Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Wika2000 

Wiek: 29
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-10-14, 11:39    Jaka harmonijka do 120 zł?

Witam, mam pytanko. Na harmonijce gram naprawdę od niedawna, cały czas na kiepskiej harmoszce za 20 zł, na której 1, i 2 kanał nie wydają dźwięku prawie wcale, a 3 kanał jest bardzo charczący. Harmonijka była nowa :) . Chcę sobie kupić nową , w tonacji c, cena do 120 zł. Nie wiem, czy to odpowiedni dział na takie pytanie, ale na harmoszka.com jestem także od niedawna. Wiele osób zachwala Golden Melody Hohnera, inne osoby sądzą, że Hohner jest jak los na loterii - jedna harmoszka jest świetna, a druga to dno. Słyszałam, że Suzuki jest dobra. Wiem, że każdy ma swój typ i td, ale koniecznie potrzebuję nowego instrumentu. Proszę o pomoc, nie wiem, jaką mam wybrać :) Z góry dziękuję :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2013-10-14, 11:46    Odp: Jaka harmonijka do 120 zł?

Za dwie dychy nie kupisz nic co by grało a nie charczało !!!!
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2013-10-15, 20:09    Odp: Jaka harmonijka do 120 zł?

120 zł, idealnie na Seydel Blues Session, wybrałem ten model jako pierwszy harp i jestem z niego zadowolony :)
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-10-15, 22:26    Odp: Jaka harmonijka do 120 zł?

Wika2000 napisał/a:
cały czas na kiepskiej harmoszce za 20 zł

Czyli masz już świadomość, że jest kiepska - czas zmienić na coś lepszego. :)
Może być Seydel Blues Session jak wspomniał Lizur97, oraz Golden Melody Hohnera, na której łatwo wydobywać dżwięki, a tym samym podciągi. Suzuki też są dobre, ale deczko droższe z racji fosforobrązowych stroików (trwalsza) np. Suzuki Hammond.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2013-10-16, 05:52    Odp: Jaka harmonijka do 120 zł?

Oooooo....... poprawiłaś, bo wersja kupna czegoś dobrego za 20 zł jest nie realne. Ja w przypadku początkującego proponuję (pomimo wyższej ceny)coś trwałego i wytrzymałego na katowanie przez początkującego czyli .... Session Steel .Granie na niej jest bardzo przyjemne, o wiele łatwiej jest nauczyć się podciągów i innych technik gry.Brzmieniu tej harmonijki też nie można nic zarzucić....taka jest moja rada choć nie mieści się w twojej kwocie którą chcesz wydać na instrument.Pozdrawiam i życzę wytrwałości....a efekty przyjdą same. :) :) :) :)
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2013-10-16, 11:04    Odp: Jaka harmonijka do 120 zł?

A ja nadal będę uparty przy suzuki harpmaster. Też ma teraz stroiki z fosforem, a cena do wygórowanych nie należy. 94 zł. Mam ich całą stajnię :) Osobiście bardziej mi odpowiada niż promaster.

http://www.harmonijka.com...p?id_product=99

Od razu piszę, bo zaraz się odezwą smakosze TB. Tak, ta harmonijka jest strojona pod granie pojedynczym dźwiękiem, choć mi osobiście tak akordy na tym nie przeszkadzają. Nie w tej ilości w jakiej z nich korzystam.
KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Wiatru 

Wiek: 28
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-10-18, 15:56    Odp: Jaka harmonijka do 120 zł?

Ja próbowałem się uczyć grać na SilverStarze ale w końcu skusiłem się na Blues Session i jestem bardzo zadowolony :) Podciągów jeszcze dobrze nie umiem ale jak na SS w żadnym stopniu mi nie wychodziły tak teraz już jako-tako mi wychodzą a i samo dmuchanie i zasysanie powietrza grając proste melodyjki jest o wiele przyjemniejsze :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-10-18, 20:52    Odp: Jaka harmonijka do 120 zł?

Ja mimo że uwielbiam Seydel'ki to Harpmastera z czystym sumieniem polecam ;)
Pozdro
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu