Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-09-09, 08:58    Ani Maciek Ani Zbyszek - Ania Grabowska, Zbyszek Ruciński i Maciek Draheim, czyli około Dylana

Efekty pierwszej i póki co jedynej mojej wizyty w studio. Projekt "Ania i Zbyszek" okazjonalnie zmienia się w tercet "Ani Maciek Ani Zbyszek" i tak też stało się w toruńkim studio na ul. Dworcowej. Dwa głosy, akustyczna gitara, stomp box i ustne harmonijki. Zapraszam do słuchania i dzielenia się swoimi wrażeniami.

Tutaj nagrania: https://soundcloud.com/zbigniew-ruci-ski

Harmonijka była nagrywana na dwa pojemnościowe mikrofony, aby uzyskać więcej głębi w brzmieniu. Nagrania dokonane metodą 100% live, bez dogrywania ścieżek i innych dziwności. Jak zagraliśmy tak brzmi.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2013-09-09, 09:15    Odp: Ani Maciek Ani Zbyszek - Ania Grabowska, Zbyszek Ruciński i Maciek Draheim, czyli około Dylana

Mam pytanko, dokładnie jaki model tych mikrofonów pojemnościowych? :)

A tak mówiąc szczerze, lubię taki klimat, dobrze się komponowałeś harmonijką, ale Ty jesteś specem, mnie się strasznie podoba! :)
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-09-09, 09:32    Odp: Ani Maciek Ani Zbyszek - Ania Grabowska, Zbyszek Ruciński i Maciek Draheim, czyli około Dylana

Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia co to były za mikrofony, ale jak dopytam realizatora, to wtedy dam znać co to było. Wiem, że wyglądały jak dwa cieniutkie patyki i były ustawione w różnej odległości ode mnie ;) .

---------------------

Dodano:

Dostałem informacje. Te mikrofony to RØDE NT5. Tak jak wspomniałem, użyto dwóch sztuk. Jednej w bezpośredniej mojej bliskości, drugiej jakieś 1,5 metra ode mnie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Magic_Mike 


Wiek: 32
Posty: 55
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnów
Wysłany: 2013-09-09, 15:11    Odp: Ani Maciek Ani Zbyszek - Ania Grabowska, Zbyszek Ruciński i Maciek Draheim, czyli około Dylana

Można jakoś pobrać te Wasze piosenki z tego portalu? ;p

[ Dodano: 2013-09-09, 16:14 ]
"Wisienko, słodka wisienko... nanana." ^^ Gdy dojrzejesz to cię zjem! :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-09-09, 15:16    Odp: Ani Maciek Ani Zbyszek - Ania Grabowska, Zbyszek Ruciński i Maciek Draheim, czyli około Dylana

Nie mam pojęcia. To Zbyszek ma profil na tym portalu, ja nawet nie wiem jak to funkcjonuje. Jak zasięgnę języka, to da, znać.

Ja z kolei najbardziej z tego zestawienia lubię Besame mucho.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2013-09-09, 15:32    Odp: Ani Maciek Ani Zbyszek - Ania Grabowska, Zbyszek Ruciński i Maciek Draheim, czyli około Dylana

Kliknąłbym "Lubię to!", ale nie mamy takich wynalazków :P Na razie przesłuchałem tylko po łebkach, bo obecnie pochłaniają mnie 'sesyjne' sprawy, ale pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne :) W wolnej chwili na pewno wrócę do tych nagrań ;) Gratki wielkie Maćku i kolejnych nagrań i sukcesów życzę ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-09-09, 15:34    Odp: Ani Maciek Ani Zbyszek - Ania Grabowska, Zbyszek Ruciński i Maciek Draheim, czyli około Dylana

Jaszczur, odnośniki do nagrań umieszczone są także na moim profilu na Facebooku, tam śmiało można kliknąć ikonkę kciuka skierowanego w górę :) . I zapraszam do ponownej, bardziej wnikliwej analizy :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Magic_Mike 


Wiek: 32
Posty: 55
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnów
Wysłany: 2014-04-15, 11:51    Odp: Ani Maciek Ani Zbyszek - Ania Grabowska, Zbyszek Ruciński i Maciek Draheim, czyli około Dylana

Ostatnimi czasy kupuję w biedronce mydło do mycia o smaku wiśniowy. Zawsze gdy po nie sięgam przypomina mi się (i nucę):
https://soundcloud.com/zbigniew-ruci-ski/wisienka

:D Maćku, ta piosenka mi już od jakiegoś czasu wpadła w ucho. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-04-16, 15:58    Odp: Ani Maciek Ani Zbyszek - Ania Grabowska, Zbyszek Ruciński i Maciek Draheim, czyli około Dylana

Ciekawe, nigdy nie myślałem, żeby smakować mydło...
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
chudziaczek
  
Odpowiedz do tematu