Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Kondi 

Wiek: 30
Posty: 2
Wysłany: 2013-05-09, 11:49    Ciekawa harmonijka, co możecie o niej powiedzieć?

Kolega z akademika przyniósł ostatnio swoja starą dziwną harmonijkę. Drewniany korpus, jest połączeniem dwóch harmonijek chyba, jedna część w tonacji C a druga G, 16 otworów.
Mówi, że zdobył ją gdzieś na szrocie za byle jakie pieniądze, miała nawet jakiś pokrowiec czy coś.
Jest ktoś w stanie powiedzieć coś o niej? Słuchu muzycznego to za bardzo nie mam ale jak dla mnie to brzmi bardzo ładnie. Załączam zdjęcie jej.
Jak nie widać to z jednej strony napisane jest Musicus-Studio, jakiś nawet numer seryjny: REG. 667144, Made in Germany, z drugiej strony Radio-Prima.
Google za bardzo nie pomaga.

Dodam jeszcze, że przed chwilą zauważyłem, że jest zrobiona w ten sposób, że w co drugi otwór się dmie, a przez co drugi wciąga powietrze, a na każdy dźwięk są po dwa stroiki, u góry i na dole.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-05-09, 12:42    Odp: Ciekawa harmonijka, co możecie o niej powiedzieć?

Szesnastokanałowe dwutonacyjne tremolo. Standardowo kwinta pomiędzy tonacjami i najbardziej rozpowszechniona tonacyjność C i G.
Multum takich instrumentów u różnych producentów, od porządnych firm do taniej chińszczyzny funkcjonuje na rynku. Główne przeznaczenie - muzyka folkowa w zakresie dźwięków diatonicznych.

Przeczytaj to: http://forum.harmoszka.co...wach-vt2538.htm

Jeszcze coś potrzebujesz wiedzieć?

Przesuwam do odpowiedniego działu.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kondi 

Wiek: 30
Posty: 2
Wysłany: 2013-05-09, 20:56    Odp: Ciekawa harmonijka, co możecie o niej powiedzieć?

Dzięki za pomoc. Kolega jeszcze by chciał wiedzieć czy jest ona coś warta.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-05-10, 07:13    Odp: Ciekawa harmonijka, co możecie o niej powiedzieć?

W tej chwili ma wartość kolekcjonerską, czyli w Polsce 10 - 20 PLN.
Jeśli chcesz ocenić ją jako instrument - na podstawie zdjęć się nie da. Ktoś, kto zna się na rzeczy musi ją wziąć do rąk, rozebrać ocenić stan wszystkiego (najważniejsze - płytki stroikowe i stroiki), ocenić czy "trzyma strój" i inne niuanse.
Na podstawie nieostrych zdjęć w niskiej rozdzielczości nawet producenta i cechowań odczytać się nie da.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jack02 

Wiek: 34
Posty: 1
Wysłany: 2014-01-17, 13:19    Odp: Ciekawa harmonijka, co możecie o niej powiedzieć?

Hering Seductora 7924 C, poniżej stówki by wyszła - ale to zdaje się oktawowa no i 12/24 - nie za krótka już czasem by była?
_________________
ccna certification ccna certification Braindumps http://www.brain-dumps.co
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-01-17, 14:35    Odp: Ciekawa harmonijka, co możecie o niej powiedzieć?

Zapytaj na facebooku pana Romana Szkudlarka, czy ma taką. Jak nie ma to pewnie
chętnie przyjmie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu