Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
286

Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-03-13, 10:26    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

[quote="Młynek"] Jeśli o mnie chodzi, chyba najchętniej bym wybrał GA-30 No i na tym filmiku gadał bardzo ładnie. Jeden z najlepszych, jakie słyszałem.[/quote]
Czyli konkretnie kręci Ci e ten model http://www.informatik.uni...mps1.html#GA-30
Sama konstrukcja bardzo prosta http://www.informatik.uni...e/gg/ga-30b.gif
jedno wejście idzie bez barwy tonu, czyli naturalnie, może dla tego Harmonika gada lepiej. Natomiast drugie wejście ma tylko podbicie, lub wytłumienie sopranów, na jednym potencjometrze. Sprzężenie zwrotne jest, ale bardzo płytkie i w dodatku tylko dla wysokich częstotliwości. Może powinieneś poprosić Kolegę Zoltana o pomoc w poskładaniu tego wzmacniacza, nie powinien mieć z tym najmniejszych problemów, kosztowo też nie będą to straszne kwoty. Elektronikę Ci zrobi, skrzynkę samemu można zrobić, głośnik, tak czy tak trzeba kupić, a zawsze to taniej, a najważniejsze, że spełnią się marzenia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-03-18, 19:55    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

Przepraszam, że odświeżam, ale śmiem twierdzić że burzliwa dyskusja, przerodziła się w nic.
i nic nie wniosła.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-03-18, 21:30    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

A ja się kilku nowych rzeczy dowiedziałem. Chociażby tego, że to do mikrofonu wartego kilkaset złotych należy dobrać wzmacniacz za kilka tysięcy, a nie odwrotnie... :what: Jak w "Rejsie": trzeba sformułować zarzuty i następnie dopasować do nich osobę ;D

A tak na poważnie: cóż, tak bywa. Ja też myslałem, że temat wywoła większe zainteresowanie, ale nie jest tak źle. Na pewno warto zapamiętać ten link do schematów Giboli, bo to bardzo zacne ampy, a i konstrukcja podobno nieskomplikowana.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-03-18, 23:39    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

generalnie, wzmacniacze lampowe to bardzo proste konstrukcje:)
Mało osób je buduje bo albo
a) nie wiedzą o tym
b) boją się wysokich napięć albo
c) nie stać ich na transformatory i lampy;-)
Ale generalnie większość z nich tworzy się "na pająka" - bez płytki drukowanej, po prostu bezpośrednie lutowanie elementów - wystarczy umieć czytać schemat.
Ja teraz zamierzam ukręcić wzmacniaczyk FoxTrot - na podstawie nieśmiertelnego gramofonu bambino :D 3W a kilka fajnych patentów - jak symulator głośnika - do nagrywania(albo grania w słuchawkach) , czy redukcja mocy o połowę:)
Zobaczymy jak to zagra :D
generalnie pod gitarę ale harmonijkę też na tym wypróbuje:D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
286

Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-03-19, 20:15    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

Witam! Zaczynam się zastanawiasz czy harmonika ustna jest jakim kol wiek instrumentem. W sieci wiele można znaleźć informacji na temat instrumentów i częstotliwości im przypisanych, ale o harmonice to chyba zapomnieli.
http://pl.wikipedia.org/w...%B3w_muzycznych
http://sound.eti.pg.gda.p...ysnagparmwi.htm
Oczywiście to żart, ale fakt faktem, że nie można znaleźć danych częstotliwości harmoniki ustnej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-03-19, 20:41    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

myślę ,że o to Ci chodzi ,ja nie znam angielskiego , ale nawet bez tego widać ,że to właśnie to / znalezienie tego zajęło mi dwie minuty/ http://www.andrew.cmu.edu...JASA%201998.pdf
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
286

Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-03-19, 22:10    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

[quote="SZCZYPIOR"]http://www.youtube.com/watch?v=qeYzq-Cc-Xo To jest link do jednego z odcinków harmonica amps, w którym użyto wzmacniacza firmy SEYDEL, zrobionego SPECJALNIE POD HARMONIJKE, użyto również dwóch mikrofonów - vintaego Shura, i Superluxa produkowanego wspolcześnie, i co?
Okazuje sie że ten wzmacniacz nie ma tak dobrego brzmienia, jak na przykład Fender Blues Junior(gitarowy) mimo że został zrobiony tylko pod harmonijke, ponadto, okazuje się, że wspólczesnie produkowany Superlux(ten pierwszy) gada słabiej, niż staruch 520... Czy robienie tego wzmacniacza ma sens?[/quote]
Masz na myśli tego Juniora?
http://www.youtube.com/watch?v=VgoW0RDgjkM
Mnie bardziej się podoba ten pierwszy, a zwłaszcza na tym drugim mikrofonie.
[quote="aeroarte"]Tak sobie pomyślałem , ze jak są produkowane masowo wzmacniacze i masowe mikrofony ,to może da się coś nie masowo dorobić do harmonijki ,między wmk ,a mikrofonem z możliwością dostosowania parametrów i uzyskać ''brzmienie" zadowalające różne gusta. Może coś takiego już jest?[/quote]
Tak się nie da, brzmienie to też głośnik z odpowiednią skrzynią, szybka końcówka, głębokość sprzężenia zwrotnego, ukształtowanie odpowiedniego charakterystyki przedwzmacniacza, odpowiednie dopasowanie mikrofonu do wejścia, no i sam grajek. Przy dzisiejszej technologi, faktycznie są procesory, co potrafią zadziwić swoimi możliwościami, ale i ceną też. Upiększające dodatki zawsze można dołożyć i jak najbardziej powinno się, ale podstawa, to dobry tor sygnałowy, a potem wykończenia. Problem w tym, że zbudowanie dobrego toru sygnałowego jest kosztowniejsze od dodatków. [quote="aeroarte"]myślę ,że o to Ci chodzi ,ja nie znam angielskiego , ale nawet bez tego widać ,że to właśnie to / znalezienie tego zajęło mi dwie minuty/ http://www.andrew.cmu.edu...998.pdf[/quote]
Zgadza się, to jest to, dzięki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-03-20, 16:48    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

[quote="286"]W sieci wiele można znaleźć informacji na temat instrumentów i częstotliwości im przypisanych, ale o harmonice to chyba zapomnieli. [/quote]

No tylko z harmoszką jest taki problem, że przez ich "różnotonacyjność" nie ma jednego schematu z zakresem częstotliwości. Seydel robi tonacje w dużej rozpiętości, od low low F do high nie wiem sam czego, więc tego robi się ponad 2 oktawy rozpiętości miedzy 1 kanałami skrajnych tonacji. Dodać do tego zakres 3 oktaw w najwyższej harmoszce (chyba nawet wyższe są niż high G), no to robi się ponad 5 oktaw zakresu częstotliwości... Bo z tego co zauważyłem w tym pdfie są tylko dane w hercach dla tonacji C, niestety.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
286

Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-03-21, 09:04    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

[quote="Maciekdraheim"]
No tylko z harmoszką jest taki problem, że przez ich "różnotonacyjność" nie ma jednego schematu z zakresem częstotliwości. [/quote]
Nie jest tak tragicznie, najniżej schodzi tonacja C, zaczyna się od 260Hz z groszem, a kończy się gdzieś na 2,5kHz, tonacja D będzie przesunięta tylko o dwie częstotliwości, czy o dwa progi, E o cztery, G o 8, A o 10, w sumie gdzieś na trzech kilohercach powinno się zakończyć, no chyba że podejdzie się z harmoniką o kilku oktawach, bo i takie też podobno są, ale tych co najczęściej używacie, to są chyba jedno oktawowe, ale to i tak bez większego znaczenia. Wystarczy taki tor sygnałowy odpowiednio zawęzić, likwidując barwę tonu i wejście zrobić z uziemionymi siatkami i wtedy praktycznie można by podejść z każdym mikrofonem dynamicznym, bez transformatora, łącznie z słuchawką telefoniczną, a nawet z małym głośniczkiem, jako mikrofon, teoretycznie powinno to zagadać o wiele lepiej jak te uniwersalne wejścia..
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-03-21, 12:21    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

No te co najczęściej używamy mają 3 oktawy. I z tym C też nie tak do końca, bo haromonijka G jest strojona od G, ale tego poniżej C (260Hz). A i od tamtego G są Seydele schodzące całą oktawę niżej. Stąd te różnice się większe robią.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-03-21, 16:14    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

Tylko jeżeli ma to być wzmacniacz do grania Chicagowskiego, to częstotliwości właściwe dla harmonijek Low- (no, może z wyjątkiem LowE i LowF) nie będą dla nas chyba takie istotne, bo Lowy służą raczej do grania podkładów i rzadko się je przesterowuje. Chyba najważniejszym przedziałem będzie coś pomiędzy LowE a HighG.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
286

Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-03-31, 20:22    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

Witam! Może zamiast kupować drogi piec, to warto podnieś taki wzmacniacz mikrofonowy, do tego jakąś skrzynkę z głośnikiem i końcówką i gotowy piec pod harmonikę.
http://allegro.pl/item596...ikrofonowy.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-04-01, 00:25    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

w sumie nie wiem - behringer może być zacny bo - generalnie specjalizują się w pod3.14erdzielaniu projektów lepszym firmom;-)
Ale z drugiej strony- nie ma tu regulacji tonów niskich średnich i wyoskich. jak dla mnie - lipa;-)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
286

Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-04-01, 18:20    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

[quote="Harry"] Ale z drugiej strony- nie ma tu regulacji tonów niskich średnich i wyoskich. jak dla mnie - lipa;-)[/quote]
Ale jeżeli harmonika idzie do 2,5kHz, to w zasadzie po co Ci regulacja wysokich, żeby nie potrzebnie szumiało i pod wzbudzało się po między mikrofonem a głośnikiem, no weź sobie to tak na logikę. Ja to bym tylko, podbił środek tego pasma, odpowiednią skrzynią podbił bas, dopasował dobrze wejście do mikrofonu i powinno to grac jak się patrzy. Jedynym minusem, byłoby, że byłby to piecyk tylko do harmoniki, no ale coś za coś, albo uniwersalność, albo jakość.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-04-01, 21:36    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

No z tymi wysokimi tonami, to się bardziej zdanie Harry'ego trzymam. Przy graniu elektrycznym większość sopranów się ucina. Gdyby tam zostały, to podejrzewam, że brzmienie byłoby zbyt w uszy kłujące.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
286

Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-04-02, 01:52    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

[quote="Maciekdraheim"]No z tymi wysokimi tonami, to się bardziej zdanie Harry'ego trzymam. Przy graniu elektrycznym większość sopranów się ucina. Gdyby tam zostały, to podejrzewam, że brzmienie byłoby zbyt w uszy kłujące.[/quote]
Podbijając 1,5kHz, automatycznie wycinasz górną część pasma, po prostu nie bardzo rozumiesz o czym ja piszę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-04-02, 20:03    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

Zawsze możesz wytłumaczyć prócz powiedzenia, że nie rozumie;-)
Generalnie ja też nie bardzo rozumiem. Bawiłem się ustawieniami pieca i jak podbijałem średnie to wcale mi nie obcinało góry;-)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
286

Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-04-03, 11:11    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

[quote="Harry"]Zawsze możesz wytłumaczyć prócz powiedzenia, że nie rozumie;-)
Generalnie ja też nie bardzo rozumiem. Bawiłem się ustawieniami pieca i jak podbijałem średnie to wcale mi nie obcinało góry;-)[/quote]
Witam! W piecach nie ma takich możliwości, tam charakterystyka jest ustawiana w stosunku do jednego kiloherca, a na dodatek chodzi to dość szeroko, dla tego Ci to nie wyszło, Bowiem nie o takie zawężanie chodziło. Ale spróbuj podejść do samej końcówki, z pominięciem korektora w piecu z korektorem graficznym, co najmniej dziesięcino punktowym, takie jakie są stosowane do
Hi-Fi w domach, wszystkie suwaki ustaw w dolnym położeniu, a jedną tylko z nich ustaw na samej górze, to powinno lepiej zadziałać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-04-03, 21:14    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

no ale generalnie wtedy ten własnie equalizer utnie reszte tonów bo ustawiasz je na dole.
Przy okazji - myślę że dobrą rzeczą jest zabawka jak własnie taki equalizer:P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
286

Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-04-04, 16:38    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

[quote="Harry"]no ale generalnie wtedy ten własnie equalizer utnie reszte tonów bo ustawiasz je na dole. [/quote]
Nie utnie reszty, bo ustawisz na środku, a nie na dole, a equalizer nie tnie tak po prostu od razu prostopadle, tylko opadająco. Nie lepiej to najpierw spróbować a potem dyskutować.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-04-05, 10:12    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

[quote="286"] wszystkie suwaki ustaw w dolnym położeniu[/quote]
otóż to, do czego się odniosłem, misiu kolorowy, więc nie zarzucaj mi proszę impertynencji.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zoltan 


Wiek: 74
Posty: 14
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-11-28, 20:03    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

Młynek napisał/a:
Z tego, co wiem, to lampowy prostownik nie daje żadnego przesteru. Może dawać inny efekt, tzw. sagging.


..., czyli zjawisko, które można najlepiej porównać z... Polskim Fiatem 12p, w którym "oszczędniś" zmniejszył średnicę dyszy paliwa w komorze pływakowej gaźnika.

Przy wolnej jeździe paliwo dopływa normalnie i wystarcza go na spokojną płynną jazdę - przy nagłym dodaniu gazu silnik jakby się "dusił" wskutek mniejszej ilości dopływającego paliwa niż wymagana do rozwinięcia pełnej mocy i zrywu.

Dlatego we wzmacniaczu lampowym - z lampowym prostownikiem występuje silna kompresja przy "udarze" gitarowym albo bardzo mocnym dmuchnięciu w harmonijkę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-11-29, 08:29    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

Zoltan. Bardzo Cię proszę o stosowanie prawidłowych porównań. To co piszesz o silnikach to herezja czystej wody.
Tu masz schemat gaźnika Weber 28 IMB z fiata 126p o który zapewne Ci chodziło:


Pokaż mi gdzie jest dysza paliwa, średnicę można zmniejszyć by uzyskać opisywany przez Ciebie efekt? Sama zasada działania gaźnika, stałego poziomu w nim paliwa i proces karburacji to chyba jednak trochę bardziej skomplikowany proces niż to, co opisujesz.

A podawanie paliwa do komory pływakowej gaźnika wygląda tak: "Paliwo dostaje się do gażnika poprzez króciec (4), następnie zawór iglicowy sprzężony z pływakiem. Rolą zespołu pływak-zaw. iglicowy jest utrzymanie w stałego (w przybliżeniu) poziomu paliwa w komorze pływakowej, a tym samym umożliwienie zachowania stałego składu powstającej w dalszych częściach układu mieszanki. Dopóki poziom paliwa nie osiągnie stanu maksymalnego, zawór iglicowy pozostaje otwarty i paliwo pod ciśnieniem dostaje się do komory pływakowej, gdy poziom osiągnie maksimum zawór zamyka się (nciskany przez pływak) i paliwo podawane przez pompkę wraca do zbiornika przewodem powrotnym (5). " Cytat ze strony: http://free.of.pl/s/smutnygizd/index.php?id=6

Pozdrawiam z nadzieją na poprawę.

Magister nauk technicznych, Inżynier ze specjalizacją wykształcenia: konstruktor silników spalinowych. Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-11-29, 10:08    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

Medium, zawsze musisz tak się spinać!?
I jeszcze nie na temat?
W zasadzie to powinieneś sam swój post skasować bo jest DE-BIL-NY.
Pozdrawiam magistrów, niemagistrów, tornistrów, ministrów i ministrantów. I jeszcze sto tytułów, które jak wiecie - mało nas na tym forum obchodzą :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-11-29, 11:52    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

Harry, wiem, że nie w temacie, ale jak się daje jakieś porównania dobrze by było, aby zawierały prawdę...
A w swoim podpisie po prostu zawarłem informację, dlaczego pozwalam sobie na reakcję na opisane herezje. Moim mottem przewodnim jest: "Nie wypowiadam się na jakiś temat jeśli nie mam wiedzy z tego zakresu".
Nie mam oczywiście do Ciebie żadnych zastrzeżeń, bo słusznie zauważyłeś, że nie dotyczy to głównego wątku.

W nadziei na powrót do tematu (bo teza postawiona w dygresji porównawczej została wg mnie w moim poście obalona). Pozdrawiam ;)

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-11-29, 19:53    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

To cieszę się, że jesteś zadowolony ze swoich postów.
Udowodniłeś rację, która nikogo nie obchodzi.

Naprawdę uważasz, że takie posty nie zaśmiecają forum ?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
piotrelda
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-11-29, 21:39    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

Ogólnie i bez urazy to kilka ostatnich postów nadaje się do przeniesienia (włącznie z moim) bo nie są w temacie.
That's All
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-11-29, 23:27    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

Jak Zoltan się wypowie cała dyskusja off-topic'owa leci do archiwum.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Ostatnio zmieniony przez Medium 2013-12-02, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2013-12-01, 20:46    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

"Udowodniłeś rację, która nikogo nie obchodzi" myślisz skrótami ,w/g mnie dobrze, że Medium wytknął te niezgodności i
głupoty , to porównanie na poziomie szkoły zawodowej, nie mające nic wspólnego z zasadą wpływu prostowania
prądu na barwę brzmienia wzmacniacza , a ta jest niezaprzeczalna i uznana na całym świecie,
tylko jeszcze grupka samouków myśli ze to nie ma znaczenia
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-12-02, 10:22    Odp: Mikrofon i wzmacniacz do harpa

Nie zamierzam dalej wdawać się dyskusję, to do niczego nie prowadzi. "Róbta co chceta".
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu