Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mikell

Posty: 3
Wysłany: 2013-07-04, 19:34    PROBLEM, z nową harmonijką!

Witam najprawdopodobnej mam problem z moją nową harmonijką, mianowicie.. Dzisiaj kupiłem sb taką o to harmonijke. http://allegro.pl/harmoni...3349266850.html w sklepie muzycznym, i 4 i 5 kanał daje taki sam dźwięk, i na 4 kanale podczas wciągu jest niższy dźwięk niż na wyciągu. Dłuższy czas grałem na harmonijce diatonicznej, a teraz próbuje sił na tej hromatycznej i nie wiem czy tak ma być więc proszę o pomoc doświadczonych kolegów z fachu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-07-04, 20:54    Odp: PROBLEM, z nową harmonijką!

Tak ma być. Układ dźwięków w harmonijce chromatycznej taki jest, że w sąsiadujących sobie oktawach sąsiednie dźwięki się powtarzają. Wpisz w google "układ dźwięków harmonijki chromatycznej" i sam się przekonaj :) . Mam ten sam model.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
mikell
mikell

Posty: 3
Wysłany: 2013-07-04, 21:22    Odp: PROBLEM, z nową harmonijką!

więc wielkie dzięki kolego ;) łap punkt ;) temat uważam za zamknięty
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-07-05, 00:09    Odp: PROBLEM, z nową harmonijką!

Swoją drogą nie jest to instrument do poważnego grania, chyba że tak sobie poćwiczyć na krótką metę. problemy się zaczną jak będziesz dużo ćwiczył i stroiki, a wcześniej wentyle będą padać.
Gdybyś zapytał na forum chętnie byśmy podpowiedzieli.
Dobre chromatyki zaczynają się od 350 zeta wzwyż.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-07-05, 10:08    Odp: PROBLEM, z nową harmonijką!

Felix, ten model nie ma wentyli. Jest tak wstępny, że nawet tego w nim nie ma. Niemniej to dobra rzecz, żeby posmakować grania na chromatyku i nie wydać połowy wypłaty :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-07-05, 11:13    Odp: PROBLEM, z nową harmonijką!

Maciekdraheim napisał/a:
Felix, ten model nie ma wentyli.

Faktycznie nie ma. Żle się wyraziłem, chciałem zaznaczyć, że w tanich chromatykach, gdzie występują wentyle, padają one dość często.
Dodam, że niektórzy producenci nie mają wentyli w sprzedaży i trzeba dopasowywać od innych typów.
Maciekdraheim napisał/a:
Niemniej to dobra rzecz, żeby posmakować grania na chromatyku i nie wydać połowy wypłaty

Połowa wypłaty to nie jest licząc nawet najniższą krajową, ale czy warto wydawać choćby 75 zł, a potem wrzucić do kąta? To dotyczy nie tylko harmonijek chromatycznych.
Przykładem takim w mojej historii jest to, że też popełniłem kiedyś podobny błąd kupując komplet Bluesbanda.
Teraz leży sobie jak zabytek niepotrzebny nikomu.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu