Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
sknerka

Posty: 6
Wysłany: 2013-05-21, 20:16    Fux Hunt, pociagi kuraki i inne eksperymenty.

Witam serdecznie... Ci co interesowali sie chociaż troszku historią harmonijki, dobrze wiedzą o tym ze na początku była Ona wykorzystywana przez czarno-skórych do tzw. naśladownaia różnych dźwięków.. szczekania psa, gdakania kury, jadącego pociągu, indyków i wiele wiele innych. Czy moglibyscie przedstawić (w tabach) jak wykoanć poszczególne "efekty'? I Oczyiwscie jeśli posiadacie jakieś doswiadczenie to w jakiej tonacji najładniej brzmią.
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-05-22, 07:25    Odp: Fux Hunt, pociagi kuraki i inne eksperymenty.

Odnośnie pociągu - jest tego mnóstwo na youtubie. Zwykłe podejście to granie akordowe (czasami dodaje się "gwizdek" lokomotywy). Do opanowania w 1 minutę (słownie - jedna minuta) na kanałach 1-4. Najbardziej mi to wychodziło na G-dur, ale może to dlatego, że lubię bardzo tę tonację i sobie to wmówiłem.
Jeśli chcesz wirtuozersko odtworzyć pociąg (tak jak to zrobiono w firmie "Crossroads" z 1986 roku (polski tytuł "Na rozdrożu") to już wyższa szkoła jazdy. Widziałem kiedyś w tabulaturze rozpisany ten fragment, zaraz poszukam. To chyba było tutaj: http://forum.harmonica.ru...ilit=Crossroads

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sknerka

Posty: 6
Wysłany: 2013-05-22, 19:17    Odp: Fux Hunt, pociagi kuraki i inne eksperymenty.

Fajno dzięki... tak jak powiedziałeś, do opanowania w prawie minute ;) A orientuje sie moze ktoś, o wspomnianym wcześniej "gdakaniu kur"? Słyszałem też o dźwięku podobnym do szczekania psa...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-05-22, 20:14    Odp: Fux Hunt, pociagi kuraki i inne eksperymenty.

sknerka, spróbuj bawić się urywanymi dźwiękami na czwórce na wdechu. Ciężko do tego napisać taba, bo większość smaku nadaje tym zabawom muzycznym artykulacja.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sknerka

Posty: 6
Wysłany: 2013-05-25, 09:22    Odp: Fux Hunt, pociagi kuraki i inne eksperymenty.

Własnie tak kombinuje coś na kanałąch od 2 do 4, a czasem nawet do 5. Niestety tylko w tonacji C jak na razie.. ale już niedługo możę wyrwę jakąś G-ieczkę bo ostatnią szlak trafił.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu