Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2014-01-27, 11:37    Propozycja techniczna do szukam tabów

Chciałbym trochę usprawnić ten dział i mam pewną (może i kontrowersyjna) propozycję.

Wpierw ogólny wstęp:
Mnóstwo użytkowników wrzuca tu prośbę o taby. Często widzę, że jest to pierwszy/czasem jedyny post danej osoby. Bardzo często nie ma żadnej odpowiedzi na taką prośbę. Mam wrażenie, że mnóstwo pytających nie zadaje sobie żadnego trudu, by spróbować takie taby ułożyć korzystając z własnego organu słuchu. Rozumiem, że często to początkujący harmonijkarze i im trudno. Ale z drugiej strony wydaje mi się iż wiele osób idzie na łatwiznę - ktoś ułoży a ta zagram. I tu pierwszy problem. Jeśli pytający jest początkującym a pyta (zazwyczaj) o utwór skomplikowany to nie zagra, nawet jak będzie miał taby. Więc nie jest pewne czy mu na tych tabach zależy, czy też poczuł jedynie 5 minutową harmonijkową wenę

I tu moja propozycja (czytaj do końca):
Proponuję, by każdy szukający tabów proponował kwotę pieniężną, ile jest w stanie za napisanie takich tabów zapłacić. Może to być nawet 1 zł (ale też i 100zł). Jeśli nie ma odpowiedzi na taki post a pojawi się więcej osób zainteresowanych daną melodią to ci następni mogą dorzucić kilka złotych. Jeśli na koniec znajdzie się ktoś, kto te taby ułoży (bo kwota już duża) pytający zobowiązują się (pod słowem honoru) deklarowaną przez siebie kwotę wpłacić na jakiś zbożny cel (do wyboru) a jako darczyńcę podać harmoszka.com i autora tabów.
Po wpłacie powinni na końcu wątku poinformować o wpłacie.

Na koniec roku można będzie dumnie się pochwalić jak nasze harmonijkowe społeczeństwo wspomaga potrzebujących - podając nawet dokładną kwotę.

Oczywiście może się zdarzyć, że taka zasada zlikwiduje pytania o taby. Zawsze można powrócić do starego porządku.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-01-27, 12:36    Odp: Propozycja techniczna do szukam tabów

Myślę, że to się nie uda z kilku powodów.

Po pierwsze: prawa autorskie. Dopóki na tym nie zarabiasz możesz grać i za darmo tabulatury umieszczać. Jeśli to już nie jest za darmo - musisz płacić. Ta płatność może być dużo większa niż to co uzyskasz za napisanie tabulatury.

Po drugie: kto i jak skontroluje czy płatność została wykonana?

Po trzecie: opłata za dokonanie płatności to "w okienku" około 5 PLN, a zatem mikropłatność 1 PLN i koszt płatności 5 PLN - jakoś średnio to opłacalne.

To tak w skrócie i najważniejsze.

Pozdrawiam

Medium

PS. Przenoszę w odpowiednie miejsce
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2014-01-27, 12:45    Odp: Propozycja techniczna do szukam tabów

Fajna propozycja, ale trzeba to troszkę przemyśleć. Trzeba też zastanowić się, czy zaczynanie jakichkolwiek opłat jest zdrowe. Może z tego wyjść:"
- Wytłumaczysz mi co to overbending?
-100 zł na dobroczynne cele"

Do meritum.

Osoba 1 pisze, że zapłaciłaby za taba 10 zł. Nikt nie weźmie się do roboty, więc inna osoba zaproponuje 20 zł i tab powstanie.
Teraz pytania do przemyślenia:
a) Czy osoba 1 musi zapłacić swoje deklarowane 10 zł, czy może go zabrać za darmo?
b) Czy osoba płacąca za taba nie będzie się czuła wykorzystana, gdy za jej pieniądze całe forum będzie mogło sobie tego taba spisać za darmochę.
c) Czy nie wprowadzić Twojego systemu tylko dla osób mających mniej niż x napisanych postów.

Chcę tylko dodać, ze ja z tabów nie korzystam i nie powinienem się wypowiadać. Tak mnie jednak podkusiło.

Pozdrawiam
KatuzaR

PS. A może za to ,że to forum jest i nam bardzo pomaga, to na święta, przykładowo Wielkanocne, każdy użytkownik przeleje 10 zł na cele dobroczynne (dobrze by było ustalić jakąś 1 fundację). Tylko raz w roku taka opłata, by pomóc coś od siebie :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2014-01-27, 13:31    Odp: Propozycja techniczna do szukam tabów

1. Nikt nie musi płacić. Opłata jest sprawa honorową i jeśli ktoś nie zapłaci to nie - jego sprawa. Nikt nie będzie niczego kontrolował. Jak ktoś zapłaci powinien o tym poinformować, ale nie musi - sprawa honorowa.
2. Płatność (na dobry cel) może być skumulowana, za różne taby. Np jak się zbierze powyżej 10 zł to zapłacę całość
3. Każdy kto się dopisał, powinien zapłacić tyle co zadeklarował. Dla jednego tab jest wart 5 zł dla drugiego 1zł. Każdy płaci ile zadeklarował. Że dla kogoś może to być warte więcej - to sprawa tej innej osoby.
4. Osoba płacąca nie nabywa żadnych praw - ma tab i może z niego grać
5. Gdy tab zostanie przeniesiony do zaakceptowanych - każdy może go używać, bez żadnych zobowiązań. Oczywiście jeśli ktoś ma i mu się tab spodobał, może się dorzucić - choć nie będzie nawet do tego zachęcany.

Tak, prawa autorskie. Tu może być problem. Może ktoś z użytkowników zna się i powie jak to rozwiązać. Można np.. nie deklarować sumy a tylko zaznaczać jak na tabie mi zależy.

Jak napisałem sprawa powinna być czysto honorowa.

[ Dodano: 2014-01-30, 11:17 ]
OK, wprowadzę małą modyfikację do mojej propozycji. Sprowokowało mnie następne pytanie o taby osoby, która właśnie dołączyła do forum i chce taby. Tylko czy je kiedykolwiek zagra - jeśli są trudne?

Tak więc osoba prosząca o taby zamieszcza (o ile chce - jak nie zamieści to znaczy, że chce za friko) taka to sentencję (występującą tam liczba może być inna).

Taby te sprawiłyby mi 5 radości, które chętnie przekazałbym dalej innym ludziom.

Co to są te radości i jak je w świat dalej przekazać.
1. Dla tych co nie mają pomysłu może to być 1zł za radość przekazane na dobry cel, ale tylko jak nie mamy innego pomysłu
2. 1 radość to zrobienie czegoś co sprawi radość innym. Przykłady: 5 radości to np. posprzątanie swojego pokoju porządnie o co nasz rodzic prosił nas dłuższego czasu. 1 radość, zaproponowanie i zrobienie mamie herbaty/kawy. 1 radość = uśmiechniecie się/porozmawianie z najmniej popularną osobą w mojej klasie/otoczeniu/pracy albo wyniesienie śmieci bez czekania na zlecenie, powiedzenie żonie, że ładnie dziś wygląda, zrobienie zakupów sąsiadce ........


Oczywiście radości się kumulują i każdy kto na tab się zapisze, radość dalej przekazać jest winien. Każdy przed zapisem na taby powinien zdecydować się na radość oddawaną, nie powinien jej wymyślać po otrzymaniu tabów.

Po przekazaniu radości dalej, powinien na forum zamieścić sentencję:
Moje 5 radości jakie miałem z powyższych tabów przekazałem dalej w świat.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu