Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
akjinomrah 

Posty: 20
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2013-05-29, 16:47    największy zbiór tabulatur razem z tekstami

jeśli ktoś by szukał taby na harmonijkę to zapraszam na

http://tabyharmonijka.blogspot.com

jeśli macie jakąś propozycje np. nowe taby to piszcie, lub chcecie bym przepisał jakąś inną piosenkę to piszcie na wuted@o2.pl
_________________
szukasz tabulatur na harmonijkę? zapraszam na :
harmonijka ustna blog
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
deathRider 

Posty: 2
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2013-05-30, 10:43    Odp: największy zbiór tabulatur razem z tekstami

bardzo ładnie wygląda, ale szału nie robi. Całkiem całkiem, jeśli chodzi o funkcjonalność bardzo płynnie działa, dobrze wybrałeś jeśli chodzi o wygląd, całkiem dobry szablon do tego bloga. A jeśli chodzi o taby to trochę ich mało. Przydałoby się jeszcze trochę rozbudować, ale z tego co widzę idzie ty dosyć przyzwoicie, życzę powodzenia w rozbudowywaniu. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2013-05-30, 18:35    Odp: największy zbiór tabulatur razem z tekstami

Przegrałem 3 twoje propozycje i każda była zła.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-05-30, 19:02    Odp: największy zbiór tabulatur razem z tekstami

Spróbowałem podobnie jak Adam. Nie wszystkie są złe, ale:
- Różne zapisy tabulaturowe sugerują ściąganie ich z różnych miejsc w necie.
- Jest część tabulatur rzeczywiście i na moje ucho nieprawidłowych (nie wszystkie).
- Wygląd tej strony - wg mojej opinii jest najgorszy z możliwych.
- Brak podziału na cokolwiek i jakkolwiek. Odnalezienie czegoś to czytanie po kolei wszystkiego.
- Od tabulatury z tekstem oczekuję, że będzie nad tekstem a nie tabulatura sobie i tekst sobie, nawet wiedząc jak "leci" linia melodyczna można mieć kłopot z jej umiejscowieniem, ozdobnikami intrami, przejściami itp.
- Jak już tyle trudu wkładasz i nie chcesz po prostu swoich "rozpisek" umieścić na naszym forum to nagraj również swoje wykonania i załącz do każdej tabulatury.
- Nie rozumiem sensu istnienia strony. Na naszym forum jest dużo więcej. Czemu nie chcesz rozpisywać utworów z "Szukam tabulatury" a prosisz o przesyłanie próśb? Czemu nie chcesz umieszczać swoich tabulatur na harptabs.com ?

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2013-05-30, 21:31    Odp: największy zbiór tabulatur razem z tekstami

Pewnie są i dobre taby, ja wszedłem na te, co początkujący raczej nie wymyśli, tylko ściągnie i uzna za swoje, ale i tak źle ściągnął, lub wymyślił.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
akjinomrah 

Posty: 20
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2013-05-31, 07:19    Odp: największy zbiór tabulatur razem z tekstami

Dzięki za uwagi, strona że tak powiem jest jeszcze w wersji beta. taby są prawidłowe (moze tam jakiś mi nie spasował i nie jest na 100% dobry ale na pewno to naprawię), trochę może wynikać jeszcze z chaosu na stronce.

Medium napisał/a:
- Nie rozumiem sensu istnienia strony. Na naszym forum jest dużo więcej. Czemu nie chcesz rozpisywać utworów z "Szukam tabulatury" a prosisz o przesyłanie próśb? Czemu nie chcesz umieszczać swoich tabulatur na harptabs.com ?


Moja strona jest oddzielną witryną od waszego forum i będzie miała trochę inny cel.


Może trochę się pospieszyłem z wrzuceniem tu linka, bo to dopiero początek, ale serdecznie zapraszam na przyszłość.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2013-05-31, 10:52    Odp: największy zbiór tabulatur razem z tekstami

Dla mnie też te taby wydają się marne. Jak ktoś wcześniej napisał - chcąc stworzyć jakąś wartość dodaną nagraj sam te melodie - wtedy czytelnik zobaczy co są warte. Inaczej ludzie próbujący je grać zniechęcą się do harmonijki.
Że sam tego nie grałeś, może świadczyć pozycja "Płonie ognisko w lesie" - taby są od tego utworu ale tekst to już "Płonie ognisko i szumią knieje" - a to są dwa różne utwory.

I jeszcze inna (może ważniejsza uwaga). Wszedłem na taby do "Chryzantemy złociste" i popatrzyłem na tekst. Od tej chwili już wiem, że na twoją stronę nie wrócę. Ten tekst niestety pokazuje brak kultury i znajomości muzyki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
akjinomrah 

Posty: 20
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2013-07-15, 17:27    taby na harmonijkę

taby na harmonijke
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Magic_Mike 


Wiek: 32
Posty: 55
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnów
Wysłany: 2013-07-15, 18:44    Odp: największy zbiór tabulatur razem z tekstami

Czcionka nieczytelna.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-07-15, 19:09    Odp: największy zbiór tabulatur razem z tekstami

Postanowiłem połączyć w jeden temat.

Cieszę się, że się rozwijasz. Nie zmienia to faktu, że nadal są problemy.
1. Jakiś skrypt na stronie zawiesił mi przeglądarkę i komputer, dopiero przerwanie działania i wyłączenie skryptu pomogło.
2. Ja trochę inaczej słyszę te melodie i nie zawsze tabulatura pokrywa się z tym co słyszę.
3. Tytuł podstronki z "legendą" położył mnie na łopatki ale z humorem ;) .
4. Legenda tak trochę biednie bez bendów, overblow i overdraw i bez żadnych innych efektów.
5. Piszesz w tytule: "Wszystko o harmonijce ustnej". Do wszystkiego droga jeszcze daleka i najskromniejszy początek tej drogi widać.
6. Czyszczenie harmonijki - cóż nie zgadzam się z Twoim tekstem i uważam, że należy czyścić inaczej i w zależności od tego z czego jest zrobiony korpus harmonijki.
7. Lista utworów z boku strony jest na razie za długa. Spróbuj zrobić tak, że pojawia się ona po wybraniu kategorii (podzieliłeś utwory na kategorie i to akurat dobrze).
8. W kategoriach utworów "Tabulatura dla początkujących" i "Tabulatura biesiadne" mam białe litery na białym tle i na początku nie mogłem tego przeczytać, dopiero zaznaczenie tekstu myszka pomogło. Ale widzę to tylko jak tekst jest zaznaczony.
9. Układ nut na harmonijce - nazwij to po ludzku "Rozkład dźwięków na harmonijce diatonicznej w stroju Richtera w tonacji C-dur". Uwierz mi, że nie są to nuty tylko dźwięki.
10. Grafika z rozkładem dźwięków jest zrobiona bardzo hmm, nieprofesjonalnie i do tego zasłonięta jest częściowo przez reklamę w prawej części.
11. Próbowałem wejść na podstronę z marszem weselnym i odą do radości z poziomu kategorii utworów i mi się to nie udało. coś z linkowaniem nie bardzo.

Już raz pisałem: "Nie rozumiem sensu istnienia strony. Na naszym forum jest dużo więcej. Czemu nie chcesz rozpisywać utworów z "Szukam tabulatury" a prosisz o przesyłanie próśb? Czemu nie chcesz umieszczać swoich tabulatur na harptabs.com ?"

Napisałeś, że witryna będzie miała inny cel. Napisz jaki, bo nie potrafię go dostrzec.

Inna sprawa, że na chwilę obecną w internecie zbiory tabulatur są opracowywane przez całe grupy, ba społeczności lub zespoły ludzi. Zrobienie takiego zbioru samodzielnie raczej jest walką z czasem minionym. To już się skończyło i nie wróci. Po prostu jeden człowiek nie ma możliwości zagwarantować dostatecznego dopływu danych.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
akjinomrah 

Posty: 20
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2013-07-23, 08:28    Odp: największy zbiór tabulatur razem z tekstami

sens jest taki że jest to mój blog i umieszczam na nim wszystkie potrzebne mi rzeczy, mógłbym to zapisywać nawet na kartce ale wygodniej jest w internecie i w dodatku może się to komuś akurat przydać :]

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-07-23, 11:30    Odp: największy zbiór tabulatur razem z tekstami

Rozumiem już sens istnienia tej strony. Chcesz w ten sposób - jak najbardziej można i tak. Taka drobna uwaga, jeśli bierzesz tabulatury z jakiegoś miejsca w sieci miłym zwyczajem jest podanie linka.

Oczywiście na Harptabs jak się zarejestrujesz możesz tabulatury napisane przez innych wskazać jako dobre (później w tabelce widać ile osób uważa je za dobre) i wyciągnąć wnioski np: jak popularna jest to melodia i jak wielu uznało ją za dobrą. Oczywiście wtedy swój repertuar (wskazane przez siebie tabulatury) widzisz jako listę. Możesz też tam umieścić swoje tabulatury, które będą oceniane przez innych.

Ale jeśli to Twój blog to nie ma sprawy.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu