Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-11-19, 23:18    [Tab] Chińskie Taby

Wielu jest mistrzów i nauczycieli, a każdy prezentuje inny format zapisu. Nie dotyczy to nut, które są uniwersalne i ponadczasowe. Okazuje się jednak, że nuty, oraz różnie zapisywane taby na harmonijkę diatoniczną to jeszcze nie wszystkie formy zapisu jakie do tej pory poznałem.
Podczas tegorocznego World Harmonica Festival w Trossingen reprezentanci Chin pokazali zapis, który nie śnił się Jurorom nawet w najczarniejszych snach. :o W grupach klasyki na harmonijce chromatycznej zapis nutowy był obowiązkowy z wcześniejszym udostępnieniem dla sędziów w celu weryfikacji z zagranym utworem muzycznym podczas konkursu :harp:
Nasi wschodni Koledzy po fachu wybrnęli z tego dość przebiegle przedstawiając nietypowy zapis, który prezentuję na poniższych fotkach. :?
Stworzyło to pewien precedens dla obeznania się Jurorów z tak innym zapisem niż obowiązujące na Świecie nuty.
Ponieważ nie było w regulaminie zakazu udostępnienia takiej formy konotacji toteż chińskie taby znalazły się na biurkach Jury.
Utwór na zdjęciach jest to "Fiddler on the Roof" Jerry'ego Bock'a czyli "Skrzypek na Dachu", a napisany jest na harmonijkowy kwartet.
p.s.
Zapis obfotografowywałem dzięki uprzejmości Maestro Zygmunta Zgrai.

Jak Wam się taki zapis podoba?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-11-20, 08:14    Odp: [Tab] Chińskie Taby

Przypomniały mi się moje początki z harmonijką i próby zapisywania tabulatury z określeniem metrum i taktów (linie pionowe). Kiedyś pisałem, że niewiele się to od zapisu nutowego różniło. A teraz widzę, że nie tylko ja na to wpadłem. Co prawda rozpisywałem na jedną harmonijkę a tutaj mamy partyturę na cztery instrumenty. Niezależnie od siebie można wpaść na to samo. Co prawda nie miałem aż tak zaawansowanych technik rozpisanych i oznaczonych, ale to chyba dlatego, że szybko zarzuciłem ten zapis.

No i teraz na podstawie tego zapisu tabulaturowego można zagrać melodię nie znając jej. Ta największa wada tabulatur została rozwiązana.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu