Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-11-21, 17:19    Melodyka

Czy próbowaliście grać na tym całkiem sympatycznym instrumencie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-11-21, 22:13    Odp: Melodyka

Mam melodykę Hohnera model "Student".Fajnie gra, ale nadaje się raczej do gry pojedynczym dżwiękiem, bo przy akordach można płuca wypluć!
Używam czasami do muzyki celtyckiej i żeglarskiej (nie szant bo szanty to są utwory a cappella). Bardziej by mi się podobała w tych gatunkach muzyki gra na concertinie. :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kwaszeniak 

Posty: 1
Wysłany: 2012-05-20, 12:39    Odp: Melodyka

Odnośnie melodyki mam pytanie - jak głośny jest to instrument ( czy dało by radę graćna niej na ulicy :D )?
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-05-20, 13:37    Odp: Melodyka

Ja bym chciał takie coś:( Tylko boję się kupować jakiegoś zaplutego szitu z allegro..
Na ulicy by się dało grać, tylko nie w towarzystwie innych muzyków. To jest średnio głośny instrument.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
dudson


Posty: 8
Wysłany: 2012-06-19, 15:15    Odp: Melodyka

Mam starą melodykę hohner soprano,tylko musze ją poskładać(rozebrałem do wyczyszczenia,i nie mam natchnienia,żeby poskładać spowrotem;d)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-09-11, 11:38    Odp: Melodyka

dudson, ja mam takie wspomnienia z dzieciństwa - zawsze fascynowało mnie, jak różne rzeczy funkcjonują od środka (dlatego teraz studiuję "Budowę śmigłowców" :P ), więc rozkręcałem różne zabawki, a potem nigdy nie mogłem ich złożyć spowrotem :D Trauma do końca życia :P

Poszperałem trochę w internecie na temat melodyjek, i o ile na temat modelu "Student" krążą podobne opinie jak ta napisana przez Felixa, o tyle model "Hohner Ocean" z reguły zbiera sporo pochwał. Kiedyś widziałem taką w kilku sklepach internetowych (kolor niebieski - czerwona nazywała się "Fire"), ale teraz szukam i nigdzie nie widzę.

Pamiętam, że kosztowała coś koło 140 złotych.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-09-11, 20:42    Odp: Melodyka

Moja MELODYKA Student 32 ma już ze trzy wiosny i też jestem z niej zadowolony. :)
"Ocean" jest o deczko droższy, a to z racji nowego design-u.
Jaszczur napisał/a:
ale teraz szukam i nigdzie nie widzę.

http://www.thomann.de/pl/...melodica_32.htm
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-09-14, 23:27    Odp: Melodyka

Miałem na myśli sklepy z lokalizacją w Polsce, żeby nie płacić grubej kasy za przesyłkę zza granicy ;)

Na szczęście okazuje się, że moledyjki Hohnera ma warszawski sklep METRO. Wystawiają je nawet na allegro:
http://allegro.pl/melodyk...2531552814.html
http://allegro.pl/melodyk...2530653673.html

Przyznaję że czerwona mnie kusi :P



To jest fantastycznie zagrane :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-11-21, 07:21    Odp: Melodyka

Tak z ciekawości: przy nazwach modeli Hohnera są kody BL, BK czy RD. Domyślam się, że to chodzi o to czy instrument jest altowy czy sopranowy (bo taki jest podział) tylko który jest który? ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-11-21, 22:33    Odp: Melodyka

A mi się wydaje, że te oznaczenia są bardziej prozaiczne. BL od Blue, BK od Black, RD od Red, czyli kolejno niebieski, czarny czerwony.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-11-22, 07:40    Odp: Melodyka

Chyba masz racje Maćku. Śmiesznie, że na to nie wpadłem. ;) Informacji o rodzaju zaś trzeba szukać w zakresie dźwięków danego modelu.

BTW, może za jakiś czas spróbuje swoich sił na tym instrumencie, ale będę musiał poszukać modelu dla leworęcznych. Chyba, że będę grał za pomocą wężyka "położywszy instrument w pozycji poziomej". :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2013-11-22, 13:07    Odp: Melodyka

karol.z, Powiem Ci Karolu, że chyba nie ma sensu kupować dla leworęcznych, gdyż na pianinie czy keyboardzie grasz tak samo na lewej i prawej dłoni :D Ja osobiście mam melodykę made in china, dokładnie taką
http://allegro.pl/melodyk...3680960290.html
i nawet takie badziewie sprawia mi ogromną radość :D
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-11-22, 21:49    Odp: Melodyka

GaceQ, trochę się nieściśle wyraziłem, bo ja jestem leworęczny z jakby przymusu i prawą ręką nie dam rady na tym grać ale podpierać mogę śmiało. ;)

Dlatego też pewnie miałbym problem ze sprawną grą na chromatyku. I melodyka byłaby dla mnie takim chromatykiem zastępczym. Niemniej jednak doskonale overbending i mam nadzieję, że kiedyś będę swobodnie panował nad tą techniką, która - nie ukrywajmy - przydaje się w grze na diatoniku, zwłaszcza jeśli chcemy grać nie tylko bluesa.

Ale warto spróbować pograć na jakimś innym instrumencie, dlatego za jakiś czas najpewniej sięgnę po melodykę, a potem może po fletnie pana? ;) Plany są ale póki co jest jeszcze dużo do zrobienia na poczciwej 10-kanałówce. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Anka83

Posty: 15
Wysłany: 2014-01-25, 20:59    Odp: Melodyka

Czy istnieją melodyki tremolo? Tzn z wibrującym dźwiękiem jak w harmonijkach tremolo?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-01-26, 23:17    Odp: Melodyka

Szczerze mówiąc to o takiej nie słyszałem choć przejrzałem przed zakupem wiele modeli. :?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Anka83

Posty: 15
Wysłany: 2014-01-27, 08:17    Odp: Melodyka

Właśnie dla mnie też brzmienie jest sprawą priorytetową. Też przeglądałam różne porównania typu: melodyka - porównanie brzmień (video) i tak samo nie trafiłam na melodykę tremolo. Dziwne, bo technicznie nie byłoby chyba problemu zrobić coś takiego, a brzmienie byłoby pełniejsze i bardziej zbliżone do akordeonu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MartaMartini 

Posty: 1
Wysłany: 2014-05-15, 14:09    Odp: Melodyka

Ja też mam Hohnera "Student" :D Instrument fajny, tylko mniej poręczny niż harmoszka (chyba że ktoś ma na myśli akordową :hah: ). No ale zawsze można ją nosić w pojemniku pod pachą ( taki przyjemny uchwycik ma) jak gitarę :)
_________________
Wszystko, co dobre, szybko się kończy...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Ceassar 

Wiek: 45
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-07, 08:52    Odp: Melodyka

Udało mi się dopaść Hohner Casetto 26 za dobrą cenę, model wygląda na dość leciwy, ale nie był używany. Ktoś się orientuje, czy można do niej trafić rurę? Ma standardowo ustnik i nic poza tym.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu