Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Bażant

Wiek: 33
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-12-09, 13:47    Odp: [Pytanie] Którą z tych najlepiej wybrać? Najbardziej podoba się Hering Vintage 1923 ale czy warto

Dziękuję, lepiej kupić ją w Poznańskim sklepie: http://www.musiccenter.co...luxe-c-dur.html
czy raczej na allegro ale z pudełkiem i na zdjęciach wyglądająca chyba lepiej i jakoś tak porządniej? Niby to C-dur, ale tylko w opisie jest D-dur : http://allegro.pl/hohner-...3778639246.html
Czy bez różnicy?
_________________
Bażant
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-12-09, 14:12    Odp: [Pytanie] Którą z tych najlepiej wybrać? Najbardziej podoba się Hering Vintage 1923 ale czy warto

http://allegro.pl/harmoni...3768847774.html

Ta harmonijka, na pewno w C dur (i w tytule i w opisie), z etui, cena ta sama (no wysyłka o złotówę droższa). To sklep, ma 99,4% pozytywnych komentarzy, z ostatnich 6-ciu miesięcy dwa negatywne komentarze, jeden dotyczący gitary do nauki (klasy gitary hipermarketowej - kupował człowiek, który o gitarach pojęcia nie ma), drugi o innym kolorze zamówionego towaru.

To, że harmonijka na zdjęciu wygląda porządniej lub mniej porządnie to kwestia zdjęcia i obróbki, która ma za zadanie wzbudzić w Tobie emocje. To ta sama harmonijka.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bażant

Wiek: 33
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-12-12, 00:02    Odp: [Pytanie] Którą z tych najlepiej wybrać? Najbardziej podoba się Hering Vintage 1923 ale czy warto

Przede wszystkim chciałabym podziękować Medium, ponieważ bardzo bardzo mi pomógł dokonać wyboru. Byliście bardzo cierpliwi na moje ciągłe pytania (pewnie niektóre trochę bezsensowne). :)
Ostatecznie kupiłam dziś Marine Band Deluxe C, z etui zapinanym na zamek, z poznańskiego sklepu http://www.musiccenter.co...luxe-c-dur.html

Rozmawiałam ze sprzedawcą i powiedział mi że trwałość wszystkich harmonijek jest jednakowa nawet tych za 300zł, a zwłaszcza Marine Band Classik i Deluxe trwałość mają tają samą. Że to około 3 miesiące. I że jakby się spsuły stroiki (chyba tak to się nazywa, nie pamiętam, to co dźwięk wydaje) to można wymienić, ale to koszt 70% ceny harmonijki.
Czy to prawda?
Bo z tego co czytałam to trwałości różnych harmonijek są różne i Deluxe jest bardziej trwała od zwykłej MB.
_________________
Bażant
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-12-12, 08:48    Odp: [Pytanie] Którą z tych najlepiej wybrać? Najbardziej podoba się Hering Vintage 1923 ale czy warto

Cieszę się, że jako społeczność mogliśmy Ci pomóc.

Dokonałaś bardzo dobrego wyboru.

Trwałość harmonijek zależy w bardzo dużej mierze od techniki gry, częstotliwości grania, stosowanych technik itd, ale zazwyczaj jest to dłużej niż 3 miesiące ;) .

To prawda, że do tej harmonijki można dokupić płytki stroikowe i taniej mieć kolejną harmonijkę, gdy w tej stroiki ulegną uszkodzeniu.

Stroiki można też wymieniać, nasz forumowy kolega się tym zajmuje, ale tu już "wyższa szkoła jazdy" i w Polsce niewielu to umie zrobić, jednak niekoniecznie trzeba wydawać dużo na nową harmonijkę lub płytki stroikowe jeśli jeden stroik nie działa.

Nikt nie powie Ci jaką trwałość będzie miała harmonijka, to po prostu się zużywa, ale ta, którą kupiłaś, powinna posłużyć dłuższy czas.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-12-12, 10:36    Odp: [Pytanie] Którą z tych najlepiej wybrać? Najbardziej podoba się Hering Vintage 1923 ale czy warto

No troszkę się medium rozpędziłeś - do marine banda można co prawda kupić płytki stroikowe ale tylko na hohnershop (cshop). W polsce nie kupisz.

Minigunmen świetnie naprawia harmonijki to trzeba przyznać ;)

A z trwałością harmonijki - pamiętaj, żeby NIGDY NIE SŁUCHAĆ SPRZEDAWCY W TEMACIE HARMONIJKI. Nie spotkałem jeszcze takiego, który cokolwiek by się znał (pomijając, rzecz jasna Dawida Wydrę i Tomka Kamińskiego).

Harmonijki mają różną trwałość ale określić dokładnie się tego nie da bo zależy to w dużej od grającego a nie tylko od harmonijki. Ale pewne harmonijki uważa się za mocniejsze, inne za słabsze :)
Ja dodam od siebie, że promastera mam jakieś półtora roku :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu