Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
strong50

Posty: 17
Wysłany: 2013-04-15, 13:20    Umieszczenie nut w Harmonijce Unsere lieblingf M.Hohner

Witam. wczoraj dostałem od Dziadka harmonijkę "Unsere lieblingf M.Hohner" ma 24 kanały w tonacji G. Mógłby mi ktoś rozpisać umieszczenie nut na tej harmonijce?
Szukałem w necie i nic nie znalazłem bo wszystko było dla C. Chyba że gdzieś już jest na forum takie coś a przeoczyłem to prosiłbym o link (Jeżeli wątek nie w tym temacie to sorrki i proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu)

Z Góry wielkie Dzięki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-04-16, 14:48    Odp: Umieszczenie nut w Harmonijce Unsere lieblingf M.Hohner

Okej, znalazłem w sieci coś takiego:

wydech E G C' E' G' C"
kanał 1 2 3 4 5 6
wdech G B D' F' A' B'

Jest to rozkład dźwięków na Unsere Lieblinge w wersji 24 kanałowej, ale w tonacji C. Żeby zobaczyć jakie dźwięki są na harpie w G, od każdej z tych nutek odejmij 5 półtonów. E zmieni się w H, G zmieni się w D, B w F# i tak dalej... Taka sama tabelka znajduje się w jednym z katalogów Hohnera. Możesz też zagrać każdy z dźwięków do programu:

http://www.seventhstring.com/tuner/tuner.html

a on pokaże Ci, jakie grasz dźwięki.

Tabelka ze strony:
http://www.harmonicaspace...ctave-harmonica
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
strong50
strong50

Posty: 17
Wysłany: 2013-04-16, 15:56    Odp: Umieszczenie nut w Harmonijce Unsere lieblingf M.Hohner

ok. Dzięki. Jak będę miał jakieś jeszcze problemy do bede pytał

[ Dodano: 2013-04-19, 19:38 ]
mam jeszcze takie pytanie bo w tej harmonijce są dwa poziomy kanałów. Jeżeli chodzi o kanał 1 to tylko jeden kanał np. na dole czy ten u góry też jako 1.

[ Dodano: 2013-04-21, 21:41 ]
I czy w harmonijce tonacji G występują tylko F# czy bemole też? Pytam bo nie znam się za bardzo a chciałbym się nauczyć na niej Grać. A odpowiedzi na te dwa pytanie bardzo by mi pomogły.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-04-22, 07:15    Odp: Umieszczenie nut w Harmonijce Unsere lieblingf M.Hohner

Ad. 1 - Tremolo zazwyczaj mają ten sam dźwięk w kanale górnym i dolnym z różnicą pomiędzy nimi kilku centów, co powoduje złudzenie gry dwóch instrumentów i "pełniejsze" brzmienie.

Ad. 2 - Gama G-dur: G A H C D E F# G czyli z dźwięków poza gamą C-dur ( C D E F G A H ) jest F# (Fis).

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
strong50
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2013-04-22, 07:55    Odp: Umieszczenie nut w Harmonijce Unsere lieblingf M.Hohner

Myślę że bardzo fajnym narzędziem jest koło kwintowe, ono pomoże Ci nie tylko ogarnąć pozycję, ale również będziesz wiedział w której tonacji są krzyżyki i bemole :)

_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
strong50
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2013-04-22, 09:06    Odp: Umieszczenie nut w Harmonijce Unsere lieblingf M.Hohner

Medium napisał/a:
Tremolo zazwyczaj mają ten sam dźwięk w kanale górnym i dolnym z różnicą pomiędzy nimi kilku centów, co powoduje złudzenie gry dwóch instrumentów i "pełniejsze" brzmienie.


ale Unsere liebling to chyba oktawa ;)

[ Dodano: 2013-04-22, 10:09 ]
Oczywiscie zasada grania taka sama :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-04-22, 11:38    Odp: Umieszczenie nut w Harmonijce Unsere lieblingf M.Hohner

No dobra w oktawie wiedeńskiej to oktawa i kilka centów. ;)

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
strong50

Posty: 17
Wysłany: 2013-04-23, 08:54    Odp: Umieszczenie nut w Harmonijce Unsere lieblingf M.Hohner

O bardzo dziękuję Wasze posty były bardzo pomocne. W końcu mogę coś zagrać na tej harmonijce. Będą punkty :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu