Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-04-08, 14:17    Odp: Sny o harmonijkach

Franky, nikt Ci nie odmówi oryginalności, jeśli chodzi o inspirację
do gry :) .

Miałem dzisiaj taki sen.

Na festiwalu w mojej mieścinie grało Black Sabbath :D . Dawali czadu, że ho ho!
Po koncercie poszedłem z bratem i kumplem do Biedronki. Spostrzegłem, że na
regale leżały przedwojenne Marine Bandy w wersji chromatycznej!
Kupiłem sztukę i dumny z zakupu poszedłem do domu. Okazało się, iż
to coś wydawało tak żałośnie dźwięki, że poszedłem do sklepu z nadzieją, że
wymienią na inny egzemplarz. Gdy nacisnąłem register korpus się rozpadł . A tu patrzę cała kolejka najlepszych harpiarzy stała
do reklamacji! Wiśnia, Bartek Łęczycki, Litte Walter, JJ Miteau itd. ...
Wszyscy darli się nagłos i wymachiwali rękoma. Słychać było okrzyki typu
'co za g*wno' itp.
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2011-04-10, 18:18    Odp: Sny o harmonijkach

Mi się dzisiaj śniło że Zaprosiła mnie na lunch królowa angielska. Wszystko fajnie pięknie. Zabrałem sprzęt żeby w razie czego coś jej zagrać, oczywiście podesłali pode mnie limuzynę. Podróż trwała błyskawicznie, ponieważ, jak powiedział kierowca "wózek miał silnik V8 ale wymienili na V12". Wysiadłem pod pałacem Buckingham, lokaj odprowadził mnie do jakiegoś pokoju. Otwieram drzwi a tam zamiast królowej siedzą Slash, Lemmy i Ozzy i piją herbatę. Posiedzieliśmy trochę, pogadaliśmy, pograliśmy, a królowej jak nie było tak niema. Uznaliśmy że olewamy królową i idziemy grać koncert na dachu. Oczywiście wszystko już było ładnie przygotowane(z Davem Grohlem za garami włącznie). My gramy a ludzie szaleją. Występ zakończyłem nurem w publikę i się obudziłem.

[ Dodano: 2011-06-08, 20:11 ]
Kolejny sen sceniczny...
W związku ze zbliżającym się koncertem zwycięzcy X-Factor włączyłem sobie jego kawałki z YT na noc i oto taki sen wyszedł.
Byłem sobie w Serocku ale zamiast Domu kultury była scena(rozmiarów woodstockowej dużej). Nie śpiesząc się zbytnio przepchałem się do przodu. Grał jeszcze suport(w śnie Nocna Zmiana, kto będzie grał jutro nie wiem). Przyszła kolej na gwiazdę wieczoru. Gienek i jacyś inni muzycy weszli na scenę, zagrali kilka kawałków i nagle pyta się czy ktoś tu gra na harmonijce. Nie myśląc wiele wyrwałem się i publika wepchnęła mnie na scenę. Zagrałem kilka kawałków i nagle zorientowałem się że gram na gitarze(piękny biały tele) i harmonijce(którą trzymałem oboma rękami) jednocześnie.I wtedy sen się skończył. A szkoda. No cóż... Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na jutro. Trzymajcie kciuki!
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-06-09, 16:24    Odp: Sny o harmonijkach

Zacny sen Żółwiku :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2011-06-10, 15:20    Odp: Sny o harmonijkach

Niestety się nie spełnił... Chociaż na koncercie miło się zawiodłem. Spodziewałem się Blues popowych kawałków rodem z X-Factora a poczułem się jak w Chicago. Nawet udało mi się z nim zamienić 2 słowa po koncercie. Szkoda że to była masówka na 600-700 osób... Jakby było kameralnie w klubie można by jakieś Jam session zrobić...
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2013-09-03, 09:22    Odp: Sny o harmonijkach

Dzisiaj miałem ciekawy sen z harmonijką.
Szedłem sobie na uczelnię (studiuję w Lublinie, ale w tym śnie to był chyba Gdańsk), i nagle zaczepia mnie jakiś bezdomny - brodaty, stary człowiek, w zniszczonej kurtce i w kapeluszu, wyglądający trochę jak stary żyd, mniej więcej tak: LINK
Nie zatrzymując się mówię mu, że nic dla niego nie mam i że się śpieszę, ale spoglądam w bok i widzę że idzie obok mnie. Już miałem go pogonić, a on nagle wyjmuje z kieszeni kurtki harmonijkę Golden Melody z przesówką, i zaczyna niesamowicie grać. Zachwycony zacząłem mu zadawać pytania, ale gdy przechodziłem na pasach przez ruchliwą ulicę to on nie zdążył wejść na zielonym świetle i został po drugiej stronie, i sobie poszedł.

Po powrocie z zajęć zalogowałem się na nasze harmonijkowe forum i zapytałem o niego, i okazało się że to legendarny zaginiony harmonijkarz, który wybrał życie w ubóstwie, i którego od lat nikt nie widział. Bartosz Łęczycki strasznie się nakręcił, bo legenda głosi że ów zaginiony harmonijkarz zna legendarną technikę gry i jako jedyny na świecie umie wydobywać overy na wdechach i wydechach na wszystkich kanałach, jednocześnie grając techniką tongue blocking :D Bartosz poprosił o mój numer telefonu, napisałem mu go w PW - natychmiast do mnie zadzwonił i rozkazał mi (dobrze napisałem, ROZKAZAŁ! :D ) odnaleźć tego zaginionego harmonijkarza, aby potem on mógł nauczyć się od niego tej techniki i zostać najlepszym harmonijkarzem na świecie (i tu zaczął się demonicznie śmiać jak rasowy czarny charakter) :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-09-03, 10:10    Odp: Sny o harmonijkach

Nie wiem, co Jaszczurze brałeś przed snem, ale też to chcę :D . Ubawiłem się setnie!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2013-09-03, 10:39    Odp: Sny o harmonijkach

Maćku, mam teraz sesję, więc aby dobrze się wyspać przed jutrzejszą nauką, łyknąłem sobie "Valerin Forte" :D Poza tym wczoraj wieczorem robiłem zamówienie u Dawida Wydry, więc intensywne myślenie o harmonijkach też na pewno zrobiło swoje - przynajmniej ja tak mam, że tematyka snu czasami ma związek z tym, nad czym mocno myślałem w ciągu dnia.

Aby rozbawić cię jeszcze bardziej, dodam że po zapytaniu na forum okazałeś się jednym z trzech szczęśliwców, którzy mieli szczęście go spotkać po jego zaginięciu :D Byłeś to Ty, Młynek, Zamieszkały, i jeszcze ja jako czwarty - to ciekawe, że mózg w czasie snu skojarzył że Zamieszkały jest z Gdańska, i dopasował ten fakt do scenerii ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Magic_Mike 


Wiek: 32
Posty: 55
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnów
Wysłany: 2013-09-03, 14:43    Odp: Sny o harmonijkach

Hehehe, niezłe. :D Tak swoją drogą też miałem sen o harmonijce tej nocy. Śniło mi się coś w rodzaju warsztatów blues'owych w Puławach tylko, że temat dotyczył jammowania (nie było nauki tylko grało się z zespołami) i całymi dniami się improwizowało z kim chciało co chciało i gdzie chciało i zabawa trwała w najlepsze. :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-03, 14:51    Odp: Sny o harmonijkach

Jaszczur, jak przeczytałem, brodaty żyd w kapeluszu z Gdańska, to od razu wiedziałem, że o mnie chodzi;)

[ Dodano: 2013-09-03, 15:53 ]
I do tego bezdomny. Kilka razy zdarzyło się, że mój kumpel przeze mnie w nocy powiedział jakiemuś żulowi siema, bo myślał, że to ja. A córka znajomych (jakieś trzy cztery lata), krzyknęła kiedyś do mamy widząc brodatego żula na ulicy "mamo, patrz Mieszko".

Na szczęście w końcu się ogoliłem;)
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-10-29, 20:55    Odp: Sny o harmonijkach

W niedziele byłem na lubelskich targach staroci, od wakacji chodzę tam regularnie. No i zobaczyłem dziadka, który pomyka na tremolo i od razu mi się przypomniał ten sen Jaszczura o legendarnym zaginionym harmonijkarzu choć nie był ten grajek brodaty. :)
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu