Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pudel 


Wiek: 34
Posty: 58
Skąd: Piotrków Tryb
Wysłany: 2007-11-11, 15:13    Korpus

Wiecie może z jakiego rodzaju drewna są wykonywane korpusy??

:harp: Pozdrawiam :harp:
_________________
Blues
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-11-11, 15:56    Odp: Korpus

W Marine Band i Marine Band Deluxe użyta jest grusza, w Heringach Vintage tropikalne drewno (słyszałem nazwę kokobolo, ale nie jestem pewien, czy to to :P ), a w Suzuki Pure Harp, niemal cała harmonijka (oprócz blach ze stroikami) zrobiona jest z palisandru. Nawet pokrywy! Niestety, nie mam pojęcia z czego jest korpus do Blues Harpa.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-11-11, 15:56    Odp: Korpus

Korpus do Marine Band Deluxe jest zrobiony z gruszy, tyle wiem :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pudel 


Wiek: 34
Posty: 58
Skąd: Piotrków Tryb
Wysłany: 2007-11-11, 16:13    Odp: Korpus

Bede probował zrobić samemu korpus i kupie stroiki od Tombo Folk Blues w cenie 30zł ;) także za parę złotych jak sie wszystko uda bedę miał harmonijkę, także jak wiecie jeszcze coś to piszcie

:harp: Pozdrawiam :harp:
_________________
Blues
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
WoopeQ 

Wiek: 35
Posty: 33
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-11-12, 22:19    Odp: Korpus

Maciekdraheim napisał/a:
w Heringach Vintage tropikalne drewno (słyszałem nazwę kokobolo, ale nie jestem pewien, czy to to :P )


drewno nazywa się cocobolo

jeżeli nie jest lakierowane to na 90% nie to. olejki tego drewna wywoływać mogą silną reakcję alergiczną w kontakcie ze skórą, oczami, bądź przy jego wdychaniu. przy obróbce tego drewna niezbędne są odpowiednie maski, okulary, stroje itd. generalnie drewno jest dość niebezpieczne dla zdrowia, więc wydaje mi się, że to nie to ;)

choć z tegoż drewna robi sie korpusy i topy do gitar, jednak tam chroni je warstwa lakieru.

wygląda mniej więcej tak, jak na tym zdjęciu: http://www.funkysite.de/fotos/060810_cocobolo.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-11-14, 18:11    Odp: Korpus

Na stronie harmonijka.com podawano kiedyś, że drewno powoduje u niektórych reakcję alergiczną i przy produkcji grzebieni poddawane jest jakiejś specjalnej obróbce, która ma zminimalizować negatywne efekty stosowania tego drewna. Do tego kolor heringowych grzebieni jest bardzo podobny do koloru tej basówki. Więc może jednak jest to cocobolo?

[ Dodano: 2008-05-04, 15:45 ]
Ostatnio wyszlifowałem i zaimpregnowałem grzebień od Seydla. Tu są zdjęcie z bliska, może komuś to pomoże:



_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu