Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2013-08-23, 17:23    Harmonijka w podróży i w terenie - czy warto kupić BluesBanda?

Planuję wyjazd w góry oraz w skały na wspinaczkę, i chciałbym mieć ze sobą harmonijkę. Boję się brać „Crossovera” albo jakąkolwiek inną porządną harmonijkę, bo to się dla niej źle skończy – będzie narażona na trudne warunki, brud, wilgoć, uszkodzenia mechaniczne, no i oczywiście na zgubienie. A o to wbrew pozorom nietrudno, gdy taszczy się ze sobą sporo wspinaczkowego sprzętu, i nie ma się czasu na dbanie o harmonijkę ;)

Czy na taką okazję warto kupić BluesBanda?

Każdy z nas odradza kupno BluesBanda jako pierwszą harmonijkę – i bardzo dobrze, sam to robię, bo parę lat temu, na samym początku nauki, miałem jednego i pamiętam, że różnica między nim a Specialem była kosmiczna.

Ale jak to wygląda w przypadku średnio-zaawansowanych lub zaawansowanych graczy, którzy już co nieco umieją? Wiadomo, że przesiadka z porządnego sprzętu na BluesBanda może być trochę brutalna i utrudnia grę, ale przecież jej nie uniemożliwia! Naprawdę jest aż tak tragicznie? Pamiętam, że kilka lat temu BB zrobił na mnie złe wrażenie, ale wtedy miałem nawet problem z odpowiednim oddychaniem i czystym brzmieniem, a od tamtej pory mimo wszystko przybyło mi umiejętności, więc może dałoby BluesBanda poskromić ;)


Jeśli mam rację (wyprowadźcie mnie z błędu jeśli nie), to może osobie średnio zaawansowanej w graniu na harmonijce (lub lepszej, nie dotyczy to tylko mnie) mimo wszystko opłaca się wydać te 25 zł na harmonijkę, która ma jedynie posłużyć w czasie wyjazdu (aby nie narażać lepszych harpów), a potem i tak pewnie pójdzie na straty?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-08-23, 18:05    Odp: Harmonijka w podróży i w terenie - czy warto kupić BluesBanda?

Na taką okazję polecam skrzynki wojskowe - apteczki. Na allegro za 6zł za sztukę a są pancerne i wejdzie 18 harmonijek.

http://allegro.pl/apteczk...3492040756.html

Ja mam wersję przedpotopową, metalową ale wymiar ten sam, rozstaw na haczyki też ten sam. Bardziej się opłaca niż kupowac bluesbanda a spokojnie to sobie przypniesz do plecaka choćby na zewnątrz. Namówiłem kilka osób, wszyscy zadowoleni. Trzeba sobie tylko zrobić takie przekładki żeby harmonijki nie wypadły przy otwarciu.

Jest tragicznie na bluesbandzie, nie rób tego, odradzam, zaklinam Cię.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2013-08-23, 18:44    Odp: Harmonijka w podróży i w terenie - czy warto kupić BluesBanda?

Fajna skrzyneczka, skuszę się na taką.

Ale nie jestem pewien czy to rozwiązuje problem o którym piszę - kiedy idzie się w teren na wspinaczkę w skały, to zabiera się wielkie plecaki z masę ciężkiego sprzętu (liny, karabinki, taśmy, kości, i masa innego diabelstwa), a oprócz tego namioty, prowiant i tak dalej, więc nie ma miejsca na nic innego, a tym bardziej na skrzynkę o którą trzeba by specjalnie dbać.

Poza tym wiem jakie tam są warunki - czasami wszystko jest mokre po deszczu, a plecaku jest mnóstwo magnezi (coś jak talk, do ususzania dłoni), brudu który zbiera się z ziemi razem z liną... to nie jest są warunki dla żadnej harmonijki która przedstawia jakąkolwiek wartość, a tym bardziej kilku.

A BB rzuciłbym na dno plecaka, i bez niepokoju przyrzucił go 20 kilogramami liny, nie martwiąc się, że coś mu się stanie, albo że go zgubię (bo o to baaardzo łatwo).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-08-23, 20:09    Odp: Harmonijka w podróży i w terenie - czy warto kupić BluesBanda?

O taką skrzynkę dbać nie musisz :) Nic się jej nie stanie. Poza tym skoro masz na sobie powiedzmy 20 kilo, to 1 kilo (18 harmonijek) nic nie zmieni. Skrzynka jest szczelna, więc harmonijce nic się nie stanie. Możesz do niej zamknać też kilka innych cennych przedmiotów, typu zegarek, telefon, cokolwiek kruchego.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
alison3492 

Wiek: 34
Posty: 1
Wysłany: 2015-01-01, 05:59    Odp: Harmonijka w podróży i w terenie - czy warto kupić BluesBanda?

Czyli w sumie nie ma znaczenia jaką wybiorę harmoszkę, ważne żeby mi się podobało jej brzmienie, tak?
_________________
alison
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu