Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Łukasz Pietrzak 


Posty: 127
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-27, 12:56    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge po raz trzynasty! Toruń, 23-25.08.2013

Dziękuję, bardzo mi miło, tym bardziej, że to drugie wyróżnienie z rzędu. Jak to mówią: "do trzech razy sztuka" :)

Pomysł z plakatowaniem- jest dużo miejsc, gdzie można w ten sposób wypromować festiwal bez narażania się jaśnie panującym. Akademiki, wydziały studenckie, miejskie słupy ogłoszeniowe (nie te prywatnych firm), każdy ma również zaprzyjaźniony klub w swoim mieście, gdzie właściciele raczej nie robią z tego problemów, etc. Możliwości bez liku :)
_________________
Facebook | WWW | Hot Tamales | Harmonica Bridge
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2013-08-27, 13:08    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge po raz trzynasty! Toruń, 23-25.08.2013

W Krakowie nie ma problemu z propagowaniem. Jest od groma uczelni, szkół, które udostępnią swoje tablice w celu rozpropagowania konkursu, obok stadionów w Krakowie jest dużo niepłatnych miejsc do rozwieszania :)
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-08-28, 06:43    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge po raz trzynasty! Toruń, 23-25.08.2013

Właśnie miałem napisać to co przedmówcy już zdążyli, Maćko, odpowiedzieć :)
Są szkoły, uczelnie, domy kultury - myślę, że to może pomóc :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
krzychowski 


Wiek: 51
Posty: 6
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-09-03, 01:18    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge po raz trzynasty! Toruń, 23-25.08.2013

Harry napisał/a:
Ahzoo i jeszcze jedna sprawa - bardzo mi się podobało i zamierzam startować za rok znowu! :)
Myślę, że dobrze, że pokazują sie takie głosy na forum, sugestie, pomysły - sam organizator zagląda więc dostaje jakąś informację zwrotną:)

[ Dodano: 2013-08-27, 12:45 ]
Proponowałbym, jak mają/mieli zwyczaj organizatorzy bluesa nad bobrem - wysyłać plakaty do chętnych do rozwieszenia :)
Mógłbym ja albo ktoś powiesić kilka/-naście/-dziesiąt w Krakowie, ktoś na śląsku, ktoś gdzieś indziej i by się napędzało info :) A promocja w zasadzie (poza kosztem plakatów/wysyłki) - darmowa.


Faktycznie i Sławek, i czasem inni "ludzie związani z Festiwalem" zaglądają tutaj i czerpiemy stąd sugestie, pomysły, etc.
Pomysł z plakatami jest bardzo przyzwoity, acz rozlepiający plakat oczywiście musi uważać, aby nie wejść w ogródek właściciela powierzchni. Pomyślimy o tym za rok...

[ Dodano: 2013-09-03, 02:29 ]
A przy okazji...
Strona Festiwalu: www.harmonicabridge.pl jest właśnie uzupełniania o ostatnie treści. Jednocześnie trwają prace nad:
- przeniesieniem serwisu do nowszej technologii (i wreszcie strona będzie niezależna od systemu, przeglądarki i urządzenia)
- uzupełnieniem treści z lat <2011.

Zależy nam na pozyskaniu, celem publikacji, dowolnych zdjęć związanych z edycjami 1-10. Proszę o kontakt przez PW bądź e-mail info_harmonicabridge.pl (oczywiście w adresie powinna być @)

Honorarium za publikację obecnie to 0 zł, zamieścimy imię i nazwisko autora (na życzenie). Dla specjalnie zasłużonych możliwe, że zostaną ufundowane bilety (może nawet karnety) na HB2014.

Zapraszam do kontaktu!

www.harmonicabridge.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Sławek Wierzcholski 


Wiek: 65
Posty: 69
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-09-23, 21:55    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge po raz trzynasty! Toruń, 23-25.08.2013

Dziękuję wszystkim za dyskusje i interesujące sugestie.
Na wszystkie właściwie pytania odpowiedzieliście sobie sami :cool: Więc tylko krótko powiem: jest zbyt mało zgłoszeń do konkursu aby wydzielać kategorie. Porównanie "Harmonica Bridge" do konkursu w ramach Festiwalu w Trossingen jest zaszczytne ale nieuzasadnione. Jeżeli - jak radzi jeden z dyskutantów - staniemy się bardziej międzynarodowi (jeśli chodzi o konkurs bo sam festiwal od dawna ma gości nie tylko z Europy ale i z całego świata) to wówczas będziemy mogli pokusić się o wydzielenie kategorii. Ale do tego jeszcze daleko. :(
A teraz ważna informacja: w roku 2014, festiwal "Harmonica Bridge" odbędzie się 22, 23 i 24 sierpnia. Konkurs - jak zwykle - odbędzie się w sobotę czyli 23 sierpnia. Bank standardów najprawdopodobniej będzie identyczny. I nie narzekajcie, że jest zbyt jazzowy. Jest dokładnie 50/50, tzn. 10 z 20 utworów to kawałki grane powszechnie przez wykonawców bluesowych, choć bluesami nie są jak np. "When the Saints Go Marchin' In" czy "Summertime".
A co do obsady festiwalu: myślę, że w styczniu najdalej w lutym wszystkie umowy z artystami będa podpisane i wówczas poinformuję Was, kto zagra. Gdybyście mieli jakieś sugestie, zwłaszcza jeśli chodzi o wykonawców z kręgu muzyki poważnej i jazzu - proszę o podpowiedzi ;) Do zobaczenia na "Harmonica Bridge" 2014!!! :D
_________________
Sławek Wierzcholski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-09-24, 06:57    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge po raz trzynasty! Toruń, 23-25.08.2013

Cytat:
Gdybyście mieli jakieś sugestie, zwłaszcza jeśli chodzi o wykonawców z kręgu muzyki poważnej i jazzu - proszę o podpowiedzi ;)


Ostatnio spodobała mi się muzyka Michela Herblina i myślę, że jego występ zaciekawiłby wielu słuchaczy, bo ten muzyk pokazuje jak wiele różnych rzeczy można zagrać na harmonijce - świetnie mu idą zarówno rzeczy jazzujące jak i country czy po prostu tematy popowe.

Jeśli zaś chodzi o muzykę poważną to muzykiem, który z pewnością zainteresowałby wszystkich fanów harmonijki, bez względu na preferencje muzyczne jest Tobias Volkamer, który dzięki specjalnemu systemowi gra jednocześnie na harmonijce chromatycznej i na gitarze.

http://forum.harmoszka.com/5377.htm


Pozdrawiam!

Karol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Sławek Wierzcholski 


Wiek: 65
Posty: 69
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-09-24, 08:35    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge po raz trzynasty! Toruń, 23-25.08.2013

Hallo Karolu.Z! Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi na niezwykłego artystę, jakim jest Tobias Volkamer! Przyznam, że wcześniej o nim nie słyszałem. Jego maestria jest zdumiewająca! Prosze o więcej takich podpowiedzi. Bo choć sam szperam w Internecie, to ciągle przybywa nowy i utalentowanych muzyków!
_________________
Sławek Wierzcholski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-09-24, 09:06    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge po raz trzynasty! Toruń, 23-25.08.2013

Sławek Wierzcholski napisał/a:
Hallo Karolu.Z! Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi na niezwykłego artystę, jakim jest Tobias Volkamer! Przyznam, że wcześniej o nim nie słyszałem. Jego maestria jest zdumiewająca! Prosze o więcej takich podpowiedzi. Bo choć sam szperam w Internecie, to ciągle przybywa nowy i utalentowanych muzyków!


Nie ma za co, panie Sławku :) Myśle, że taka sposób grania nie dość że budzi podziw to wnosi wiele świeżości zarówno do samej harmonijki jak i muzyki klasycznej. Sam nie ''siedzę" za bardzo w harmonijkowych klimatach klasycznych ale lubię bardzo innowacje a Tobias Volkamer jest z pewnością innowatorem i mistrzem jeśli chodzi o jednoczesne granie na dwóch instrumentach! Mało kto gra wybitnie jednocześnie na gitarze i na diatoniku a tu pan Volkamer wybitnie radzi sobie z gitarą i chromatykiem naraz!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Sławek Wierzcholski 


Wiek: 65
Posty: 69
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-09-24, 09:33    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge po raz trzynasty! Toruń, 23-25.08.2013

A możesz podać mi adres strony Michela Herblina? Nie mogę go znaleźć - jakiś gość ma podobne do niego nazwisko i ono się wyświetla . . . . :(
_________________
Sławek Wierzcholski
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-09-24, 09:42    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge po raz trzynasty! Toruń, 23-25.08.2013

Sławek Wierzcholski napisał/a:
A możesz podać mi adres strony Michela Herblina? Nie mogę go znaleźć - jakiś gość ma podobne do niego nazwisko i ono się wyświetla . . . . :(


Proszę:

http://www.herblin.com/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-24, 12:44    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge po raz trzynasty! Toruń, 23-25.08.2013

Z niesamowitych mniej znanych harmonijkarzy, chętnie usłyszałbym w Polsce Mariano Massolo. Jest to jeden z niewielu harmonijkarzy grających na diatoniku Gipsy Jazz.

http://www.youtube.com/watch?v=yfuIDH_UEBQ
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-09-24, 14:50    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge po raz trzynasty! Toruń, 23-25.08.2013

Oj tak, Mieszko trafił w dychę. Też bym chętnie posłuchał Mariano :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-09-24, 15:42    Odp: [Festiwal] Harmonica Bridge po raz trzynasty! Toruń, 23-25.08.2013

Fajna muzyka. Klarnet, puzon i harmonijka w jednym zespole i świetnie współgrają z sobą.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu