Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-06-08, 23:00    [GP VII] HB II - ocena prac

Rozpoczynamy ocenę prac nadesłanych na drugą Harmonijkową Bitwę w tym Grand Prix. Zgłoszenia można przesłuchać tutaj: http://www.harmoszka.com/...ijkowe-Bitwy-II

Proszę oceniać w skali od jeden do pięć, bez żadnych przecinków, a plusy i minusy nie są brane pod uwagę, lecz są mile widziane by zaznaczyć, że dana ocena to trochę za dużo lub za mało.

Oceniamy do końca soboty, 15 czerwca.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-06-09, 09:07    Odp: [GP VII] HB II - ocena prac

GaceQ - 3 minus. Fajne wibrato momentami. Jeszcze trochę czeka Ciebie pracy nad różnorodnością i brzmieniem ale myślę, że jesteś na dobrej drodze.

Orsoj - 5 minus - bardzo dobre brzmienie jak zwykle i duża swoboda posługiwania się instrumentem. Jednak czegoś mi brakowało jeśli chodzi o frazowanie i w pewnym momencie jakby skończyły Ci się pomysły. Niemniej jednak gratuluje b. dobrego wykonu.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2013-06-09, 09:40    Odp: [GP VII] HB II - ocena prac

karol z. - ocena 4 Masz ten feeling tak zwany, bardzo miło się tego słuchało, 3/4 solówki, bardzo fajnie, różnorodnie. Te ostatnie sekundy troszkę nie miałeś pomysłu, co nie zmienia zdania że podobało mi się :)

orsoj - ocena 5 z każdą bitwą jest co raz lepiej. Zaszokowało mnie że grałeś w 3 pozycji, na prawdę szacun. Fajnie operujesz w górnych partiach. I ta lekkość. Zasłużone 5 :)
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
orsoj 


Wiek: 66
Posty: 22
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Bruntal, CZ
Wysłany: 2013-06-09, 11:51    Odp: [GP VII] HB II - ocena prac

karol z - 4 plus. Bardzo ładnie grał. Brakuje mi trochę"drive", własnego drugiej pozycji.

GaceQ - 3 minus. Ćwicz i graj.

Przepraszam mój polski a tym samym duża zwięzłość.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-06-12, 19:19    Odp: [GP VII] HB II - ocena prac

Gaceq123 : 3
- Za dużo wibrato (miejscami całkiem przyjemnie wykonane).
- Brak lekkości panowania nad instrumentem skutkuje miejscami sporymi niedokładnościami rytmiki.
- Górny zakres harmonijki nie brzmi czysto.
- Miejscami country'owe brzmienie nie bardzo pasujące do podkładu.

Karol.Z : 4
- Szczególnie na początku słychać że delay jest trochę za długi, później już lepiej to brzmi.
- Lekkie naruszenia rytmiki (moim zdaniem minimalnie za duże jak na interpretację).
- Na plus: w długich fragmentach czuć lekkość i zabawę, a to bardzo rzadko spotykana bardzo pozytywna cecha.

Orsoj : 5
- Wszelkie bardzo drobne niedoskonałości można zaliczyć jako skutek interpretacji dlatego nie oceniam tego negatywnie.
- Miałeś wielkie szczęście, bo podkład zrobiony idealnie pod Twoją manierę grania, wprost wymarzony dla Ciebie; nie zachęcał do ostrej zmiany dynamiki a Ty, jak wnioskuję z poprzednich nagrań, lubisz grać spokojnie, równo i stonowanie bez "ostrego pazura" dynamiki.
- Brzmienie z lekkim przesterem bardzo ładnie pasujące do podkładu.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-06-12, 19:55    Odp: [GP VII] HB II - ocena prac

GaceQ123 3, mocno kowbojskie. Bardzo dużo przypadku. Jeszcze długa droga.

karol.z 4, jest dużo fajnych rozwiązań i widać, że rozwijasz frazowanie w oparciu o - że tak powiem - bluesową lekturę. Coraz lepiej. Fajne granie.

Orsoj 5, podoba mi się, z czuciem. Wyraźnie grasz to co chciałeś, nie ma przewagi odruchów nad pomysłem.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-06-12, 20:54    Odp: [GP VII] HB II - ocena prac

GaceQ123 - 3 ćwicz, nagrywaj się i słuchaj, staraj się kopiować zagrywki innych harpiarzy i będą z Ciebie ludzie ;)

karol.z - 4+ wydaje mi się że to chyba najlepsze Twoje wykonanie jak dotąd, trochę góra jeszcze do opanowania ale może to być kwestia organki nie do końca wyregulowanej pod overy, ogólnie bardzo fajnie i z pomysłem zagrane. Słychać że stosujesz zagrywki nauczyciela... i bardzo dobrze :D od najlepszych warto zapożyczać riffy i zagrywki ;) . Widać duże postępy w Twojej grze zaskoczyłeś mnie baaardzo pozytywnie ;)

orsoj - 5 nie będę rozwijał tematu bo ocena mówi sama za siebie :D , bardzo lubię jak ktoś dobrze gra w III pozycji ;)

Pozdro
Rogal
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2013-06-13, 14:38    Odp: [GP VII] HB II - ocena prac

gaceq123 - ocena: 3
Brakuje mi u Ciebie sily i szybkosci w przeponie, opanowania drugiej pozycji.
Ale sie nie przejmuj to tylko kwestia cwiczen.
Tak trzymaj. Jeszcze rok i bedziesz gral jak karol.z

karol.z. - ocena 4
Nie mam sie do czego przyczepic, ale tez nie mam sie czym zachwycic.
Fajnie by bylo gdybys poszukal czegos indywidualnego w twojej grze. Jakies tylko twoje patenty.
Nie poddawaj sie. Graj dalej i pewno to samo przyjdzie. Jeszcze rok i bedziesz gral jak orsoj

orsoj
Podobaly mi sie dwie rzeczy: gleboki podciag, dzieki ktoremu dobrze trafiales w mala tercje i zapewniles molowy klimat solowki, sekunda - drugi stopien gamy molowej. Dzieki temu Twoja improwizacja dostala troche poezji ktorej czasem brakuje w bluesie.
Tak trzymaj. Zycze pomyslow na rozwoj na kolejne dwadziescia lat.

wszystkim Wam gratuluje,
do zobaczenia w Toruniu

[ Dodano: 2013-06-13, 15:42 ]
zapomnialem - orsoj: ocena 5
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-15, 17:01    Odp: [GP VII] HB II - ocena prac

GaceQ123: 3
Słychać, że to dopiero początki. Graj dużo, każdy musi przejść ten etap.
Zagrywka w środku brzmiała prawie jak hejnał;)

karol.z 4+
Co raz lepiej. Słychać, że zacząłeś frazować, bawisz się rytmiką itd. Słychać próbę zbudowania napięcia. Brakuje pod koniec szybkościówek, ale na wszystko przyjdzie czas;)
Poznaję nie które zagrywki;), ale niektóre musisz jeszcze trochę dopracować. Górny rejestr jest jeszcze do poprawki, zwłaszcza dziesiątka. Brzmieniowo też co raz lepiej.
Ogólnie słychać, że ćwiczysz.

Orsoj 5-
Ogólnie nie źle. Trochę gryzła mi się ta III mocno molowa pozycja z bardzo durowym podkładem. Od połowy trochę monotonnie.
Masz bardzo dobrą technikę i nie naganne brzmienie, moim zdaniem powinieneś teraz popracować nad wyrazem. Ogólnie chodzi mi o budowanie napięcia i budowanie spójnej solówki. (Wstęp, rozwinięcie, kulminacja...).

Ogólnie widzę, że poziom idzie cały czas w górę. Ja niestety z uwagi na ogrom obowiązków (sesja), nie wyrobiłem się z nagraniem.

Pozdrawiam.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2013-06-15, 19:43    Odp: [GP VII] HB II - ocena prac

...no tak nie zauważyłem, że Orsoj grał w trzeciej pozycji. Dla mnie brzmiało to jak druga, ale dobrze wyćwiczonym podciągiem na tercji.
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-15, 19:45    Odp: [GP VII] HB II - ocena prac

I overem opanowanym do granicy niemożliwości... ta... ;)
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2013-06-15, 20:31    Odp: [GP VII] HB II - ocena prac

...ano właśnie - jeszcze over w drugim rejestrze. Rzeczywiście trzecia pozycja jest lepsza do typowo mollowego grania.
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-15, 20:41    Odp: [GP VII] HB II - ocena prac

Nie tyle lepsza, co po prostu prostu zupełnie inna. Każda pozycja ma swoje wady i zalety. Każda brzmi inaczej, co zależy też od naszego jej opanowania. III pozycja jest łatwa do grania utworów molowych i za razem dość wygodna, jednak nie powiedziałbym, że jest lepsza;) Wystarczy posłuchać Molowego bluesa w C-moll Howarda Leviego, na filmie out of the box;)

Ale przyznam, że III pozycja jest wygodniejsza, a w zasadzie nie tyle wygodniejsza, co łatwiejsza do opanowania, i przez to nadaję się bardzo dobrze do grania utworów molowych. (Na marginesie jest to moja ulubiona pozycja). Ale mniejsza, bo robi się offtop.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu