Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2014-01-07, 00:00    [GP VII] HB IV - ocena prac

Oceniamy cztery prace w tym HB. Lista autorów tutaj:
Cytat:
karol.z
Magic_Mike
orsoj
Zamieszkaly


A utwory wraz z Podkładem do odtwarzenia tutaj: http://www.harmoszka.com/...ijkowe-Bitwy-IV

Głosowanie kończymy z końcem trzynastego dnia stycznia.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-01-07, 11:25    Odp: [GP VII] HB IV - ocena prac

karol.z - 3 - fajna fraza, troszeczkę problemów ale w sumie w porządku.

Magic_Mike - 3- - strasznie dużo przypadku ale po zmianach akordów już
się umiesz poruszać.

orsoj - 5- - podoba mi się to co zrobiłeś z przybrudzeniami, fajnie zagrane. Fraza i melodia z klasą, nawet mi się skojarzyło z jakąś dobrą ścieżką dźwiękową w filmie. No i był
tam charakterystyczny motyw, który rozwijałeś.

Zamieszkaly - 5 - co tu dużo gadać. Ładnie. Były momenty, że mnie troszkę znudziło ale ciężko byłoby powiedzieć, że to jest złe. Wykorzystałeś cały czas jako kompozycję, to mi się podoba.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
orsoj 


Wiek: 66
Posty: 22
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Bruntal, CZ
Wysłany: 2014-01-07, 11:35    Odp: [GP VII] HB IV - ocena prac

Harmonicznie skomplikowane zadanie z mnóstwem akordów wymaga precyzyjnej intonacji.
Intonacja jest problematyczne dla nas wszystkich.
karol.z i Zamieszkaly skrócenie utworu uniknąć powtarzaniu zwłaszcza harmonicznie trudne drugiej części utworu.
U Magic_Mike brakuje melodia. Zamieszkaly wykorzystanie efektow ukrycia jakieś błędy melodyczne.

Moje oceny:
karol.z 4
Zamieszkaly 4-
Magic_Mike 3+

Przepraszam mój język polski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-01-07, 11:39    Odp: [GP VII] HB IV - ocena prac

Magic Mike - 3 - jest duży, duży postęp, zagrałeś na miarę swoich możliwości. W bardziej "typowym" podkładzie na pewno wypadłbyś dużo lepiej.

Orsoj 5- - ciekawie i klimatycznie zagrane. Czasami jest w twojej grze taki lekki chaosik ale wydaje się, że jest przemyślany. Nawet mi się to podoba.

Zamieszkały 5 - te efekty dały fajne Hammondowe brzmienie. Mógłbyś trochę bardziej "zaszaleć" pod koniec. Ale i tak bardzo ładnie.

Cóż to nie był do końca mój klimat ale nie ma się co tłumaczyć tylko następnym razem zagrać lepiej. :) Generalnie jak na taki dość złożony harmonicznie podkład, myślę że wszyscy, lepiej czy gorzej daliśmy radę. :harp:
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2014-01-07, 15:52    Odp: [GP VII] HB IV - ocena prac

Witam, ja niestety nie dałem rady wziąć udziału w bitwie, mimo że bardzo chciałem, lecz podkład mnie przeskoczył :/

Czas na oceny:

karol.z, ocena 3. Było wiele momentów które mi się podobały, lecz czasem wylatywałeś po za rytm, ogólnie czysto z tego co słyszałem, fajnie się tego słucha, lecz niestety musiałem ocenić na tle innych uczestników.

Magic_Mike, ocena 3. Drogi niedawny przeciwniku bitwy :) Oceniam Cię na 3, ponieważ troszeczkę brakowało pomysłu na koniec solówki, i troszeczkę gubiłeś się w tym podkładzie, wiem, był ciężki, ja sobie z nim nie poradziłem :D Fajnie się tego nawet słucha :D Słychać postępy, oby tak dalej Mike!! :)

orsoj, ocena 5+, krótko i na temat. Super zagrane, rytmiczne, moment od 2:20 do 2:40 epic!!!

Zamieszkaly ocena 4+, Boże grzech dawać Tobie taką ocenę, ale niestety muszę. Wszystko zagrane super, bardzo mi się podobało, lecz chciałem odróżnić Ciebie od Orsoja... Po prostu bardziej mi podeszła jego solówka.

Pozdrawiam wszystkich, i mam głęboką nadzieję że nie skrzywdziłem nikogo :) i jeszcze raz wybacz Zamieszkaly :D
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-07, 16:07    Odp: [GP VII] HB IV - ocena prac

karol.z 4+ - przypadło mi do gustu to nagranie. Słychać, że idziesz do przodu. Bardzo dobre brzmienie, (aż się dziwię, że to tylko honey tone).

Magic Mike - 3 Dużo chaosu i brak pomysłu. Ale jesteś na dobrej drodze.

orsoj - 4- - Dobrze technicznie, ale tak szczerze nie przypadło mi do gustu. Trochę nie mój klimat. Czegoś mi po prostu brakowało, ale nie wiem czego dokładnie. Trochę za dużo chaosu miejscami.


mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem. Sam nie chce się tłumaczyć, ale na nagranie przeznaczyłem jakieś 10 min, gdyż byłem zajęty innym nagraniem (nie długo pewnie je opublikuję).

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fokerss
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-07, 16:16    Odp: [GP VII] HB IV - ocena prac

Orsoj miał ciekawszy pomysł na muzykę, ale jej wykonania pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Zamieszkały linię melodyczną miał mniej ciekawą, ale jej wykonanie było bezbłędne. Jeżeli oceniać wykonanie, to Zamieszkały jest lepszy, jeżeli chodzi o linię melodyczną - stawiał bym na Orsoja. Pozdrawiam.
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-01-10, 13:18    Odp: [GP VII] HB IV - ocena prac

Cytat:
Bardzo dobre brzmienie, (aż się dziwię, że to tylko honey tone).


Dzięki. To maleństwo jednak coś ma w sobie, choć dużo dał też pewnie mikrofon.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Magic_Mike 


Wiek: 32
Posty: 55
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnów
Wysłany: 2014-01-13, 22:38    Odp: [GP VII] HB IV - ocena prac

Karol.z - 3 - problem z rytmem i wydaje się jakby brak pomysłu. Stać Cię na więcej, zdecydowanie. ;)
Orsoj - 4 - ogólnie dobrze, ale czasem się gubisz i tak jakby brak pewności w niektórych momentach i to co Zamieszkaly napisal - czegoś mi tam brakowało i też nie wiem czego. ;)
Zamieszkaly - -5 - wszystko super pomijając brzmienie które mi się w ogóle nie podoba. o.0

Chyba każdy przyzna, że podkład łatwy nie był (mi się udało za drugim razem nagrać, niestety czasu nie miałem), następnym razem proponuję coś szybszego i bardziej blues'owego żeby tak nie zamulać już. :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-01-14, 11:55    Odp: [GP VII] HB IV - ocena prac

To wyniki dzisiaj, prawda? :) Bo głosowanie wczoraj się skończyło.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-01-14, 12:00    Odp: [GP VII] HB IV - ocena prac

Mało coś tych ocen. Jestem rozczarowany :)
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-01-14, 12:03    Odp: [GP VII] HB IV - ocena prac

Daj spokój, kiedyś w harmonijkowych bitwach startowała większość aktywnych na forum :)
Wtedy i ocen i nagrań było sporo.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-01-14, 12:17    Odp: [GP VII] HB IV - ocena prac

Dlatego moim zdaniem na przyszły raz powinno się wybrać trochę łatwiejszy podkład. Ale nie wiadomo, czy to przyniesie rezultat. ;) Można jednak zrobić eksperyment.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-01-14, 18:25    Odp: [GP VII] HB IV - ocena prac

Jeśli nie jest za późno:

Karol.Z - 3+ Miałem wrażenie, że akcent "na raz" nie porywa się z podkładem, co ciekawe początek i koniec nagrania bez tego wrażenia.

Magic_Mike - 4 Harmonijka na początku troszeczkę za cicho względem podkładu. Grałeś też na wysokich kanałach zazwyczaj zaniedbywanych, może nie perfekcyjnie, ale miałeś pomysł i to mi się podobało.

Orsoj - 4+ Relaksujące, spokojna takie "z klasą". Brzmienie jak zwykle wspaniale dopasowane do podkładu.

Zamieszkały - 5- Brzmienie na początku mnie zdumiało, takie "szkliste", syntezatorowe. Jak Ty je osiągnąłeś? Końcówka niesamowicie pasująca do brzmienia, ale początek jakoś mniej do niego "dopasowany".

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-14, 18:31    Odp: [GP VII] HB IV - ocena prac

Ogólnie to nagrałem harmonijkę przez bassmana z delayem i boosterem a potem sygnał przepuściłem przez octaver.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu