Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2013-07-08, 15:36    SE Electronics X1 Bundle

Witam,

chcialbym nagrywac akustycznie, cos w stylu Christelle Berthon.
Myslicie, ze taki zestaw sie nada:

http://www.ebay.co.uk/itm...d=p5197.c0.m619

Poza tym chcialem sie zapytac (bo w kwestii mikrofonow i urzadzen audio jestem calkiem zielony :razz: ) czy taki mikrofon moge bezposrednio podlaczyc do komputera? Bo cos wyczytalem, ze jeszcze musze jakis adapter dokupic.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-07-08, 20:25    Odp: SE Electronics X1 Bundle

Do nagrań akustycznych - piękna sztuka. Christelle Berthon dodaje całą komputerową obróbkę dźwięku, to co ona prezentuje, to nie jest dźwięk bezpośrednio z mikrofonu.
Strona producenta: http://www.seelectronics.com/se-x1-studio-bundle
Musisz mieć zasilanie phantom 48 +/-4V czyli bezpośrednio do kompa nie podłączysz. Musisz mieć "po drodze" mikser z takim zasilaniem albo przedwzmacniacz mikrofonowy. On odpowiednio "zasili" mikrofon i przetworzy sygnał na taki do wykorzystania w kartach dźwiękowych.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
cjsimon
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2013-07-09, 08:34    Odp: SE Electronics X1 Bundle

Dzieki Medium,

a moglbys jeszcze doradzic jakis phantom w przystepnej cenie? Nie musi miec bajerow, wazne zeby mikrofon dalo sie podpiac.

Thx
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-07-09, 08:57    Odp: SE Electronics X1 Bundle

Ja osobiście pewnie zainwestowałbym w tani preamp lampowy w stylu Behringer MIC200. Jakby było więcej pieniędzy pewnie kupiłbym coś w stylu Behringer MIC800. Piszę w stylu, bo niekoniecznie tej marki, ale o podobnych parametrach i właściwościach.

Bartosz Łęczycki używa (no taką przynajmniej ma informację na swojej stronie) Art Tube MP Studio V3.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-07-09, 13:13    Odp: SE Electronics X1 Bundle

Myślę, że behringer nie jest dobrym rozwiązaniem :) Znacznie lepiej byłoby kupić jakiś interfejs, nie koniecznie lampowy :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-07-09, 14:00    Odp: SE Electronics X1 Bundle

Bardzo fajnie, że ktoś oprócz mnie zabiera głos. Harry rzuć jakimiś producentami, modelami i parametrami. Nie twierdzę, że mam monopol na słuszność, chętnie poznam Twój (inny niż mój) punkt widzenia.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-07-09, 14:16    Odp: SE Electronics X1 Bundle

Mam pewne doświadczenia z nagrywaniem do urządzenia zamontowanego w tym filtrze od SE w kształcie połówki walca. Bardzo fajna sprawa niwelująca niedostatki pomieszczenia. Korzystałem z rejestratora cyfrowego Sony PCM-D50 zamontowanego w takim filtrze i harmonijka akustyczna brzmiała naprawdę ładnie. Dodatkowo odpowiednio ustawiając w tym mikrofon mamy możliwość kształtowania brzmienia zestawu, np. możliwość delikatnego go docieplenia, bądź rozjaśnienia.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-09, 14:46    Odp: SE Electronics X1 Bundle

Jeśli chodzi o interfejsy, to ja używam Akai EIE pro. Nie wiem, jak wypada na tle innych, ale ja jestem zadowolony. Jednak na Twoim miejscu pomyślałbym o czymś tańszym dwukanałowym. Interfejs poza zasilaniem ma też przetwornik analogowo-cyfrowy. Niestety przetworniki montowane w kartach dźwiękowych nie są zbyt wysokiej jakości i kiepsko sprawdzają się przy nagrywaniu.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-07-09, 18:08    Odp: SE Electronics X1 Bundle

Ewentualnie Presonus Inspire 1394 - ten interfejs poleca znajomy gitarzysta, podobno bardzo fajny sprzęt do kompa. Właściwie sam się w najbliższej przyszłości na niego skuszę ;)
Pozdro
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-07-09, 18:40    Odp: SE Electronics X1 Bundle

Najtaniej, na jeden kanał wyjdzie np. E-MU 0202, używki są na allegro :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2013-07-09, 19:09    Odp: SE Electronics X1 Bundle

No i stalo sie.
Troche sie glupio czuje, ze taki amator jak ja wlasnie kupil ten zestaw SE Electronics ale cena byla naprawde zachecajaca ;)

Przynajmniej bedzie na czym nagrywac i sprawdzac jak brzmie. No i jest powod, zeby porzadnie wziac sie za nauke.

Jesli natomiast chodzi o ten preamp to sprzedawca napisal mi maila, ze ma na sprzedaz:

Behringer MIC200
Alesis Multimix 6
Behringer Xenyx 502

Wogole sie na tym nie znam wiec chyba wezme ten MIC200 (bo najtanszy).

Dzieki wszystkim za porady. Jak juz dostane ten sprzet to moze cos nagram i zobaczymy jak to wszystko brzmi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-07-09, 20:59    Odp: SE Electronics X1 Bundle

Postawiłbym w pierwszej kolejności na Bartkowy Art Tube MP Studio V3 z racji, że jest to lampa. Na drugim miejscu Presonus Inspire 1394.
Ważne jest również to, żeby było w cenie oprogramowanie do rejestracji dźwięku na kompie.
Rejestratory przenośne są niestety drogie, często używają je profesjonalni filmowcy do zgrywania fonii. Niedawno mi taki jeden umknął z lombardu, a po upadłym zakładzie filmowym.
Na Behringera bym nie stawiał. Jakoś nie mam zaufania do takiej chińszczyzny, zresztą cena-jakość nie idą w parze, sami to wiecie.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu