Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
karzeł 

Wiek: 33
Posty: 94
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Piła
Wysłany: 2007-11-12, 16:50    pierwszy kanał w blues harpie

Witam serdecznie! Dzisiaj nie wiem dlaczego mój harp przestał prawidłowo brzmieć na (1). Rozkręciłem na części pierwsze, wyczyściłem, przedmuchałem ale problem nie zginął. Po skręceniu w ogóle przestał brzmieć owy kanał. Zakładam uszkodzenie blaszki. Może się mylę? Czy jeśli to blaszka, czy w blues harpie będę mógł ją wymienić? Co mogę zrobić? Będę wdzięczny za pomoc :) pzdr
_________________
http://img522.imageshack....ge=karzeid1.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-11-12, 17:03    Odp: pierwszy kanał w blues harpie

Blues Harp jest modelem w Modular System charakterystycznym dla grupy harmonijek Hohnera. Na stronie Bartosza Łęczyckiego można było dostać blachy do MS czyli też do Blues Harpa... (pisze że niedługo wznowi działanie sklepu...) Jednak wstrzymałbym się póki co z wymianą wszystkich stroików.... rozkręc harmonijkę przejedź papierkiemy czy żyletką jeśli nadal będzie coś nie tak, sprawdź czy stroikmieści się w dzirce dla niego przeznaczonej czyli czy ta odstająca blaszka sie nie przesunęła w lewo lub w prawo lub czy nie jest za bardzo wciśnięta w dzirukę albo za bardzo odgięta! obstawiałbym jednak przesunięcie lewo<>prawo...
Pokombinuj i poprosubuj powinno sie udać
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
DavidS 


Wiek: 31
Posty: 52
Skąd: Lipnica Wielka
Wysłany: 2007-11-12, 17:35    Odp: pierwszy kanał w blues harpie

ja mialem tak bo stroik wszedl za gleboko.. sprawdz to tez
_________________
Czym jest dla mnie muzyka? Wszystkim...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-11-12, 20:24    Odp: pierwszy kanał w blues harpie

Może być jednak sytuacja, że stroik zakończył po prostu swój żywot. Ja miałem tak z Suzuki Folk Master, też z pierwszym kanałem na wdechu. Jeżeli spróbujesz poruszyć stroikiem (delikatnie!) w górę i w dół i zobaczysz, że wygina się w jednym, łatwo zauważalnym miejscu, to znaczy, że jest nadłamany. Możliwe rozwiązania: zakup nowej harmoszki, wymiana kompletu blach (tych MS, o których SZCZYPIOR pisał), a jak masz możliwości i zdolności, to wymiana pojedynczego stroika (jest o tym na stronie Krzysztofa Gąszewskiego). Oczywiście najpierw zastosuj się do rad moich przedmówców, bo może stroik da się jeszcze uratować.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karzeł 

Wiek: 33
Posty: 94
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Piła
Wysłany: 2007-11-13, 16:07    Odp: pierwszy kanał w blues harpie

Do rad zastosowałem się, kombinowałem jak mogłem ale niestety sprawa pozostaje bez większych zmian. Coś tam burczy stroik ale brzmienie nie jest 'to'. Kuchnia mać myślałem że blues harp będzie niedozajebańszy. Dzięki i pzdr
_________________
http://img522.imageshack....ge=karzeid1.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-11-13, 17:53    Odp: pierwszy kanał w blues harpie

jak to powiedziales chyba nie ma harmonijki niedozajebania...trzbe amiec olbryzmie szczescie zeby trafic na egzemplarz "idealny.."
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karzeł 

Wiek: 33
Posty: 94
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Piła
Wysłany: 2007-11-14, 16:08    Odp: pierwszy kanał w blues harpie

byłem dzisiaj w muzycznym, i nie ma facet stroików do kupienia... w ogóle żadnych części do harmoszki. Chyba porwę się na przeszczep z silverstara. Jedyne co mi zostało. Pzdr
_________________
http://img522.imageshack....ge=karzeid1.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-11-14, 16:13    Odp: pierwszy kanał w blues harpie

NIE RADZĘ po pierwsze stracisz bardzooo na brzmieniu pozatym Blues Harp jest w Modular System i nie dałbym sobie palcy uciąć czy stroiki z SS będą pasować do BH...... jeśli możesz graj teraz na SS, a poczekaj aż Bart Łęczycki wznowi działalność sklepu i wtedy kupisz tam blachy...
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2007-11-14, 17:41    Odp: pierwszy kanał w blues harpie

bart nie prowadzi już sklepu. Podał taką wiadomość dziś.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-11-14, 18:19    Odp: pierwszy kanał w blues harpie

Bart nie prowadzi, ale schedę po nim przejmuje Roman Badeński. Jego sklep startuje 19 listopada i z tego co widziałem na stronie, ma blachy do MSów. Oto adres:

www.badenski.pl
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-11-14, 19:41    Odp: pierwszy kanał w blues harpie

REED PLATES (Hohner)
Wymienne płytki stroikowe umożliwiają wstawienie kompletu nowych blaszek na miejsce tych zużytych. Pasują wyłącznie do harmonijek Modular System (czyli MS).
Modele: ProHarp, BluesHarp, CrossHarp, Big River Harp, Meisterklasse.
W komplecie są 2 płytki ze stroikami (górna i dolna) oraz zestaw śrubek.

TONACJE: C, D, A
CENA: 55zł


ZGADZA SIE
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karzeł 

Wiek: 33
Posty: 94
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Piła
Wysłany: 2007-11-17, 16:00    Odp: pierwszy kanał w blues harpie

Odświeżę temat, żeby tylko napisać - przeszczepiłem stroik z Silverstara i jestem zadowolony. Wcale nie straciłem ogromu na jakości brzmienia. Jest ok :)
_________________
http://img522.imageshack....ge=karzeid1.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu