Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2013-06-03, 16:01    [Pytanie] Jak osiągnąć chicagowskie brzmienie?

Cześć wszystkim!
Kupiłem sobie mikrofon Tonsil MDO IX oraz wzmacniacz Laney LG35R. I teraz mam pytanie: Czy na takim sprzęcie da się osiągnąć to legendarne chicagowskie brzmienie i jeśli się da to w jaki sposób?
Pozdrawiam
Robert
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2013-06-03, 19:26    Odp: [Pytanie] Jak osiągnąć chicagowskie brzmienie?

Ja włączyłem po prostu przester i brzmiało jak prawdziwe chicago :P Myślę że również w Twoim przypadku tak będzie :) Tylko będziesz bardzo musiał uważać na sprzężenia na początku ;)
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-06-03, 20:09    Odp: [Pytanie] Jak osiągnąć chicagowskie brzmienie?

robi-97 majk jest ok ale nie znam tego piecyka, tak czy inaczej jak dobrze podkręcisz ogień w piecu to na tym majku powinieneś spokojnie uzyskać przester. Oczywiście trzeba pamiętać o szczelnym trzymaniu mikrofonu.
Pozdro
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-06-03, 20:43    Odp: [Pytanie] Jak osiągnąć chicagowskie brzmienie?

Dla osiągnięcia tego chicagowskiego brzmienia kwestie sprzętowe są tak naprawdę drugorzędne. Najważniejsze jest, żeby pamiętać o głębokim oddechu, prosto z przepony, do tego niskim ustawieniu szczęki, położeniu języka płasko na dnie jamy ustnej no i odpowiednim, szczelnym chwycie wokół mikrofonu i harmonijki.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
robi-97
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2013-06-03, 21:19    Odp: [Pytanie] Jak osiągnąć chicagowskie brzmienie?

I, jeśli mogę coś od siebie dodać, warto pograć akordami, wtrącić trochę brudu to tu to tam, aby ładnie przesterowało.
Do rad Maćka jeszcze: nauka "otwierania" gardła. Powietrze przepływa wtedy nieskrępowanie i zyskuje się parę punktów procentowych przy brzmieniu "z ryja".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu