Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Wloczykij93 

Wiek: 31
Posty: 9
Skąd: z lasu xD
Wysłany: 2008-03-26, 20:48    Odp: Jak trzymać harmonijkę tremolo

No a jak złapać harmonijke tremolo (24kanały)?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-26, 20:53    Odp: Jak trzymać harmonijkę tremolo

Można podobnie do diatonika, tylko nie chwytać skrajnie z lewej, a położyć palce na środku i trzymać pod lekkim skosem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jasiek 


Wiek: 29
Posty: 68
Skąd: Połczyn-Zdrój
Wysłany: 2008-03-26, 21:07    Odp: Jak trzymać harmonijkę tremolo

Poza tym , czym szczelniej składasz dłonie tym harmonijka wydaje ładniejszy dźwięk , jak sądzicie ?
_________________
"Te same mury od rana, te same stoły odrapane"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-26, 21:14    Odp: Jak trzymać harmonijkę tremolo

To zależy. Jeżeli chcemy uzyskać ciemny, przytłumiony, taki nosowy dźwięk to owszem. Ale ile można grać na takim przytłumieniu? Oczywiście harmonijkarz powinien umieć zrobić bardzo szczelny "kubek" z dłoni, jednak umiejętność odpowiedniego jego rozszczelniania jest równie ważna. Dzięki niej, możemy znacznie zwiększyć głośność instrumentu tworząc rodzaj megafonu, czy też eksperymentować z barwą harmonijki. Monotonia jest największym wrogiem muzyki (i nie tylko), więc jeżeli nie chcemy zanudzać słuchaczy powinniśmy nauczyć się różnorodności technik dłońmi i stosować je ze smakiem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jejkujejku 

Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-18, 10:54    Odp: Jak trzymać harmonijkę tremolo

hej czy możecie umieścić fotki uchwytów tremolo 21 kanałowego? to jest moja 1sza harmonijka a uczę się od 5 dni (chory jestem to mam duuużo czasu) jakieś 10-12 godzin dziennie spędzam z harmonijką. ale do rzeczy . piszecie że trzeba zrobić szczelny kubek ale z 21 kanałową harmonijką to chyba trzeba mieć dłoń jak szpadel :P
no chyba że są jakieś techniki...
_________________
jejku jejku...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-12-18, 12:17    Odp: Jak trzymać harmonijkę tremolo

Nie jestem specjalistą od tremolo, ale oglądając jak grają tremoliści zauważyłem kilka chwytów:
1.

2.

3.


Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu