy grajek. Jest może ktoś z Otwocka kto gra na harmonijce :)
_________________
www
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
chudziaczek 

Wiek: 52
Posty: 14
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2014-02-12, 12:46    Odp: Witam! Sie przedstawiam.

Michaell185 napisał/a:
Jest może ktoś z Otwocka kto gra na harmonijce :)

Są tacy ;-)

Między innymi ten pan:
https://www.youtube.com/watch?v=8C89S7zQ2JU
_________________
Lubię kiedy się zieleni,
lubię jak się piwo pieni.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu