Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-06-29, 07:10    VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Poniżej więcej info. Zajęcia w klasie naszego instrumentu prowadzi Bart Łęczycki. Kto się wybiera? Ja już wpłaciłem pieniążki i z niecierpliwością czekam na te dni :) .

http://domchemika.pl/fest...aty-artystyczne
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-06-29, 18:16    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Ja też chcę jechać ale mam problem z transportem... jakby ktoś śmigał przez Kielce w stronę Puław to proszę rączkę do góry :D bo mam do zabrania trochę sprzętu grającego. Będę wdzięczny za pomoc.
Dajcie znać na emila albo GG lub na cokolwiek innego. Senkju
Pozdro
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Magic_Mike 


Wiek: 32
Posty: 55
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnów
Wysłany: 2013-06-30, 14:19    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Ja się zastanawiam nad tymi warsztatami. Gram od kilku miesięcy (ostatnio z małą przerwą przez sesje) i chciałbym się dowiedzieć czy wyjazd do Puław byłby dobrą opcją? Czy może lepiej żebym sam jeszcze trochę pograł i ewentualnie później wybrał się na jakieś warsztaty bo teraz za bardzo bym odstawał od grupy i dużo bym nie wyniósł z lekcji?
Jestem na etapie, że czasami próbuje już coś poimprowizować, lecz nie zawsze wychodzi tak jak powinno. ;p Wiem, że robię dużo błędów natomiast takie podstawy jak wydobycie czystego dźwięku, podciągi itd opanowałem już dawno.
Liczę na Waszą pomoc. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-06-30, 14:28    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Ja uważam że warto jechać, co innego ćwiczyć w domu a zupełnie inaczej człowiek zachowuje się w grupie i na scenie, nie wspominając o oczywiście o profesjonalnym podejściu prowadzącego zajęcia.
Ogólnie trzeba być ;)
Pozdro
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Magic_Mike 


Wiek: 32
Posty: 55
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnów
Wysłany: 2013-06-30, 16:11    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Rozumiem. Natomiast jednak zastanawia mnie czy taka osoba początkująca dużo wyniesie z tych lekcji? Czy jest to raczej poziom zajęć dla kogoś bardziej doświadczonego?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-06-30, 17:04    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Towal jest tam stałym bywalcem także zwrócić się do niego ;)
Pozdro
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-07-01, 08:51    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Ja radzę Ci jechać. Choć będzie tylko jedna grupa zaawansowania to z tego co słyszałem Bartek Łęczycki ma duże umiejętności pedagogiczne i potrafi poprowadzić zajęcia tak aby każdy bez względu na aktualny poziom ich umiejętności poprawił swoją grę.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
chudziaczek 

Wiek: 52
Posty: 14
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2013-07-01, 08:57    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Magic Mike, tu się nie ma co zastanawiać. Bo o ile się orientuję tu już tylko 2 miejsca zostały.
_________________
Lubię kiedy się zieleni,
lubię jak się piwo pieni.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Magic_Mike 


Wiek: 32
Posty: 55
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnów
Wysłany: 2013-07-01, 11:33    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Dobra. Raz się żyje! :D Jeszcze się załapałem. ;) Pani organizatorka bardzo miła. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-07-10, 14:07    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Z dzisiejszych doniesień prosto z Puław wynika, że jest jeszcze jedno miejsce wolne. Jak ktoś się jeszcze waha to ... niech podejmie męską decyzję ;)
Pozdro
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-07-10, 17:26    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

byłeś w Puławach i nie wstąpiłeś na kawę..? :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-07-10, 18:06    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

towal jakbym był w Puławach to byś o tym na pewno wiedział :D , niestety tylko dzwoniłem do Domu Chemika i pytałem o listę uczestników. Tak czy inaczej dzięx za zaproszenie;)
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Magic_Mike 


Wiek: 32
Posty: 55
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnów
Wysłany: 2013-07-10, 23:00    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Myślałem, że dane uczestników są chronione, hehe. ;p Chyba, że pytałeś o samą ilość. :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-07-10, 23:23    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Oczywiście pełen profesjonalizm i ochrona maksymalna :D chodziło mi o samą ilość uczestników w grupie harmonijki.
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
chudziaczek 

Wiek: 52
Posty: 14
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2013-07-18, 12:27    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Arku,
napisałeś gdzieś wyżej, że wybierasz się z pokaźną ilością sprzętu. Czy możesz z grubsza napisać co zabierasz?
Właściwie to pytanie jest ogólniejsze do wszystkich: Co warto zabrać oprócz harmoszki ? Jakieś inne instrumenty?
_________________
Lubię kiedy się zieleni,
lubię jak się piwo pieni.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-07-18, 13:49    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Co prawda nie byłem na warsztatach w Puławach, lecz zdaje mi się, że moje zdanie odnosić się będzie do każdej kilkudniowej imprezy warsztatowej. Warto zabrać wszystko, co wydaje dźwięk i z czym możemy się dobrze bawić! Oprócz harmonijek gitary, dęciaki, kazoo, drumle, pałeczki perkusyjne (zabranie całego zestawu może być kłopotliwe), a do tego ulubione wzmacniacze, mikrofony i efekty. Oczywiście, o ile logistyka na to pozwala. Ja na dłuższe warsztaty zabierałem wzmacniacz albo i dwa, a także wszystkie mikrofony. Do tego małe przeszkadzajki muzyczne. Nagłośnienie stanowiło pomoc naukową podczas zajęć praktycznych, a po godzinach służyło do urządzania nieoficjalnych jam session. Co więcej, zabranie swojego piecyka i mikrofonu stwarza innym możliwość przetestowania ciekawego sprzętu, a gdy zbierze się większa liczba osób "wyposażonych" to mamy świetną okazję do testów, porównań i dyskusji sprzętowych.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-07-18, 14:10    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

chudziaczek, nie jest to jakaś pokaźna ilość sprzętu ale chciałem zabrać piecyk lampowy, małego Honeytone'a, 3 mikrofony, dwa zasilacze, trochę kabli, 3 efekty... I oczywiście harmonijki :D . Jechać busem z tym wszystkim nie bardzo mi się uśmiecha. Gdybym jeszcze miał gitarę to też bym zabrał ;) .
Pozdro
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Magic_Mike 


Wiek: 32
Posty: 55
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnów
Wysłany: 2013-07-18, 14:27    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

O matko... To mi aż wstyd jest jechać z jedną harmonijką C-dur. :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-07-18, 16:46    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Magic_Mike dlatego możesz liczyć na kolegów ;) , mam nadzieję że sprzętu nie zabraknie :D
Pozdro
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
eshatonic 

Wiek: 28
Posty: 4
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: LKR
Wysłany: 2013-08-03, 17:16    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Witam wszystkich. Ja również zapisałem się na owe warsztaty. Z tego co widzę to chyba będę najsłabszy ze wszystkich, bo mój staż jest krótki, a umiejętności raczej mizerne :D . No ale z tą myślą jadę do Puław, by nauczyć się czegoś od mądrzejszych i lepszych ode mnie :) . Mają Panowie może jakieś rady dla początkującego jak się przygotować do tych warsztatów?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-08-03, 18:05    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

eshatonic zabierz tylko sprzęt do grania i dobry humor, ot całe przygotowanie ;) . No można ewentualnie jakiś ciuch na zmianę zabrać :D
Pozdro
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
eshatonic 

Wiek: 28
Posty: 4
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: LKR
Wysłany: 2013-08-03, 18:34    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Z tym nie będzie problemu, właściwie to jestem już gotowy :D . Podobnie jak kolega Magic_Mike, wyposażony będę jedynie w skromnego Harpmastera :) , no ale jakoś to będzie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-08-03, 18:54    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Czyli pełny loozik ;)
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-08-05, 14:09    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Jeżeli ktoś z Was gra również na innych instrumentach i chce podciągnąć swoje umiejętności, to miejsca w klasach jeszcze są! Gitara elektryczna, gitara akustyczna, oraz basowa. Klasa pianina również jest do obsadzenia :) im nas więcej, tym lepiej!!

Pozdrawiam, Piotrek.


PS reklamujcie wśród znajomych muzyków, oraz tych, którzy dopiero zaczynają "brzdąkać" :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2013-08-07, 18:47    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Witam. Bywam na tych wrsztatach od 2009r. Podstawa do zajęć to:
-harmonijka C
-przybory do pisania (notes, długopis)
-dyktafon
-pendrive
Oczywiście tak jak napisłałRogalski.Arek, ciuch na zmianę, dobry humor i parę złotych na noclegi, wyżywienie i jakże lubiane "napoje" :) .
Do zobaczyska w Puławach.
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Magic_Mike 


Wiek: 32
Posty: 55
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnów
Wysłany: 2013-08-07, 21:45    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Mam pytanie. Czy ktoś wybiera się z Krakowa, Tarnowa albo Rzeszowa (lub okolic)?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-08-14, 10:34    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Rozwiązałem swój problem z transportem do Puław :D
Jak jest ktoś chętny to mam miejsce w samochodzie i jadę mniej nie więcej tędy (patrz link pod spodem) także mogę kogoś zgarnąć:

http://goo.gl/maps/41XOm

Kontakt na emila lub zdzwońcie
692 408 249
Pozdro
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Magic_Mike 


Wiek: 32
Posty: 55
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnów
Wysłany: 2013-08-19, 16:56    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Nie to, żebym robił jakiś spam, ale nie mogę się już doczekać. :D Dzisiaj w pracy już kierowniczce powiedziałem, że od środy biorę wolne bo będę już do końca tygodnia żył blues'em (a może jeszcze dłużej). :D Chodzę, tańczę, śpiewam, gram. Tarnowski festiwal też zrobił swoje tym bardziej pierwszy występ na jamie oraz poznanie prowadzącego naszej grupy. Byle do środy. ^^

[ Dodano: 2013-08-19, 21:51 ]
Powiedzcie mi jeszcze czy można liczyć na coś takiego jak chociażby czajnik elektryczny, kubek, mikrofala bądź lodóweczkę w pokojach? Czy wszystko we własnym zakresie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-08-20, 06:05    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Tego nie wiem, ale z tego co mi pisała Pani Jola w Domu Chemika jest kawiarnia Smok - tam będziemy grać jam session ale też będzie można kupić sobie obiadek.:) Co do wyposażenia w pokoju to już musisz się właśnie z p. Jolą kontaktować.

Do jutra!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2013-08-20, 11:25    Odp: VII Letnie warsztaty bluesowe 21-24 sierpnia 2013 r.

Magic_Mike, Nie licz na tego typu wygody. Jedynie raz na tyle lat trafił mi się pokój odnowiony, z łazienką. A tak to wspólna umywalnia na korytarzu, chyba że w tym roku będzie odnowione inne skrzydło Bursy. Co do obiadków to w knajpce są obiady domowe po 12 zeta, z całą wazą zupy, do tego kawka czy herbatka w cenie, także nie jest źle. Kolacje to przeważnie jakiś kebab na mieście czy coś w tym rodzaju. Przynajmniej tak to u mnie wygląda. Na śniadanka polecam puławskie cebularze z maślanką ze sklepu niedaleko bursy. Ja tak się żywię co roku i jakoś żyję. Nie wiem jak w Smoku z barmankami, ale jak będą te same to można poprosić o kawę w zwykłym kubku spod lady, a nie w tym oficjalnym "naparstku". Także pamiętajcie: ze mną i z towalem tam nie zginiecie... :)
Do jutra!!

Jeszcze taka moja mała rada. Może wyda się to wam śmieszne, ale weźcie sobie rolkę papierku... Pozdrawiam.
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu