Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Morfis 

Wiek: 32
Posty: 23
Skąd: Klucze k. Olkusza
Wysłany: 2014-01-27, 15:08    Obudowa do mikrofonu DIY

Witam
Macie jakieś propozycje co do obudowy DIY? O lampce rowerowej już czytałem, a mi osobiście, jako fanatykowi militariów przyszedł do głowy pomysł z łuską od moździerza 45mm:D Macie może jakieś inne pomysły na tanią, a niebanalną obudowę do mikrofonu?
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-01-27, 15:27    Odp: Obudowa do mikrofonu DIY

Jestem militarystą i tak trochę nie bardzo rozumiem, gdzie w pocisku moździerzowym jest łuska?


Z równie dobrym skutkiem można użyć korpusu M9A1 Bazooka do zrobienia obudowy mikrofonu, tylko po co?

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Morfis 

Wiek: 32
Posty: 23
Skąd: Klucze k. Olkusza
Wysłany: 2014-01-27, 15:45    Odp: Obudowa do mikrofonu DIY

Matko Bosko, przepraszam, człowiek w pracy na szybkiego coś skrobie i nawet się nie zastanowi - chodziło mi o granatnik, ew skróconą łuskę czołgową. Chociaż obawiam się, że może być ciut mała do wkładki...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-01-27, 16:06    Odp: Obudowa do mikrofonu DIY

A nie... ciut ciężka ?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Morfis 

Wiek: 32
Posty: 23
Skąd: Klucze k. Olkusza
Wysłany: 2014-01-27, 16:31    Odp: Obudowa do mikrofonu DIY

Harry napisał/a:
A nie... ciut ciężka ?


Mam superluxa d112/c i odnoszę wrażenie, że nie będzie cięższy od tego:P Pusta łuska jest raczej lekka, a w środku będzie tylko wkładka, trochę kabla i potencjometr, więc nie będzie tragedii. Poza tym, to tylko luźny pomysł, szukam czegoś ciekawszego od oberżniętej plastikowej butelki, a z drugiej strony nie mam zamiaru zamawiać obudowy od Astatica za 40 dolców plus przesyłka, żeby potem wpakować tam wkładkę za 10 zł;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-01-27, 16:34    Odp: Obudowa do mikrofonu DIY

Na panzerfaus'cie możesz uzyskać jednak najlepsze brzmienie...
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Morfis 

Wiek: 32
Posty: 23
Skąd: Klucze k. Olkusza
Wysłany: 2014-01-27, 16:50    Odp: Obudowa do mikrofonu DIY

Felix napisał/a:
Na panzerfaus'cie możesz uzyskać jednak najlepsze brzmienie...

A najlepiej to na wyrzutni rakiet ziemia - powietrze, po prostu wystrzałowy sound! Swoją drogą, nie spodziewałem się, że na tym forum spotkam się z hejtowaniem powiedzmy, "niestandardowych" pomysłów.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-01-27, 18:35    Odp: Obudowa do mikrofonu DIY

Ja nie hejtuję, po prostu nie wiem jak ciężka jest taka łuska :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Morfis 

Wiek: 32
Posty: 23
Skąd: Klucze k. Olkusza
Wysłany: 2014-01-27, 18:57    Odp: Obudowa do mikrofonu DIY

Nie miałem Ciebie na myśli. Łuska ciężka nie jest, ale widzę, że narobiła trochę hałasu, a mi chodzi w ogóle o różne skorupy które można by wtórnie wykorzystać jako obudowa mikrofonu;) Osobiście uważam, że robienie instrumentów, lub szeroko pojętych akcesoriów muzycznych z różnych dziwactw jest całkiem ciekawe - patrz Seasick Steve, facet który zrobił np., gitarę z pudełka po cygarach bodajże i z powodzeniem na niej koncertuje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-01-27, 19:05    Odp: Obudowa do mikrofonu DIY

:) To dość popularny pomysł, tzw. cigar box :)
Często obudowy robi się z lampek od motocykli (migaczy) albo rowerowych :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Morfis 

Wiek: 32
Posty: 23
Skąd: Klucze k. Olkusza
Wysłany: 2014-01-27, 19:37    Odp: Obudowa do mikrofonu DIY

Owszem, kierunkowskaz od HD aż się prosi swoim kształtem o wpakowanie mu jakichś starych bebechów, ale jego cena sprawia, że obudowa będzie najdroższym elementem konstrukcji:P
Znalazłem na ebay'u coś takiego , przywodzi mi to na myśl jakieś rurki PCV i tego typu ustrojstwa, zwłaszcza, że dla mnie liczy się rozmiar mikrofonu - ten superlux o którym wspomniałem jest dla mnie dosyć spory i miałem początkowo problemy, żeby go szczelnie objąć dłońmi. Myślę, że obudowa typu "solniczka" byłaby dużo lepszym rozwiązaniem dla kogoś, kto nie ma dłoni jak Howlin' Wolf na przykład:P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-27, 20:42    Odp: Obudowa do mikrofonu DIY

Kiedyś myślałem o umieszczeniu mikrofonu w słuchawce prysznicowej. Nie wiem, co by z tego wyszło, ale przy odpowiedniej słuchawce mogłoby mieć to sens;)
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2014-01-27, 21:00    Odp: Obudowa do mikrofonu DIY

Może użyć korpusu latarki? Chyba ten mikrofon z ebay'a jest tak zrobiony :)


http://www.mhunt.pl/korpu...orce-l2t-czarny

http://kolba.pl/korpus-do...tk12-p426.html#
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-01-28, 08:43    Odp: Obudowa do mikrofonu DIY

Nie to, że odwodzę od pomysłu ale:
1. Kaliber pocisku ma łuskę o dużo większej średnicy przy spłonce. Rozumiem, że chcesz wykorzystać dno łuski ze spłonką. Dlatego musisz wiedzieć jaką średnicę wewnętrzną ma łuska przy spłonce. W przypadku łuski granatnika nie powinno być tego problemu, tam zazwyczaj łuska jest bez zwężenia w którym mocuje się pocisk.
2. Musisz się zastanowić nad wyprowadzeniem przewodu i miejscem na potencjometr. Kiedyś przy mnie myśliwy robił breloki z wystrzelonych łusek (przewiercał w okolicy spłonki, robił tam mocowanie i osadzał w wystrzelonej łusce pocisk) i muszę powiedzieć, że miał wielkie problemy z przewierceniem spłonki, wiertło zawsze wypaczało otwór i uzyskać go centralnie się nie dawało. Oczywiście łuski były od nabojów karabinowych 7,62 mm, być może tam będzie inaczej ale szczerze mówiąc w to wątpię.
3. Sprawa kryzy w ewentualnej łusce - czy nie będzie Ci przeszkadzała?

Kwestia wykorzystania łusek do różnych rzeczy - jestem jak najbardziej za, teraz mało kto pamięta o tym, że kiedyś szczytem marzeń był ołówek zakończony łuską (było to dodatkowo rozwiązanie dosyć praktyczne), albo "stalingradka". Wiem, że teraz nikt takich lampek nie używa, diody rządzą, ale jak widać można było. A tak prawdę mówiąc, gdyby ktoś zrobił diodową lampę z łuski po nabojach miałby mój wielki szacunek - współczesna wersja "stalingradki".

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Morfis 

Wiek: 32
Posty: 23
Skąd: Klucze k. Olkusza
Wysłany: 2014-01-28, 14:33    Odp: Obudowa do mikrofonu DIY

Medium dlatego właśnie myślałem o skróconej czołgowej, lub od granatnika, są takie od pallada które nie mają kryzy. Zdaje sobie sprawę, że nie będzie łatwo - z obrabianiem łusek miałem już do czynienia i wiem z czym to się wiąże, ale mam paru znajomych z profesjonalnymi warsztatami i może tam by coś wskórał. Potencjometr chciałbym wyprowadzić z otworu po spłonce, on się aż o to prosi, z drugiej strony można by tamtędy wyporowadzić kabel, a potencjometr na kablu, mogłoby to być jednak trochę niewygodne przy konieczności szybkiej regulacji głośności. Bardziej mnie martwi montaż grilla, nie znalazłem nic co by tam mogło fajnie i ładnie pasować, sama kratka wyglądałaby nie estetycznie i mogłaby się słabo trzymać, łapanie tego nitami nie wchodzi w grę z oczywistych powodów.
Na youtube znalazłem jakiegoś amerykańca, który proponuje wykonywanie obudowy z chromowanych solniczek, w sumie ciekawa sprawa, bo jest to właściwie gotowa obudowa - nakręcany grill, ergonomiczny kształt, właściwie pozostaje tylko zrobić otwory na wyjście i potencjometr... Ale jak dla mnie jest to zbyt banalne:P Tutaj jest link: LINK
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-01-28, 15:57    Odp: Obudowa do mikrofonu DIY

Nie wiem jaka jest średnica Twojej wkładki, ale łuskę od pallada możesz legalnie kupić tu: http://dizajnerskie.pl/pl/p/Swiecznik-granat/357
A tu jeszcze taniej: http://allegro.pl/luska-4...3924383006.html
Jak widać wystarczy podgrzewacz (no ta świeczka), by wiedzieć czy średnica wkładki nie jest za duża.

Wzruszyłem się, bo dzięki temu tematowi wiem, że oświetlenie z łuski dalej jest modne, na topie, a nawet "dizajnerskie".

Myślę, że odnośnie grila to siatka "na wcisk", ewentualnie płytka z wywierconymi fantazyjnie otworami byłaby wystarczająca.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu