Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
fantasmagoryczn 

Posty: 20
Wysłany: 2013-08-06, 15:40    Harmonijka w samolocie (bagaż podręczny)

Witam. Niebawem będę leciał samolotem na Wyspy Brytyjskie, ale biorę ze sobą tylko bagaż podręczny, a tam jak wiadomo jest dużo dziwnych przepisów co można, a czego nie można. Wie ktoś może jak to wygląda z harmonijkami? Bardzo nie chciałbym, by moje instrumenty poleciały do lotniskowego kosza, bez słowa wyjaśnienia :) Z góry dziękuje :>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-08-06, 15:52    Odp: Harmonijka w samolocie (bagaż podręczny)

Nie ma problemu - wiozłem w niedzielę 12 harmonijek - warto wyjąć na zewnątrz, ale ostatnio zapomniałem i kontroler tylko symbolicznie spojrzał na mnie i udawał że gra na harmonijce :D
Raz musiałem zaprezentować granie też :)

Ale ogólnie nie ma problemu :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-08-06, 17:07    Odp: Harmonijka w samolocie (bagaż podręczny)

Warto być przygotowanym na wyjaśnienie co to albo wręcz pokazać. Harmonijki w rentgenie wyglądają jak magazynki pistoletowe, co może zdziwić obsługę lotniska. Jednak kilka lat temu przewoziłem ze 4 instrumenty do Irlandii i nie było żadnych problemów, włożone były w kieszenie kurtki.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-08-06, 19:20    Odp: Harmonijka w samolocie (bagaż podręczny)

W kierunku Hiszpanii nie było żadnych problemów. Dwukrotnie startowałem i lądowałem w Maladze. Gorzej wygląda sprawa z gitarą trzeba zapłacić w tym kierunku /Ryanair/ jak za pasażera. :(
Dobrze, że poruszamy ten temat. Niech każdy napisze w jakim ( innym ) kierunku uskuteczniał podróż z instrumentami i na przyszłość będzie wiadomo, gdzie występują jakiekolwiek problemy.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-08-06, 19:45    Odp: Harmonijka w samolocie (bagaż podręczny)

:) Nie ma możliwości, że harmonijka będzie w Europie problemem :) Bo niby dlaczego?
Dopóki mieści się wagowo i objętościowo w podręcznym bagażu, dziwne by było, żeby stanowiła jakikolwiek problem.
Gitara praktycznie zawsze wymaga dopłaty jak za pasażera.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-08-06, 20:02    Odp: Harmonijka w samolocie (bagaż podręczny)

Harry napisał/a:
Gitara praktycznie zawsze wymaga dopłaty jak za pasażera.

Jeżeli lecisz tanimi liniami to tak - nie odpuszczą. Natomiast jak polecisz drogą markową linią to gitara może być w ramach bagażu ogólnego.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-08-06, 20:04    Odp: Harmonijka w samolocie (bagaż podręczny)

Wątpliwe, bo rzadko chce im się brać takie ryzyko:)
Raz wiozłem w bagażu podręcznym rozkręconego strata :)

Ale pomińmy temat gitary : )
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2013-08-07, 08:55    Odp: Harmonijka w samolocie (bagaż podręczny)

Ja czesto latam na lini UK - Francja i UK - Polska i nigdy nie ma zadnych problemow z harmonijkami.
Co do tej gitary to sie nie dziwie, ze tanie linie pobieraja oplaty bo czesto maja tak nabite samoloty, ze czasami trzeba trzymac bagaz podreczny pod siedzeniem. Poza tym skoro trzeba doplacac za narty albo deske snowboardowa to logicznie za gitare tez.

Mimo wszystko przypomina mi sie jak lecialem kilka miesiecy temu liniami British Airways i jeden gosciu wszedl do samolotu z gitara. Bardzo mnie to zdziwilo bo wsadzil ja do normalnego schowka nad glowa. Nie mial przy sobie innych rzeczy, wiec chyba mozna sie dogadac z przewoznikiem. Z drugiej strony mial gitare akustyczna wiec strach pomyslec co by z niej zostalo gdyby ja zadeklarowal jako normalny bagaz i by poszla do normalnego luku ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2013-08-08, 18:38    Odp: Harmonijka w samolocie (bagaż podręczny)

Do Rosji leciałem Aeroflotem i miałem harmonijkę w bagażu podręcznym. Musiałem ją wyłożyć na tackę i pokazać.

W ogóle, to zaglądnąłem do tego wątku, bo myślałem, że ktoś z Was grał w samolocie, a tu taki przyziemny temat...
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-01-29, 13:06    Odp: Harmonijka w samolocie (bagaż podręczny)

W 1995 roku wracałem samolotem z wakacji w USA. Pobyt na słonecznej Florydzie u dziadków trwał jednak trochę za długo więc pod jego koniec bardzo chciało mi się już wracać do domu. Miałem wielki plan by przed międzylądowaniem w Londynie zagrać w samolocie hymn UK, ostatecznie jednak stchórzyłem czego żałuję :) A co do tematu - harmonijka nie stanowiła problemu na lotnisku; podejrzenia służb wzbudziły za to czekoladki Wedla w metalowej puszce ;D
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu