Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-08-23, 12:41    Stara Chromonika III

Hej,
niedawno za śmieszne pieniądze wylicytowałem chromatyka Hohnera, dzisiaj przyszedł, oto on:

I teraz dwa pytania:
Z którego on może być roku? Instrukcja jest cała zniszczona, zżółkła, prześwitująca, wygląda, jakby miała z 30 co najmniej :P
Czy dezynfekcja spirytusem ustnika to dobry pomysł?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
zoliax

Posty: 11
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2010-08-23, 14:44    Odp: Stara Chromonika III

Ej, ja też licytowałem, przebiłeś mnie o złotówkę! Aj, gdybym miał stałe źródło dochodu, haha, nie miałbyś tak łatwo! Jeszcze jakiś inny stary chromatyk tam jest, wciąż za złotówkę, zobaczymy co będzie...
Słuchaj, by nie był to offtop, powiem, że książka "harmonijka ustna" pana Dastycha traktuje właśnie o tym modelu. Jest to wydanie trzecie z 1984 roku (nie ma w nim nic na temat samej produkcji harmoszki, więc tak okrężnie próbuję naprowadzić), więc wiadomo, że ta chromonijka może mieć więcej niż 26lat. :P
http://www.slidemeister.c...3.html#msg14443
Tu piszą, że były one nawet w późnych latach 30. XX wieku, haha. Cóż, więc ciężko stwierdzić... Ale ta, którą masz, jest w niezłym stanie, więc raczej względnie nowa, haha.
Ah, a spirytus powinien być okej, nic mi nie wiadomo, żeby z metalem miał reagować. Cóż, procesory z pasty izolacyjnej można spirytem, więc i harmoszka przetrwa.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-08-23, 20:04    Odp: Stara Chromonika III

Zazdroszczę, bo od jakiegoś czasu marzy mi się 16 kanałowy chromatyk. Żebym wiedział o aukcji, to już 3 amatorów starych chromów by się pobiło :) . Gratuluję zakupu! Spirytus powinien wybić żyjątka, ale uważaj, bo mogą pokrywy zmatowieć.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-09-14, 13:04    Odp: Stara Chromonika III

Jak ktoś chce Chromonica III to tu jest link na allegro:

http://allegro.pl/organka...2597995969.html


Ładna i w ładnym pudełku ale dla leworęcznych.Była w dziale "instrumenty-pozostałe",więc może również dlatego się nie sprzedała.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sn4ke91 

Wiek: 32
Posty: 3
Wysłany: 2013-04-23, 17:58    Odp: Stara Chromonika III

Jakby ktos byl zainteresowany w dziale handlu wrzucilem swoj old schoolowy egzemplarz CHROMONIKI III 280 C :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-04-23, 21:33    Odp: Stara Chromonika III

Stare używane harmonijki (nie ważne czy chromatyk czy też diatonik etc.etc.) nadają się w większości do kolekcji muzealnych.Rzadko która ma stroiki w dobrym stanie, tak że nie rozpędzajcie się tak z tymi emocjami.Jeżeli chodzi o stroiki to Hohner perfidnie, ale skutecznie promuje swoją taktykę i co jakiś czas zmienia wymiary stroików. Szczególnie bryluje w tych droższych harmonijkach np. chromatycznych.Ciężko jest dokupić do starych egzemplarzy właściwe wymiary blaszek stroikowych.Nawet maestro Zygmunt Zgraja mający mnóstwo modeli, ma czasami trudności w dobraniu właściwych części.
Polecam natomiast takie renowacje dla hobbystów i jak wspomniałem kolekcjonerów. :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sn4ke91 

Wiek: 32
Posty: 3
Wysłany: 2013-04-23, 21:43    Odp: Stara Chromonika III

Wlasnie kolekcjonerow mialem na mysli, chociaz to moze byc zalezne od egzemplarza. Niestety jako laik no za nic w swiecie nie jestem zdolny stwierdzic czy ma dobre stroiki czy nie ;) Musze poszukac u siebie w miescie kogos znajacego sie na rzeczy, kto moglbym wziac ja w rece, podmuchac i oszacowac. Nie ukrywam ze sprzet lezakowal wiele wiele lat, a gdy dmuchne to ladne dzwieki wydaje. Wracajac do bycia laikiem, dla mnie to ladne dzwieki a dla was moga byc jak dzwiek paznokci po tablicy :P Moglbym liczyc na jakas wskazowke dotyczaca ile to w ogole moze byc warte? Jest mi to rzecz zbedna, chociaz kto wie moze przy odrobinie motywacji bym sie czegos nauczyl :P Dla przyblizenia znalazlem w sieci model ktory posiadam CHROMONIKA
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-04-24, 14:22    Odp: Stara Chromonika III

sn4ke91 napisał/a:
Moglbym liczyc na jakas wskazowke dotyczaca ile to w ogole moze byc warte?

Taką ocenę można wydać dopiero po obejrzeniu i sprawdzeniu. Tak w ślepo to nie ryzykowałbym.
Nie napisałeś w swoich danych, gdzie mieszkasz. Może znalazłby się w tej okolicy jakiś customizer albo doświadczony harmonijkarz, którego moglibyśmy Ci polecić. :)

p.s. używaj polskich liter i znaków diakrytycznych. Można po sobie poprawić tekst używając też formuły nad oknem dialogowym "sprawdź pisownię".
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sn4ke91 

Wiek: 32
Posty: 3
Wysłany: 2013-04-24, 15:00    Odp: Stara Chromonika III

Och moj blad ze nie podalem. Jestem z Konina woj.Wielkopolskie ok 100km od Poznania
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-04-24, 20:37    Odp: Stara Chromonika III

sn4ke91 napisał/a:
Och moj blad ze nie podalem

Zawsze możesz dopisać do swojego profilu.

Z Poznania pochodzi dobry harmonijkarz i customizer Krzysztof Gąszewski, ale nie wiem czy tam aktualnie mieszka. Jest też Dawid Wydra, który ma sklep internetowy z harmonijkami za pośrednictwem, którego możesz wysłać sprzęt do naszego kolegi forumowego Minigunmena, zajmującego się tym profesjonalnie.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu