Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
fazi787 

Wiek: 25
Posty: 11
Wysłany: 2013-12-03, 17:20    Hohner Echo harp 54/64

Witam. Co sądzicie o tej harmonijce? Dokładnie chodzi mi o tą z tonacją C i G. Może jest ktoś na forum kto ma tą harmonijkę, albo przynajmniej miał z nią do czynienia? Aktualnie gram na diatonicznych harmonijkach: Hohner Golden Melody C i Marine Band A, więc będzie to moja pierwsza harmonijka tremolo.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
meditopgan 

Wiek: 60
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-03, 18:01    Odp: Hohner Echo harp 54/64

Miałem kiedyś (lub ściślej , jeszcze gdzieś mam )Hohner Comet C-G 80. Jest to chyba z rodziny Golden Melody. Moja historia z graniem zaczęła się właśnie od niej . Kupiłem ją na wygląd ( piękna złoto czerwona - normalnie cud malina ) zapłaciłem 110 Euro . nie dogadaliśmy się praktycznie nigdy, po pierwsze poszła zaraz do reklamacji i długo na nią czekałem, a poza tym jej brzmienie zawsze drażniło moje uszy. Miałem kilka powrotów z nadzieją że może przesadzam, skoro tyle kosztowała to,, musi" być dobra, skończyło się na tym że leży pewno w jakimś pudełku bo nawet nie wiem gdzie teraz jest. Czekając jednak na nią kupiłem ( już po lekkich treningach na dwustronnym Chińczyku) Echo Harp C-G 120.
I to właśnie od niej zaczęła się prawdziwa przygoda z muzyką . Obecnie mam 3 szt. dwustronnych ,Hohner C-G 96, A-D 96, B-F 96, Hohner Echo harp C-G 120, Hohner Echo 48, o kilku które porozdawałem nie wspomnę. Tyle chwalby! Teraz co o tym sądzę, to Ty musisz zdecydować co chcesz grać, lub którego instrumentu brzmienie pieści a nie razi Twoje uszy. Rozmawiałem na ten temat z Gościem grającym na czterech instrumentach w Filharmonii Wiedeńskiej. Powiedział: to nie My wybieramy instrument na którym chcemy dobrze grać ,ale to instrument wybiera Nas. Nie sugeruj się modą ,że wszyscy grają Bluesa, niech grają. Dźwięki instrumentu i rodzaj granej muzyki muszą radować Twoje ucho i sprawiać Ci przyjemność, dopiero wtedy zrozumiesz co to radość grania. Każdy z Nas ma inną wrażliwość muzyczną i to co innych raduje , Nas może drażnić. Gość który grywa zawodowo Bluesa (i ma nawet swoją kapele),chwyciwszy się za moje Echo Harp C-G 96, powiedział że na tym się nie da grać. I to jest prawda, bo ja na takiej jak on, również dużo nie zwojowałem. Dlaczego 96 bo ma większe możliwości. Pamiętajcie jednak kupując, aby była nowa i nie używana ,z drewnem jako szkielet . Nowa jest rozpoznawalna przez impregnat użyty do zabezpieczenia drewna, przez kilka ładnych dni będziecie czuli w ustach dziwny posmak, trochę wysuszający jamę ustną. Owocnych poszukiwań własnej dogi muzycznej i abyście się dali wybrać waszemu instrumentowi , Powodzenia ! Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam ale przez kilka lat tu nie zaglądałem, wszyscy grali tylko Bluesa, lub ja nie wiedziałem gdzie szukać swojej kategorii !!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu