Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Cassie 


Wiek: 26
Posty: 6
Skąd: Połczyn - Zdrój
Wysłany: 2013-11-15, 17:59    Harmonijka nie na początek

Witam.

Gram na harmonijce od niedawna, można powiedzieć, że dopiero co zaczęłam. Jest to harmonijka Hohner BluesBand. Umiem już dobre kilka melodyjek i teraz chciałabym się powoli zająć podciągami. Lubię grać piosenki rockowe, także ludowe etc. Niestety w mojej harmonijce przestało stroić 7 na wdechu i... bum. Nie idzie zagrać wielu piosenek, bo brzmią wtedy koszmarnie. Czaiłam się już na zakup następnej harmonijki i sporo o tym czytałam, ale chciałabym także przeczytać, co Wy o tym myślicie. Najlepiej chyba byłoby wybrać harmonijke w tonacji C, bo gram wiele utworów, które po prostu w tej tonacji znajduję... Cena najlepiej, gdyby zamykała się w 200zł. Myślałam już o Seydelu Blues Session i o Silver Starze.

Z góry dziękuję za wszystkie opinie. :) [/u]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
arkons

Posty: 63
Wysłany: 2013-11-15, 18:39    Odp: Harmonijka nie na początek

Seydel session steel, to mistrzostwo. Kiedyś po SilverStarze kupiłem Suzuki Harpmaster i myślałem, że jest genialna, aż nie kupiłem Seydel. Więcej niż za Session Steel nie jestem w stanie zapłacić za harmonijkę bo po prostu mi szkoda (choć są pewnie i lepsze)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2013-11-15, 20:09    Odp: Harmonijka nie na początek

Cassie, za 200 zł kupiłbym 2 HarpmasteRy. Lekkie popieszczenie i lecą ładnie overki za niewygórowaną cenę ;)

KatuzaR

/Od razu napiszę, że jestem posiadaczem Promaster'a i Hammonda. Zaczynałem na Big River Harpie, przeszedłem też garść Specialek 20. Najmilej gra mi się na hammondzie, ale za jego cenę wolę 2 harpmasterki. /
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Cassie 


Wiek: 26
Posty: 6
Skąd: Połczyn - Zdrój
Wysłany: 2013-11-15, 21:02    Odp: Harmonijka nie na początek

@arkons
Ogólnie harmonijki Seydela podobają mi się. Zastanowię się nad tym Seydelem, skoro mówisz, że ciekawy.

@KatuzaR
Hm, tylko po co mi akurat dwie HarpMasterki? Nie lepiej dołożyć pieniędzy i kupić coś lepszego za więcej? Dlaczego za cenę Hammonda wolałbyś te dwie HarpMasterki?

Co powiecie o tej harmonijce Seydela Blues Session i co powiecie ogólnie o harmonijkach z plastikiem? Nie lepiej metalową/drewnianą? Bo mi osobiście te z plastikiem nieco mniej przypadają do gustu. Odbiera im to trochę uroku. ;)

Dzięki za odpowiedzi. :) Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2013-11-15, 21:35    Odp: Harmonijka nie na początek

Mam Blues Session w tonacji A. Od początku byłem zaskoczony ciekawym brzmieniem i łatwością w wydobywaniu overów. Natomiast po mniej więcej roku niezbyt intensywnego grania byłem zaskoczony tym, że mi przestała ładnie stroić.
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Cassie 


Wiek: 26
Posty: 6
Skąd: Połczyn - Zdrój
Wysłany: 2013-11-15, 22:40    Odp: Harmonijka nie na początek

Czyli Blues Session ciekawe brzmienie, ale... krótkotrwałe. Hm, cóż... Pozostaje HarpMaster i Session Steel (z tym śmiesznym, pomarańczowym plastikiem), a może coś jeszcze?

Co powiecie o Hohner Marine Band Deluxe, Seydel Solist Pro i o Marine Band Crossover? Macie do nich jakieś uwagi?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-11-16, 10:14    Odp: Harmonijka nie na początek

Harpmaster to jest bardzo dobra harmonijka za niską cenę :) Wydaje mi się że blues session steel jest ciut szczelniejsza, ale nie miałem też harpmastera w C :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2013-11-16, 18:06    Odp: Harmonijka nie na początek

Ze wszystkiego będziesz zadowolona powyżej 100zł. Jedni Ci polecą Harpmastera, inni napiszą że to gowno i lepiej kupić Session Steel, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jaka harmonijka jest najlepsza..

Mam Blues Session w C od roku i wszystko śmiga jak należy, a używam jej codziennie ;)
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Cassie 


Wiek: 26
Posty: 6
Skąd: Połczyn - Zdrój
Wysłany: 2013-11-16, 21:14    Odp: Harmonijka nie na początek

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi. Chyba postawię na harmonijkę z jakimś korpusem z drewna, ew. Blues Session Seydela. Mam nadzieje, że Marine Band Deluxe lub Crossover nie spęcznieją.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2013-11-16, 22:35    Odp: Harmonijka nie na początek

Więc odpowiadając na pytanie czemu 2 Harpmasterki a nie jeden Hammond.

Cassie napisał/a:
Nie lepiej dołożyć pieniędzy i kupić coś lepszego za więcej?

1) Od kiedy Harpmaster ma nowe stroiki to nie wiem, czy opłaca się zakupić coś, na czym gra się o kilka procent wygodniej za grubą kasę. Nie mam porównania do Seydelków. Tak naprawdę to indywidualna sprawa każdego grającego.

2) Kupując harmonijkę w C wyposażasz się w sprzęt najbardziej przydatny do nauki. Większość poradników, filmików i warsztatów jest oparta na tej tonacji. Dokupując następną w innej tonacji poszerzasz możliwości. Sprawdzasz jakie w rocku są najczęstsze tonacje, porównujesz z 2gą, 3cią i 4tą pozycją i kupujesz sprzęt "pod gatunek".

Idąc dalej rozważaniem, za 3 Hammondy mam już całą stajnię harmonijkową. F D C Bb A G Harpmasterów. Zakładając, że gram w 2 pozycjach, to na Hammondach mogę zagrać w 6 tonacjach, a na Harpmasterkach we wszystkich 12.

3) Po moim mizernym customie, bo raczej nie jestem w tym znawcą, na Harpmasterze wychodziło mi podwyższanie overblowa pomimo tego, iż nie uczyłem się tej techniki, więc na udeptaną ziemię wyzywam tego, kto nazwie Harpmastera dziadostwem!

4)Dla mnie harmonijka ma być do grania, nie do lansu.

Kup to co Ci serce podpowiada :)

Pozdrawiam i życzę wielu godzin miłej zabawy z instumentem!

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Hobbit 


Wiek: 32
Posty: 98
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-17, 15:49    Odp: Harmonijka nie na początek

Cassie napisał/a:
Mam nadzieje, że Marine Band Deluxe lub Crossover nie spęcznieją.
To dwie bardzo dobre harmonijki :) Mają impregnowane korpusy, więc nie ma mowy o pęcznieniu. Crossover to mój ulubiony model, zdecydowanie polecam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu