Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-09-01, 22:59    [GP VII] HB III - ocena prac

Trzecią bitwę w tym GP można znaleźć tutaj: http://www.harmoszka.com/...jkowe-Bitwy-III

Mamy sześciu uczestników, kilka dużych nicków, będzie się działo. ;) Oceniamy wszystkich uczestników w skali od 1 do 5. Można dodatkowo dać plus lub minus, przy ocenie, ale one nie będą brane pod uwagę przy liczeniu średniej.

Jak zwykle, ten etap trwa tydzień.

Lista uczestników:
Cytat:
cjsimon
GaceQ123
karol.z
Rogalski.Arek
orsoj
Zamieszkały
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-09-02, 05:33    Odp: [GP VII] HB III - ocena prac

Nie działa nagranie Orsoja.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2013-09-02, 07:45    Odp: [GP VII] HB III - ocena prac

Mam dokładnie ten sam problem, nie działa nagranie orsoja :/
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-02, 08:06    Odp: [GP VII] HB III - ocena prac

cjsimon 4-
GaceQ123 3-
karol.z 4
Rogalski.Arek 5+

orsoja ocenie jak będzie działać.
orsoj 3+
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Ostatnio zmieniony przez Zamieszkaly 2013-09-03, 07:48, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2013-09-02, 08:24    Odp: [GP VII] HB III - ocena prac

cjsimon 4- Dobrze technicznie, troszku monotonnie, zasługujesz na 4 spokojnie, ale musiałem niestety odróżnić od reszty, fajnie się tego słucha, troszeczkę monotoni, ale to się też wyćwiczy ;)

karol z. 4+ plus za końcówkę która zabrzmiała mi "kaczor donald farmę miał" :) Fajnie się tego słucha, widać że czujesz instrument, lekko już nim operujesz, tak trzymać!!

Rogalski.Arek 5 Brak zastrzeżeń, masz lekkość i to brutalnie wykorzystujesz

Zamieszkały 5 Z tego co słyszę to chyba zacząłeś harmoszką w tonacji A, mimo że podkład wziąłeś w G :) Szacun, Ty tym żyjesz, czujesz, opowiadasz

Orsoj 4- troszeczke gorzej niż ostatnio.
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Ostatnio zmieniony przez GaceQ123 2013-09-02, 18:57, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-09-02, 09:12    Odp: [GP VII] HB III - ocena prac

GaceQ - 3. Były dobre momenty ale chwilami za bardzo przeciągasz dźwięki i wypadasz z rytmu. W porównaniu z poprzednimi nagraniami słychać postępy. Niemniej jednak radzę Ci wziąć lekcje lub zapisać się na warsztaty (a najlepiej jedno i drugie) bo to najbardziej efektywne formy nauki. :)

Cjsimon - 4 minus. Technika i brzmienie bez zastrzeżeń ale brakowało mi trochę większej spójności we frazie i jakiejś większej dynamiki ale mimo to ogólne wrażenia pozytywne. :)

Zamieszkały - 5 minus. Miałem wrażenie, że nie do końca czujesz się dobrze w klimacie podkładu. Były świetne fragmenty ale niekiedy stosowałeś zagrywki, które moim zdaniem średnio pasowały do tego w sumie lekkiego i rozrywkowego kawałka. Ale poza tym brzmienie i technika jak zwykle super.

Rogal - 5 plus. Co tu dużo gadać - lekko, efektownie i spójnie.

Orsoj - 4 minus. Tutaj ratuje Cię głębokie brzmienie i pełna swoboda w graniu bo samo solo miało dobre momenty ale generalnie nieuporządkowane, za dużo chaosu jak dla mnie.
Ostatnio zmieniony przez karol.z 2013-09-02, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2013-09-02, 14:07    Odp: [GP VII] HB III - ocena prac

GaceQ123, 3 z bitwy na bitwe coraz lepiej, dobrze kombinujesz, jest dobrze a bedzie jeszcze lepiej :)

karol.z, 4 podoba mi sie Twoja lekkosc grania, w porownaniu do Twoich nagran z przed kilku miesiecy robisz niesamowite postepy (z tego co sie orientuje to uczysz sie u Zamieszkalego), grasz lepiej ode mnie i mysle, ze ciezko bedzie Ciebie zlapac ale dam z siebie wszystko ;)

Rogalski.Arek, 5 super nagranie, bardzo podoba mi sie barwa harmonijki, nienaganna technika, az chce sie wstac i potanczyc

Zamieszkaly, 5- przyzwyczailes mnie do wysokiego poziomu i jak zawsze nie zawiodles(super technika). Jednak w tym podkladzie lepiej sie odnalazl Arek.

orsoj, 4- W kilku momentach wypadles z rytmu. Ogolnie jakos slabiej niz w poprzednich edycjach. Mimo wszystko bylo ok.

Mam nadzieje, ze nikogo nie urazilem swoja skromna opinia.
Ostatnio zmieniony przez cjsimon 2013-09-03, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
orsoj 


Wiek: 66
Posty: 22
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Bruntal, CZ
Wysłany: 2013-09-02, 14:40    Odp: [GP VII] HB III - ocena prac

Z powodów językowych ponownie bez komentarzy.

cjsimon 3-

GaceQ123 3+

karol.z 4+

Rogalski.Arek 5

Zamieszkały 5-
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-09-02, 16:23    Odp: [GP VII] HB III - ocena prac

Nie mam pojęcia dlaczego, wcześniej nagranie orsoja działało. Będę kombinował. Tymczasem nagranie możecie przesłuchać tutaj: http://www.harmoszka.com/...HBIII/orsoj.mp3
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-09-02, 19:47    Odp: [GP VII] HB III - ocena prac

Tak po zdaniu ode mnie:

GaceQ123 - 3+ - powoli do przodu i nie zbaczaj z kursu ;)

cjsimon - 4- - brzmienie i wyczucie rytmu już jest także tylko kwestia różnorodności zagrywek i będzie fajsko ;)

orsoj - 4 - coś z "tajmingiem" chyba nie do końca zatrybiło i w III pozycji byłeś dużo lepszy. Może trzeba było mniej skomplikowane zagrywki zastosować a zagrać je dokładniej ;)

karol.z - 4+ - jak dla mnie niesamowicie skoczyłeś do przodu, nauka widać nie idzie w las, przemyślane solo, no może miejscami nierówno w czasie ale chłopie dałeś czadu porównując to nagranie z Twoimi poprzednimi wykonaniami. Nawet miejsce na zabawę się znalazło pod koniec solówki :D . Tak trzymać !!!

Zamieszkaly - 5- druga część solówki dużo lepsza, właściwie szkoda że nie zagrałeś tylko w II pozycji stąd mały minus. Słychać że pozycje mollowe to Twój nr 1 ;) . Dla mnie i tak jesteś zawodowcem, zagrać do podkładu w G na organce w A - to nie mój level ;)
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-09-06, 20:08    Odp: [GP VII] HB III - ocena prac

cjsimon - 3 - podciągi troszkę do przećwiczenia ale fajne granie. Robisz postęp. Jakbym miał oceniać stopień postępu to oceniłbym wyżej ale niestety muszę się odnieść do innych.

GaceQ123 - 3 - mam wrażenie, że już to pisałem ale słyszę frazowanie, nie chaos. Będzie dobrze.

karol.z - 4 - bardzo ładnie, melodycznie, frazowanie coraz bardziej bluesowe. Osobiście troszkę więcej brudu by mi bardziej się podobało. Fajnie wpleciona oktawa.

Rogalski.Arek - 5 - klasa, profesjonalnie. Co tu dużo gadać. Słyszę więcej przepony niż przy poprzednich podejściach, to mi się podoba. Zacięcie a'la Rick Estrin momentami.

orsoj - 4 - troszkę się coś rozjechało ale w sumie słuchało się tego całkiem przyjemnie.

Zamieszkały - 5 z minusem - podkład wydaje mi się zbyt durowy żeby grać tak z pobrzmiewaniami smutnymi jak z początku, ciężko mi to równoważyć w ocenie z kwestiami technicznymi, bo to interpretacja. Potem drugopozycyjnie było bardziej adekwatnie do kawałka. Zdarzył się moment jakby braku tchu. Grasz na tak wysokim poziomie że mogę się chyba czepiać tylko interpretacji i intelektualizować ten kawałek. Rozpisałem się, pomarudziłem ale i tak wielki szacun.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-09-07, 17:40    Odp: [GP VII] HB III - ocena prac

Cjsimon - 4
Mam wrażenie, że latencja przy nagraniu odczuwalnie przesunęła partię harmonijki. Moim zdaniem trzeba było ścieżkę harmonijki przesunąć "do przodu".

GaceQ123 - 3+
Delay trochę za długi w stosunku do rytmu. Niektóre dźwięki nieczyste, wypadałeś z rytmu.

Karol.Z - 4-
Partia harmonijki trochę za cicho w stosunku do podkładu i słyszę ją tylko na jednym kanale. Riffy trochę nie pasujące do klimatu podkładu i raz słyszalnie zamiast wyciszyć i wyczekać (jak sugerował podkład) "pojechałeś" za ostro.

Rogalski.Arek - 5-
Jedynie jeden z fragmentów zbyt Rock and Roll'owy, boogie lepiej brzmi z tym podkładem, ale technicznie i panowanie nad instrumentem super.

Orsoj - 5-
W mojej ocenie za częste synkopujące przejścia ze złamaniem rytmu w pierwszej połowie nagrania. Brzmienie super - w mojej ocenie najlepsze ze wszystkich nagrań. Mam wrażenie, że w tej harmonijce stroiki wzbudzają Ci się nie tak, jak lubisz (za duża szczelina?). Harmonijka tylko na jednym kanale.

Zamieszkały - 5
Podobało mi się. Brzmienia do podkładu pasują mniej niż np. Orsoja, ale fajnie.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-09-10, 06:30    Odp: [GP VII] HB III - ocena prac

Powinny być już chyba wyniki...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu