Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
generalnie

Posty: 1
Wysłany: 2011-08-25, 14:25    Odp: Witam gorąco!

Witajcie! : )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-08-30, 08:47    Odp: Witam gorąco!

To się rozpisał :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piotrelda 


Wiek: 57
Posty: 40
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Elda (Hiszpania)
Wysłany: 2011-10-01, 20:10    Odp: Witam gorąco!

Witam wszystkich forumowiczów, mam na imię Piotr. Harmonijka mnie uwiodła kilka miesięcy temu. Bardzo lubię eksperymentowac, tak wiec nie ograniczam się tylko do bluesa, muzyka latino także bardzo mnie kreci. Na forum jestem od jakiegoś czasu ale dopiero niedawno natrafiłem na ten jakże chytrze schowany temat. Mój pierwszy kontakt z harmonijka miał miejsce dawno temu w mojej młodości, chociaż dostępne harmoszki z tego okresu były, no powiedzmy nie najlepsze. Zdarzało mi się czasami denerwować tymi sprzętami sąsiada, ale bez większego entuzjazmu. Czas mijał, ja zrobiłem się stary no i na dodatek znowu zaczynam stresować sąsiada radosnym popiskiwaniem. Wydaje mi się ze tym razem to będzie miłosc na wieki. Co tu jeszcze, no może to iz od blisko 10 lat mieszkam w Hiszpanii, a tu zwyczaje muzyczne trochę odbiegają od polskich, harmonijka nie jest instrumentem zbyt popularnym. Pozdrawiam Piotr(elda)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zofijka 


Wiek: 35
Posty: 0
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-19, 10:19    Odp: Witam gorąco!

cześć,
na początku chciałam wyrazić swoją radość spowodowaną istnieniem forum i tylu porad na nim udzielanych :) - dzięki wszystkim dzielącym się swoim doświadczeniem!

Od jakiegoś czasu nie mogłam pogodzić się z myślą, że nie umiem na niczym grać, postanowiłam więc to zmienić, a harmonijka, poza samym brzmieniem, zauroczyła mnie swoją wielkością :) - mogę ją wszędzie nosić ze sobą, nie narażając kręgosłupa na przeciążenia :P i inne niewygody :)
Jestem na etapie bardzo początkowym, i prawie (robi wielką różnicę...) umiem już wydobyć coś na kształt "sto lat" (z gotowych tabów oczywista):)
Tak już poza harmonijkowo - wyprowadziłam się ze Warszawy ;) by zamieszkać w Krakowie (stiuduję fil.ukraińską) i od niedawna pracuję. Wkręciłam się też w szlachetną paczkę, więc korzystając z okazji - bardzo zachęcam do wzięcia udziału w akcji! (Mam nadzieję, że nia łamię tym przepisów forum... :x ?)

Pozdrawiam ciepło na te zimne dni :oops: !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-11-19, 12:36    Odp: Witam gorąco!

Witamy na forum i dziękujemy za ciepłe pozdrowienia ;)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Olinek 

Wiek: 33
Posty: 3
Wysłany: 2011-12-18, 13:21    Odp: Witam gorąco!

Witam wszystkich :)

Harmonijkę posiadam już jakiś czas, niestety musiałam ją odłożyć do szuflady, bo mieszkańcy akademika chyba nie byli zwolennikami jej brzmienia ;) może dlatego, że całe moje 'granie' do tej pory ograniczało się do melodii włóczykijowych i krzywdzenia ulubionych utworów z tabulatur :) teraz planuję zaprzyjaźnić się z nią na nowo, mam nadzieję że mogę liczyć na waszą pomoc :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-19, 10:24    Odp: Witam gorąco!

Witam nowo przybyłych! :)

Oczywiście, że możesz liczyć! :)
A co do mieszkańców akademika: mają szczęście, że bez wzmacniacza grasz ;) Ta Twoim miejscu właśnie taką terapię szokową bym Im zafundował... ;)

Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Olinek 

Wiek: 33
Posty: 3
Wysłany: 2011-12-19, 18:55    Odp: Witam gorąco!

dla nich szokiem było już chyba samo moje granie, aż tak mi nie zaleźli za skórę, żeby cisnąć jeszcze z wzmacniaczem :D chociaż kto wie, może kiedyś... :evil:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-20, 20:00    Odp: Witam gorąco!

Ja to się już witałem, w innym miejscu, bo jakoś nie przyszło mi do głowy by poszukać takiego wątku, co by się przywitać.
Witam zatem...
Fajny wątek, przypomina mi trochę ten temat, z mojego ulubionego forum
Chyba to dobre miejsce by się przedstawić i przywitać
Nazywam się Jan Szymon Gołowacz, mam 28 lat, w zasadzie jestem fotografem, ale żadnej pracy się nie boję, pracuje przy przy scenografiach w TV, robię i naprawiam fajki i inną galanterię drewnianą, biżuterię... Żyję z tego co mnie pasjonuje i nie potrafię inaczej.
Co prawda pytanie padło "czy jako blusmeni..." a ja blusmenenm nie byłem, nie jestem i nie będę.... ale co tam.
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gosia 


Wiek: 42
Posty: 2
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-01-13, 21:57    Odp: Witam gorąco!

witam się i Ja
jestem nowa na forum,nie gram na harmonijce,ale życie nas tak zaskakuje że nie mówię iż nie sięgnę kiedyś po harmonijkę i nauczę się grać.moim instr.jest fortepian,ale miłuję z całego serca harmoszkę :) nawet pracę mgr.o niej pisałam ale to jest w innym dziale :P
więcej o mnie na FB :hah:
_________________
Jestem jak książka więc nie oceniaj mnie po okładce ale zapoznaj się z każdą stroną.
Dopiero wtedy dowiesz się jaka jestem,
a jeśli choć raz zamkniesz książkę w połowie
nawet nie próbuj otworzyć jej ponownie ...
:*
Układanie kostki brukowej i granitowej
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2012-01-16, 21:18    Odp: Witam gorąco!

Ja się jeszcze chyba nie witałem, więc mówię "Hell o!" wszystkim.
Pisze do was Żółwik, znany miłośnik rzeczy nietypowych(Cigar box guitar, Analogowe aparaty, Ostre koło), broni(głównie białej), rowerów(jestem wrogiem hamulców) i muzyki. Na harpie gram prawie 2 lata, na basie 4(z przerwami), a na gitarze jakieś 1,5(z czego od pół roku na nietypowych). Preferuję brudno brudny styl gry(z naciskiem na brudny). Inspirują mnie Hollowbelly, Jack White, Keith Richards i Jason Ricci. Przed wakacjami mam nadzieję na tyle ogarnąć swój zespół żeby możliwe było wejście do studia.
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Greger 

Wiek: 36
Posty: 1
Skąd: Sławniowice
Wysłany: 2012-02-01, 14:06    Odp: Witam gorąco!

Witam wszystkich forumowiczów! Od niedawna (jakoś w grudniu) zacząłem regularnie zaglądać na to forum i czerpać wiedzę o naszym ukochanym instrumencie. Od tego czasu uświadamiam sobie jak słaba jest moja teoretyczna wiedza z tego zakresu.

Na harmonijce ogólnie gram już ponad 14 lat, z tym że pierwsze 10-11 lat to wyłącznie tremolo. Od początku grałem ze słuchu, czego na kolędach jest się bardzo łatwo nauczyć. Pierwszego diatonika, bardzo podrzędnego w dodatku - Planetone Pocket Harp w A, kupiłem sobie w roku 2008 roku. Różnic było kilka, ale od tego czasu staram się nadrabiać braki w diatonikach.

Właściwie to dzięki Waszemu forum dowiedziałem się, że na harmonijki sprzedaje się taby a nie nuty, że podciąg nazywa się podciąg itd. Części terminologii zapewne nadal nie potrafię przełożyć na praktyczną grę, ale jak już pisałem, dzięki Wam nadrabiam braki.

Gram wybitnie hobbistycznie, bez jakiegoś szczególnego celu w postaci zespołu, sceny, po prostu lubię sobie pograć w domu, do kilku godzin dziennie, kiedy mam czas i chęci. Poza harmoszką kręcą mnie języki obce (English, italiano, Čeština), kolarstwo w lecie i narty biegowe/zjazdowe w zimie, w moich kochanych Jesionikach (pochodzę z pogranicza) oraz Juventus FC.

Salve harpiarze!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bezu 

Wiek: 31
Posty: 0
Wysłany: 2012-02-13, 20:34    Odp: Witam gorąco!

Witam wszystkich Forumowiczów !
Od ok pół roku interesuję się niniejszym forum dowiedziałem się wielu ciekawych i potrzebnych rzeczy aby spełniać swe marzenia.
Liczę na pomoc od Was podczas problemów w zdobywaniu wiedzy.
Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
BlueJohny 

Posty: 2
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2012-02-14, 15:44    Odp: Witam gorąco!

Witam, mam na imię Łukasz, wczoraj stwierdziłem, że.. Wreszcie czas się nauczyć grać! Interesuję się wieloma gatunkami muzyki, ale ulubione dźwięki to wszystkie rodzaje gitar i harmonijek.



Pozdrawiam, Łukasz.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
rasmario 


Posty: 16
Wysłany: 2012-02-14, 21:12    Odp: Witam gorąco!

Witam wszystkich forumowiczów. Mam na imię Mariusz. Interesuje się Ruchem Rastafari i muzyką. Słucham reggae, duba no i bluesa. Od dłuższego czasu zastanawiałem się na jakim instrumencie muzycznym grać i jaki kupić. W trakcie tego myślenia zacząłem pisać wiersze. Po pewnym czasie przestałem. Postanowiłem zakupić harmonijkę i to na niej grać. Tak więc od nie dawna uczę się i powoli jadę :P

Pozdrawiam ;)
_________________
"Don't Worry, Be Happy"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kosa89 

Posty: 1
Skąd: Silesia Superior
Wysłany: 2012-06-24, 15:01    Odp: Witam gorąco!

Witam wszystkich !

Kilka dni temu kupiłem swoją pierwszą harmonijkę Z racji kosztów padło na Silver Stara, ale mimo wszystko co raz bardziej podoba mi się gra. Jak już opanuję podstawy to przerzucę się na coś lepszego.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kamila 


Wiek: 27
Posty: 1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2012-08-05, 10:59    Odp: Witam gorąco!

Witam!
Na harmonijce gram kilka miesięcy i chyba nie idzie mi beznadziejnie ;) Słucham rocka i metalu, czytam (głównie fantastykę i sci-fi), składam origami modułowe, gram ze znajomymi w siatkówkę itd. W sumie nic specjalnego. Mam nadzieję, że na forum zostanę na dłużej.
May the force be with you!
_________________
„Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoim słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.”
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Snoop 

Wiek: 27
Posty: 2
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2012-10-16, 19:44    Odp: Witam gorąco!

Witam !

Na imię mam Mateusz, przygodę z harmonijką zacząłem już ze dwa lata temu, jednak szybko straciłem zapał - ostatnio pomyślałem, że głupio zrobiłem rezygnując z tego instrumentu i będę zaczynał uczyć się od nowa.

Na razie używam jakiegoś Folk Bluesa w G, wcześniej przez łapki mi przeszło: Suzuki Manji, Marine Band, Blues Harp, Special 20, Pro Harp i coś tam pewnie jeszcze tylko tak jak mówiłem całego grania było może ze 2-3 miesiące, obym teraz wsiąknął na dłużej ;)

Na dniach myślę o zakupie Speciala 20, miło mi się na nim gra, szybki jest, ewentualnie MBDx.

Interesuję się muzyką, sport (karate) odpadł jakiś czas temu z powodu dość niefajnego uszkodzenia nogi.

Muzyką interesuję się raczej w formie słuchacza, lubującego się równie wielce w muzyce co w dobrym sprzęcie do jej odsłuchu - głównie chodzi o bajery w stylu wzmacniaczy, dapów, daców, słuchawek i tym podobnych ;)

Teraz myślę nie zaczynać od męczenia tabów tak jak to próbowałem zrobić dawno temu, tylko zacząć masowo katować gamy, jakieś pentatoniki, skale, nauczyć się dobierać dźwięki pod gitarę i tym podobne.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zacharias 

Posty: 8
Skąd: 6km od Łasku Wieś :)
Wysłany: 2012-12-30, 04:18    Odp: Witam gorąco!

Witojcie drodzy forumowicze.
Harmonijka jest mi w sumie obca. Przygodę z tąże zacząłem jak i wiele innych rzeczy w życiu- najpierw od wydania dzięgów na sprzęt, a potem zastanawiania się, co nim można robić. Szczęśliwie nie kupiłem blaszki w kształcie harmonijki z Tesco, ale też nie posłuchałem rad, i nabyłem Silver Stara w tonacji F.
Próbowałem zdobyć wiedzę od osobistości takich jak S. Wierzcholski, czy J. P. Allen, jednak nigdzie nie idzie dostać ich numeru domowego, a nauka bez nauczyciela idzie mi nijak( czyt. nie idzie wcale).
Mam jednak nadzieję opanować harmonijkę w stopniu na tyle( nie) skomplikowanym, by móc polecać ludziom to forum i bez wstydu( dla was) przyznawać się, że coś też tu szrajbam.
Ot i taka moja opowieść jest na ten wieczór.
Pozdrawiam, i życzę miłego dzionka :)
_________________
Everybody needs somebody!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sunday 

Posty: 1
Wysłany: 2013-01-24, 16:04    Odp: Witam gorąco!

Witam serdecznie.
Mam na imię Piotr i gram na harmonijce juz kilkanaście lat. Oczywiście blues jest moim ulubionym gatunkiem,ale lubie tez elektronike i folk:) Z zawodu jestem muzykiem pracujacym na co dzien w orkiestrze.
pozdro.
_________________
www.szkolabluesa.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Nandu


Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-01-25, 23:30    Odp: Witam gorąco!

Witam!
Dopiero dzisiaj znalazłem "Centrum Powitań" ale jak już znalazłem to się kulturalnie przywitam :-)
Urodziłem się i mieszkam w Gdańsku. Grać na harmonijce zaczynałem jak jedyną lekturą na ten temat była książeczka Sławka Wierzcholskiego. Powróciłem do grania po wielu latach i musiałem się co nieco przestawić, zapomnieć starych błędów. Lekko nie jest, ale poznawanie nowego sprawia mi przyjemność. Pozdrawiam i mam nadzieję że wiele się wspólnie nauczymy :-)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
AntoN 

Posty: 0
Skąd: Mława
Wysłany: 2013-02-04, 11:24    Odp: Witam gorąco!

Witam wszystkich Użytkowników!

Niniejszym informuję, że udział płci brzydkiej na Forum zwiększył się o jeden punkt.
Miło mi jest dołączyć do znakomitego grona!

Od jakiegoś czasu podczytywałem i jestem pod wrażeniem fachowości i otwartości wśród co bardziej doświadczonych.
Dzięki Wam wybrałem pierwszą harmonijkę (Special 20).
Na dzień dzisiejszy mam kilka kilo zapału do nauki i dużo pokory w ocenie talentów we mnie drzemiących.
Pewnie skończy się to rozpaczliwymi wołaniami o pomoc.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku. Proszę o wyrozumiałość! Jestem tu nowy!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
RAMZESPOZ 

Wiek: 70
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-18, 16:18    Odp: Witam gorąco!

Po latach zostałem wprowadzony w arkana forum harmoszka.com. Moim Guru jest Feliks. Za pośrednictwem tego portalu chciałbym pozdrowić wszystkich starszych i młodszych miłośników tego instrumentu. Miło mi będzie jeżeli zaproszę do odwiedzenia mojej strony:
http://www.harmonica.orangespace.pl.
Z pozdrowieniami
RAMZESPOZ
_________________
ramzespoz
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
majs 

Posty: 0
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-11, 15:49    Odp: Witam gorąco!

Witam wszystkich forumowiczów,mam na imię Seweryna, jestem nowa na forum.
_________________
justa-sprzatanie.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Hobbit 


Wiek: 32
Posty: 98
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-13, 23:11    Odp: Witam gorąco!

Dopiero teraz odkryłem ten temat, więc postanowiłem oficjalnie się przywitać :D CZEŚĆ!
Jestem Piotrek z Wrocławia, gram na harmonijce z 2 lata (niestety umiejętności jak na taki okres ciągle mizerne :D ), forum harmoszka czytam od dawna i większość mojej wiedzy na temat tego wspaniałego instrumentu znalazłem właśnie tutaj. Dziękuje i pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robbur 

Wiek: 51
Posty: 1
Wysłany: 2013-04-05, 09:52    Odp: Witam gorąco!

Witam wszystkich, forum śledzę już od jakiegoś czasu i dzięki Wam załapałem o co chodzi z tą pierwszą i drugą pozycją.
Pierwszą harmonijkę kupiłem jakieś 3 lata temu, ale trochę bezmyślnie sobie w nią podmuchałem, odłożyłem do szuflady i tak sobie do niej wracałem co kilka miesięcy. Głównie to sobie dmuchałem bez ładu i składu i starałem ze słuchu jakieś melodyjki ułożyć.
Przełom dokonał się całkiem niedawno, gdy postanowiłem wrócić po wielu latach do gitary akustycznej. Gitarzystą bym siebie nie nazwał, ot grało się trochę w dawnych czasach przy ogniskach, trochę punkowało w czasach licealnych (zastanawiałem się wtedy po co w gitarze 6 strun skoro i tak w sumie wykorzystuje tylko dwie górne ;) ).
A jak już sobie sprawiałem gitarę, to wiedziony jakimś niewytłumaczalnym instynktem, nabyłem chomąto do harmoszki. Okazało się, że ogrywanie prostych piosenek do własnego akompaniamentu jest całkiem przyjemne i instynktowne.
Aktualnie próbuję okiełznać podciągi (bez chomąta). Ciężko jest, ale myślę że z Waszą pomocą w końcu uda mi się wykonać prawidłowy podciąg.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-07-29, 16:47    Odp: Witam gorąco!

Witajcie ponownie ;)
Po kilku latach przerwy na forum i niecałym roku przerwy w grze powracam wyposażony w lepszy sprzęt:P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-07-29, 20:18    Odp: Witam gorąco!

Siemano! Co za sprzęty? Lepsze harpy, czy nagłośnienie? :)
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-07-30, 20:16    Odp: Witam gorąco!

Harpy. Special 20 i Harpmaster ;)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
akjinomrah 

Posty: 20
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2013-08-24, 17:54    Odp: Witam gorąco!

Cześć wszystkim, Mam na imię Łukasz jestem tu na Forum już chwilę (nawet złapałem już jedno ostrzeżenie :) ) ale jeszcze się nie przywitałem:). Forum bardzo dobre, szkoda że nie było go/ nie znałem gdy zaczynałem przygodę z harmonijką :)
_________________
szukasz tabulatur na harmonijkę? zapraszam na :
harmonijka ustna blog
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu