Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-07-24, 10:55    [Koncert] Maciej Draheim na torunskim Rynku Staromiejskim

Mam przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na mój koncert, który odbędzie się już w ten piątek o godzinie 17,45 na Scenie Letniej na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Będzie blues i jeden człowiek go wykonujący. Repertuar od głębokiej delty, po bluesa chicagowskiego, a może nawet odrobina klimatów lekko jazzujących. Zapraszam serdecznie! Jako, że jest to koncert plenerowy, w otwartej przestrzeni toruńskiego gotyku, to i wstęp jest wolny :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-07-31, 23:47    Odp: [Koncert] Maciej Draheim na torunskim Rynku Staromiejskim

Zapraszam do obejrzenia galerii koncertowej :)

http://www.torun.com.pl/1358,l1.html
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2013-08-03, 17:57    Odp: [Koncert] Maciej Draheim na torunskim Rynku Staromiejskim

Hmm, a jakieś audio jest uwiecznione? :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-08-03, 23:57    Odp: [Koncert] Maciej Draheim na torunskim Rynku Staromiejskim

Audio jest, nawet i video, ale z poprzedniego koncertu. Pod tym adresem:



To jest mala przestroga pod tytułem: "Co się dzieję, jak się nie ćwiczy" :) .[/youtube]
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 punkt(ów):
INIM, Pulatom, Lizur97
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2013-08-04, 08:14    Odp: [Koncert] Maciej Draheim na torunskim Rynku Staromiejskim

Maciekdraheim napisał/a:
To jest mala przestroga pod tytułem: "Co się dzieję, jak się nie ćwiczy"


Skromność to cnota ;) . Mi tam się podobało, tylko akustyk się z tym sprzęganiem mika na początku nie popisał :? .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-08-14, 12:37    Odp: [Koncert] Maciej Draheim na torunskim Rynku Staromiejskim

A że tak jeszcze wymuszę, co sądzisz o brzmieniu Epcia, czy jako spec od wzmacniaczy sugerujesz w nim jakieś poprawki? W sumie żałuję, że line outa nie zrobiłem, ale z podstawionym mikrofonem też daje radę.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-08-14, 16:46    Odp: [Koncert] Maciej Draheim na torunskim Rynku Staromiejskim

I dobrze, że line out nie zrobiłeś, zupełnie inne brzmienie byś miał :)

[ Dodano: 2013-08-14, 16:46 ]
Line outy bardziej się stosuje do basowych ampów
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2013-08-14, 18:05    Odp: [Koncert] Maciej Draheim na torunskim Rynku Staromiejskim

W/g mnie jeżeli masz potrzebę wzmacniacza 5W powinieneś zrobić wszystko żeby upodobnić go do Fendera Champa ( idealnie było by go po prostu zamienić na Champa schemat 5F1 lub 5F2a), możesz skorzystać z rozwiązania pośredniego jak tu http://www.youtube.com/wa...endscreen&NR=1.
Oczywiście nie dodasz mu lampy prostującej ale już się zbliżysz do barwy fendera
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-08-14, 18:12    Odp: [Koncert] Maciej Draheim na torunskim Rynku Staromiejskim

adamg53, dzięki za radę :) . Wzmacniacz 5 watowy, bo na taki jedynie było mnie stać. Przeróbek już w nim dokonywano i mi dźwięk pasuję. Choć może być w nim coś drażniącego, czego ja już z przyzwyczajenia nie dostrzegam. Kompletnej konwersji Epiphone'a w Champa raczej robił nie będę, ale ciekawy link zawsze się przyda :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2013-08-15, 10:36    Odp: [Koncert] Maciej Draheim na torunskim Rynku Staromiejskim

Maciekdraheim napisał/a:
A że tak jeszcze wymuszę, co sądzisz o brzmieniu Epcia, czy jako spec od wzmacniaczy sugerujesz w nim jakieś poprawki? W sumie żałuję, że line outa nie zrobiłem, ale z podstawionym mikrofonem też daje radę.


Za Harry, line out to gorsze brzmienie, z dużą ilością piachu i bez (całkiem sporego) wpływu pracy głośnika. Przez podstawiony mik jest lepiej, chociaż tu musi się już wykazać spec od nagłośnienia żeby było dobrze. Zastrzeżeń do brzmienia nie mam ;) .
IMO najprostsza metoda "przerobienia" Epiego na Champa to zamiana końcówki z EL84 na tetrodową (6V6, 6П1П, czy coś podobnego), oczywiście trzeba wtedy odrobinę zmienić układ.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-08-15, 11:30    Odp: [Koncert] Maciej Draheim na torunskim Rynku Staromiejskim

Kiedyś zastanawiałem się, czy nie można w Epiego włożyć 6v6 na końcówkę, ale zdawało mi się, że przy zbudowaniu wzmacniacza na płytce drukowanej może być to ciężkie w realizacji i do tego drogawe. No i czy da to się zastosować do już zmienionego pieca? Jak już dwie osoby powiadają, że uchampowienie jest wykonalne, to może się kiedyś skuszę :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2013-08-15, 15:09    Odp: [Koncert] Maciej Draheim na torunskim Rynku Staromiejskim

Od czego wiertara? :> Wszystko się da, płytka i mody to żadna przeszkoda.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jakub Głąb 


Posty: 8
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2013-08-15, 22:21    Odp: [Koncert] Maciej Draheim na torunskim Rynku Staromiejskim

No ładnie ładnie.. trzeba mieć niemałe jaja żeby tak sobie solo zagrać :) Gratuluje bardzo fajnego brzmienia.
_________________
http://www.myspace.com/jakubglab
http://comintotownband.wix.com/comintotown
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu