Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Radeq 

Wiek: 27
Posty: 5
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2013-12-30, 12:12    [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

Witam! Mam takie postanowienie noworoczne, że zacznę grać na harmonijce ;) Już od dawna gdzieś w głowie gnieździł mi się ten pomysł. Chciałbym was prosić o poradę. Która z poniższych harmonijek jest lepsza?

Harmonijka nr. 1

Harmonijka nr. 2

Harmonijka nr. 3

Harmonijka nr. 4

Chodzi mi o to, bym nie musiał co miesiąc kupować harmonijki, więc zależy mi na wytrzymałości. Jeśli by ktoś znalazł inną (do 60 zł) na allegro to byłbym wdzięczny.

Dziękuję i pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2013-12-30, 12:19    Odp: [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

Ani jedna nie jest godna polecenia. Doczytaj tutaj:
http://forum.harmoszka.co...atek-vt5656.htm

W jednym zdaniu: Harmonijka za 90 zł wzwyż (np harpmaster/special 20). Z tańszych big river harp / alabama blues. Lepiej jednak dołożyć kilka zł.
Pozdrawiam
KatuzaR
Ostatnio zmieniony przez KatuzaR 2013-12-30, 12:22, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
WładcaDrewna 

Posty: 37
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2013-12-30, 12:22    Odp: [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

Witaj. Niestety nie kupisz harmonijki która będzie dobra w cenie do 60 zł. Temat był na forum przerabiany wiele razy, wystarczy byś dobrze poszukał.

Uprzedziłeś mnie KatuzaR ;) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Radeq 

Wiek: 27
Posty: 5
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2013-12-30, 12:33    Odp: [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

Przepraszam, ale jestem nowy i zanim ogarnę forum trochę czasu minie :D Ostatnie pytanie: ile wam takie lepsze harmonijki służyły? Aha i czy łatwo ogarnąć harmonijkę, która ma 48 stroików czy 20 wystarczy na fajne granie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
WładcaDrewna 

Posty: 37
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2013-12-30, 12:54    Odp: [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

Najważniejsze pytanie: co chcesz grać? Jeśli chcesz grać bluesa kup harmonijkę diatoniczną 10 kanałową. Wytrzymałość harmonijek zależy w większości od techniki grania, firmy, lecz czasami jest to tzw. czynnik losowy. Mi Marine Band wytrzymała kilka miesięcy katowania, a Blues Solist Pro padł po tygodniu. Oczywiście np. tobie może zdarzyć się zupełnie odwrotnie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-12-30, 12:58    Odp: [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

Harmonijka 48 stroikowa jest przeznaczona do innego grania niż standardowa, 20 stroikowa. Pierwsza jest jak znalazł do muzyki ludowej, a druga do bluesa, country, popu, rocka, jazzu, przy naprawdę porządnych umiejętnościach do muzyki klasycznej, etc. Dobrze jest zacząć od 20 kanałowej i potem, z biegiem czasu "smakować" innych harmonijek. A na jak długo wystarcza? Jednego Seydela Sessiona zabiłem po 2 tygodniach, podczas gdy Marine Band Deluxe grała nieźle przez 4 lata. Sprawa baaardzo indywidualna.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radeq 

Wiek: 27
Posty: 5
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2013-12-30, 18:34    Odp: [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

http://allegro.pl/harmoni...3829448159.html
http://allegro.pl/harmoni...3779063061.html
http://allegro.pl/harmoni...3773254756.html

A któraś z powyższych się nada? :P Ostatnie pytanie i już was nie męczę :d
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2013-12-30, 20:19    Odp: [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

Z nich tylko Alabama Blues o której już wspominałem. To bliźniacza harmonijka z Big River Harpem, tyle, że ma inny grawerunek.

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fokerss
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-30, 20:59    Odp: [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

Co może chcieć grać początkujący - padło pytanie. Może chcieć bardzo dużo, ale na początek będzie grał "sto lat", "wlazł kotek na płotek", "kurki trzy" i gamy mówiąc regionalnie "w te i we w te". Jeżeli chodzi o harmonijkę, to odłóż sobie pieniążki w kwocie około 100 złotych i na początek kup Hohner Special 20 w tonacji C.
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2013-12-30, 21:40    Odp: [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

Też byłbym za dozbieraniem funduszy na specialkę albo harpmastera (dla siebie brałbym harpmastera). Sam jednak zaczynałem od Big River Harpa i żyję. Było to jednak w 2007 roku, kiedy hohner miał bardzo fajne wyroby. Teraz nie wiem co zostało z BRH czy AB.

Życzę miłych zakupów i radosnego muzykowania!

KatuzaR

PS. Ja "wlazłpłotka" zagrałem gdzieś tydzień temu a do kurek trzech nie doszedłem jeszcze :P Nigdy mnie te kanony nie pociągały. Pierwszą piosenką, do której dogrywałem była Jolka :)
Ostatnio zmieniony przez KatuzaR 2013-12-30, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
master552587 

Wiek: 24
Posty: 5
Skąd: Tomaszów
Wysłany: 2013-12-30, 21:41    Odp: [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

No nie wiem czy warto inwestować w harpe 100zl na początek. Kto wie czy za 2 tyg nie znudzi mu się "dmuchanie"? Moim zdaniem na początek dobrą harpą jest Alabama Blues :D
_________________
Grajek13
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2013-12-30, 21:49    Odp: [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

Jesteś wolnym człowiekiem i nikt z tu obecnych nie zmusi Cię do zakupu czegoś, czego nie chcesz. Żeby Cię zachęcić powiem, że na harpmasterze (wersja dla amatorów) lepiej mi się o gra niż na promasterze (wyższa półka) /wybaczcie bluźnierstwo ;) /. Mam tych "tanich harmoszek" całą stajnię i zamieniłbym je dopiero na hammondy, gdyby były co najmniej o 1/3 tańsze.

Aby dopełnić "kronikarskiego obowiązku" na Alabamie Blues (Ja akurat miałem BRH) z roku 2007 da się nauczyć wszystkiego do overbendingu z tym, że ma gorszą reakcję i dużo powietrza ucieka przez co nie jest tak wygodna w grze jak harpmaster. Porównyałem przed chwilą aepsutego BRH ze zepsutą specialką i harpmasterem. Jaką ten instrument ma teraz jakość niestety nie wiem.

Pozdrawiam!

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Radeq 

Wiek: 27
Posty: 5
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2013-12-30, 22:15    Odp: [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

Znaczy to jest w sumie tak. Dopiero będę zaczynać i nie chcę dużo wydawać na ten instrument. Na sam początek chcę zacząć z czymś normalnym by się oswajać. Zakupię może harmonijkę na początek. Później jeśli się nauczę to przejdę do harmonijek za kwotę powyżej 100 zł ;)

Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2013-12-30, 22:32    Odp: [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

Mam pytanie. Czy masz jakiegoś znajomego harmonijkarza w okolicy, który grzebał już w harmonijkach? Jeśli tak to po jakimś czasie udaj się do niego aby Ci ustawił stroiki. Harmonijka będzie łatwiejsza w graniu. Mimo to, polecam Ci harpmastera, bo na takiej grywam i uznaję ją za ideał ceny do jakości.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-12-31, 19:42    Odp: [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

Jak na pierwszą harmonijkę, ta alabama blues jest raczej spoko :)
Wiadomo, warto dołożyć trochę ale na szczęście nie jest to coś pokroju silver stara czy blues banda.

@Katuzar - mocno widzę indywidualna sprawa... :D Ja teraz czaję się na zakup całego setu promasterów :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2014-01-01, 16:33    Odp: [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

Harry napisał/a:
mocno widzę indywidualna sprawa

Prawda :) A secika Promasterków życzę w jak najbliższym czasie :)

Pozdrawiam
KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Radeq 

Wiek: 27
Posty: 5
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2014-01-01, 19:05    Odp: [Rada] Prośba o pomoc w wyborze

Nie mam niestety nikogo znajomego, kto popylał by na harmonijce. Do do strojenia to może się z tym oswoje kiedyś. Oby mi od razu coś nie strzeliło w sprzęcie bo się załamie. Mam pecha do rzeczy :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu