Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
harp_mythos 

Wiek: 40
Posty: 2
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-01-09, 22:33    [Problem] Suzuki Harpmaster - problem z drugim kanałem

Cześć! To mój pierwszy wpis na tym forum, zatem szybko się przedstawię :)
harp_mythos - oto ja :) Pierwszą harmonijkę dostałem całkiem niedawno - bo podczas miniony świąt (24.12.2013r.). Jest to Suzuki Harpmaster. Od tego momentu ćwiczyłem codziennie z książką "Graj na harmonijce" autorstwa Sandy Weltmana - i z każdym dniem podobało mi się to co raz bardziej. Jednakże dziś zauważyłem, że z 2 kanału przy wdechu nie wydobywa się dźwięk. Tzn. na wydechu jest - ale na wdechu jest bardzo zniekształcony i słabo słyszalny. Próbowałem to jakoś przedmuchać, przepłukać, itp - nic nie pomagało. W końcu rozkręciłem harmonijkę.

Zauważyłem, że na końcach blaszek stroikowych do "wdechów" są takie małe mosiężne blaszki - i przy blaszce od kanału drugiego - takiej blaszki mosiężnej brakuje :( Może ją połknąłem podczas grania? Pytanie czy można to jakoś naprawić? Jeśli tak - to jak i czy możliwe jest to do naprawy we własnym zakresie - a jeśli nie, to gdzie?

I jak to się mogło stać? Czy to się zdarza przy nowych harmonijkach? Co mogłem zrobić źle?

ps. czy to normalne, że po rozkręceniu harmonijki (zdjęciu tylko pokrywy górnej i dolnej) w środku widać wiele rysek, a przy każdej blaszce stroikowej widoczne są małe wgłębienia?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
harp_mythos
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2014-01-09, 22:50    Odp: [Problem] Suzuki Harpmaster - problem z drugim kanałem

HEJ!

Problem z drugim kanałem ma bardzo dużo początkujących, różni się on specyficznym ułożeniem ust i zassaniem, w końcu załapiesz! Niewykluczone, że stroik jest wadliwy, ale jest mniejsze prawdopodobieństwo.. Na forum jest o tym dużo, znajdziesz odpowiedź :)


Co do rys na blachach, pochodzą od strojenia harmonijki, w niczym nie przeszkadzają.
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fokerss
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-09, 22:59    Odp: [Problem] Suzuki Harpmaster - problem z drugim kanałem

W jaki sposób zdobyłeś książkę Sandy Weltmana ? Był bym zainteresowany kupnem tej książki - może być nawet xero. Pozdrwaiam.
 
 
harp_mythos 

Wiek: 40
Posty: 2
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-01-09, 23:07    Odp: [Problem] Suzuki Harpmaster - problem z drugim kanałem

fokerss: książkę dostałem pod choinkę:) Ale z tego co wiem to została zdobyta w Empiku :)

Lizur97: dzięki za odpowiedź. Ale czy to normalne, że na tej drugiej blaszce nie ma takiej miedzianej / mosiężnej końcówki? Jeszcze parę dni temu drugi kanał grał super...

[ Dodano: 2014-01-09, 23:24 ]
Lizur97: Miałeś rację! :) Poszukałem na forum i byłem mega zaskoczony ilością wątków dotyczących drugiego kanału:) To zaskakujące -wydawałoby się, że każdy kanał jest zbudowany podobnie i powinno się podobnie wydobywać dźwięki. Pomógł mi ten filmik jakby ktoś się pytał: http://www.youtube.com/watch?v=K5Gcchw5rkM ;)

Ale swoją drogą ciekaw jestem dlaczego ta blaszka na drugim kanale wygląda inaczej od pozostałych - poszukam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-01-10, 18:45    Odp: [Problem] Suzuki Harpmaster - problem z drugim kanałem

Na końcach stroików nie ma dodatkowych blaszek, a po prostu w tym miejscu stroik jest grubszy. Rysy i wdrapania, to jak wyżej pisano ślady strojenia.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-01-10, 21:29    Odp: [Problem] Suzuki Harpmaster - problem z drugim kanałem

http://allegro.pl/graj-na...3867692972.html
Tu masz książkę :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fokerss
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-11, 20:44    Odp: [Problem] Suzuki Harpmaster - problem z drugim kanałem

Kupiłem już w empiku, obecnie trwa wyprzedać i książka ta kosztuje 25 złotych. Dzięki za chęć niesienia pomocy ;-)
 
 
michal0409

Posty: 1
Wysłany: 2014-02-26, 20:47    Odp: [Problem] Suzuki Harpmaster - problem z drugim kanałem

Też miałem taki problem, też na Suzuki harpmaster. Lecz się tym nie przejąłem i zacząłem uczyć się podciągów z programem harmonica tuner na androida, gdy już wychodziły na kanale 4 spróbowałem na 2 i tak się bawiłem, że sam mi zaczął wychodzić czysty dźwięk wystarczyło tylko język podnieść bliżej podniebienia :) , a podciągi już prawie ;) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu