Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-04-11, 21:11    [GP VII] HB I - ocena prac

Straaasznie się przedłużyło, ale w końcu jest! Mamy zestawienie wszystkich nagrań w jednym miejscu. Można przesłuchać i ocenić. Mamy na to 7x24h, czyli cały tydzień.

Link tutaj: http://www.harmoszka.com/...nijkowe-Bitwy-I

Przypomnę, że oceniamy w skali od 1 do 5.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-04-12, 08:41    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

Niestety nagrania nie chodzą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2013-04-12, 09:04    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

Coś z odtwarzaczem... :/ widzę że do starego wrócił... :/
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-04-12, 11:38    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

Już śmiga.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Nandu


Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-12, 12:54    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

No niestety nie śmiga :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-04-12, 13:57    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

No nie możliwe! Już mnie to irytuje. Muszę nowy skrypt do tego napisać.

//
Jak się okazuje nie działa w ogóle odtwarzacz. Trzeba go zmienić.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-04-12, 14:03    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

Działa. Można oceniać.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-04-12, 14:09    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

Już śmiga.

Nandu 3+:
Zagrane poprawnie, ale bez szału. Cały czas męczyłeś jeden motyw. No i ogólnie mogłeś to trochę przyciąć. Brakowało Ci pomysłów trochę.

GaceQ123 2+:
Trochę gorzej. Brzmieniowo gorzej i rytmicznie się rozjeżdżałeś. Również monotonne. Cały czas na jednej frazie rytmicznej.

Orsoj 4+:
Bardzo fajnie. Brzmienie trochę mi się nie podobało. I trochę mało zróżnicowane to solo. Żonglowałeś harmonijkami zamiast skupić się na zbudowaniu spójnej solówki. Takie mam wrażenie. Ale ogólnie ok.

Harry 4:
Brzmieniowo ok, trochę vibrato Ci kuleje, do tego mam wrażenie, że nie wszystkie dźwięki trafiają w punkt. Środek solówki wyszedł Ci najlepiej. Pod koniec wpadasz w monotonię. I taka mała uwaga. To że umie się overy, to nie znaczy, że trzeba ich nadużywać;)

Ogólnie widzę że poziom w górę idzie. Dawno nie było tak wysoko.

Pozdrawiam Wszystkich i mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2013-04-12, 14:31    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

Harry: 4+, Ciężko mi było oceniać, ale wg mnie wszystko poprawnie, miło się tego słucha, a odnosząc do Twoich postów, widać że żyjesz po harmoszkowemu :) Zdecydowanie lepiej od mojej pracy, ale musiałem wybrać między Twoją pracą a pana Mieszka :P

Nandu: 3+, fajnie się słuchało, tylko troszku monotonnie, ale i tak lepiej ode mnie :)

Orsoj: 4, bardzo fajna, taka solówka z pasją, lubię takie, fajnie operujesz w niskich tonach, fajne przejścia między taktami :)

Zamieszkały: 5+, wyszedłeś po za wszelki zakres moich wyobrażeń, od tego nagrania można gwałcić przycisk play i replay :) Dzięki za ocenę pracy, i czas się wziąć do pracy :)

Zgodzę się z Zamieszkałym że wysoki poziom tej bitwy :) Troszke nie udało mi się w tym znaleźć, ale to zaszczyt brać udział w Bitwie z takimi użytkownikami ;) Człowiek z każdą bitwą robi postęp, to jest moja dopiero druga bitwa :P Może kiedyś wejdę na poziom (Zamieszkały... Prr, zaawansowany) :) Pozdrawiam
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-12, 16:29    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

Obiecuję, że przesłucham kolegów jak tylko dostanę się do swojego komputera :)
Zdaję sobie sprawę, że moje nagranie nie jest najwyższych lotów:)

@Zamieszkały - Wiem, wiem, szukam zastosowania overów, trochę niedokładnie trafiałem w kanały czasem dlatego zgrzytały overy chwilami. Cały czas szukam też zastosowania overów - czasem wyjdzie, czasem mniej a czasem wcale :) Także przepraszam wszystkich, których zabolały uszy :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-04-13, 01:14    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

GaceQ123 - 2+ - wydaje mi się że nie bardzo miałeś pomysł na ten podkład ale widać postępy w Twojej grze i tego się trzymaj :) , nad brzmieniem trzeba jeszcze trochę popracować ;) .

Nandu - 3- - faktycznie monotonnie, szkoda bo widać że instrument masz już w miarę opanowany i mógłbyś pokazać coś więcej, na początku solówki troszkę nie trafione w tempie dźwięki.

Harry - 4- - brzmieniowo jak zwykle fajnie ale znalazło się też niestety kilku ładnych sąsiadów i nietrafionych dźwięków po drodze, wiem że mógłbyś ten numer spokojnie zagrać lepiej :P , podejrzewam że odłożyłeś nagranie na ostatnią chwilę i jest tego efekt ...

Orsoj - 4+ - gdyby nie Zamieszkaly miałbyś u mnie pierwsze miejsce w tej bitwie, bardzo fajnie zagrane, mnie osobiście Twoje brzmienie nawet pasuje ale fakt faktem trzeba było zostać przy jednej organce.

Zamieszkaly - 5 no cóż... wkrótce odezwę się do Ciebie w sprawie szlifu III pozycji ;) , bardzo lubię styl w jakim grasz i jego rozpoznawalność w tłumie, nie sposób pomylić Cię z innym harpiarzem a to jest bardzo cenne ;)

Poziom gry ogólnie wysoki a podkład tak naprawdę nie był taki prosty jakby się wydawało na początku.
Pozdrawiam wszystkich uczestników HB i gratuluję solówek.
Rogal
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
miszka 

Posty: 1
Skąd: kato
Wysłany: 2013-04-13, 12:56    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

Jako, że aspiruję to bycia człowiekem kulturalnym, więc serdecznie witam Was-forumowiczów, Michał jestem! A teraz do rzeczy:
______

Zamieszkaly: 5
Bardzo podobała mi się Twoja rytmika i życie, uszy nie zabolały mnie ani razu, trzymasz równy poziom na całej długości solówki. Jedyne zastrzeżenie mógłbym mieć do tego, że między poszczególnymi riffami robiłeś krótką chwilę przerwy, przez co straciła płynność. Być może na oddech, być może nie świadomie - w to nie wnikam.

Orsoj : 4
Mnie się zaś podobało głębokie brzmienie, jednak kilka razy nieznacznie straciłeś rytm. Przyspieszałeś jedynie na kilka dźwięków, czuję niedosyt różnorodności i emocji.

Nandu: 2,5
Jeden motyw z wariacjami do policzenia na palcach jednej stopy to nie za dużo jak na 3,5 minuty dmuchania. Jesto to jakaś droga na to, by wszystkie dźwięki były trafione, ale, jak to mówią, bez ryzyka nie ma zabawy.

Harry: 2,5
Brakowało mi grania legato, kilka dźwięków pojawiło się przypadkiem, dobranie niektórych było błędne. Nie mogę Ci odmówić tego, że znalazłbym dwa chwytliwe momenty, ale później znowu dmuchanie na przetrwanie.

GaceQ123: 1
Wypisałem sobie kilka zarzutów: nie równo, niepłynnie, główny motyw się nie rozwija. Cóż, zachęcam do ćwiczenia, sukces przychodzi z czasem.
______

Nie mając doświadczenia w ocenianiu czegokolwiek i kogokolwiek rozdawałem oceny "od subiektywnie najlepszego". Mam nadzieję, że nikt z Was nie czuje się skrzywdzony; możliwe, że gdybym spróbował zastosować skalę szkolną, to pojawiłyby się tu inne wartości.

No, howgh!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-14, 09:43    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

Zamieszkały - 5 - No, Mieszko - pozamiatałeś.

Od początku do końca nie brakuje pomysłu.

Często jak słucham takich nagrań to w pewnym momencie tracę uwagę, a Ty trzymasz mnie
cały czas przy głośniku.

Fajne wibrato, żadnych "sąsiadów".
Zagrane ze smakiem i świetnie brzmiącą harmoszką.

Jedyne co mógłbym się przyczepić - mam wrażenie, że niektóre dźwięki nie do końca stroją.
Ale to kilka może w nagraniu, a samo nagranie - jak otworzyłem opis tak klamerką zamknę - wymiata.

Orsoj - 3,5 - podoba mi się brzmienie, ale nie podoba mi się bardzo, że większość czasu jesteś obok pulsu.

Bardzo pasujący moim zdaniem do klimatu podkładu pomysł. Jest jedna ogromna zaleta - grasz mało dźwięków w spokojnym podkładzie co genialnie brzmi, nie masz tzw ADHD.

Z tego co się jeszcze mogę przyczepić - wydaję mi się,że często słyszę podciąg na 5 kanale, którego tam nie powinno być i że niektóre dźwięki są bardzo przypadkowo zagrane.

Nie brakuje Ci jednak tych zagranych nie przypadkowo, a z rozmysłem.

Ogólnie, nagranie mi się podoba, jeśli chodzi o pomysł, to w pierwszej części chyba najbardziej ze wszystkich.

Nandu - 3 - Chyba zaczynasz przygodę z harmonijką. Nie jest źle - w zasadzie wszystkie dźwięki w tonacji. Problem tylko jest z time'm - cały czas obok pulsu.

Większość nagrania grasz też jeden motyw, co w pewnym momencie zwyczajnie nudzić zaczyna.
Brzmienie nie jest najgorsze, ale popracuj nad nim bo mogłoby być lepsze :)

Ogólnie jakoś brakuje pomysłu, jedna zagrywka to ciut zamało na kilka minut nagrania.

GaceQ123 - 2,5 - Trochę zagrane bez pomysłu, brzmienie leży. Ale długo specjalnie też chyba nie grasz :)

Też warto poćwiczyć timing. Mam wrażenie, że jest dobrze póki grasz jedną wymyśloną zagrywkę, a kiedy chcesz od niej odejść to się sypie rytm jeszcze bardziej.
Niemniej jednak - nie ma fałszy, które by specjalnie raziły w uszy.

Zagrałeś na tyle na ile potrafisz a nie próbowałeś czegoś co nie umiesz - dlatego zgrzytów wielkich nie ma :)


Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem swoją opinią, jako, że sam najlepiej nie zagrałem :)

Jeszcze odnośnie tego co napisał Arek- dokładnie. Lepiej zrobić coś wcześniej, niż jak ja zostawiać na ostatnią chwilę :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
orsoj 


Wiek: 66
Posty: 22
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Bruntal, CZ
Wysłany: 2013-04-14, 10:01    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

Przykro mi, ale mój polski nie pozwala mi żadnego komentarza.
Dlatego właśnie są.

GaceQ123: 2-

Harry: 3

Nandu: 3

Zamieszkaly: 4+
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
INIM
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-04-14, 17:57    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

Zamieszkały: 5. Prawdziwa opowieść muzyczna i tyle w temacie.

Orsoj: 4,5 Jak dla mnie brzmienie ok. I porządne nagranie w przeciwieństwie do poprzedniego.

Harry: 4. Fajnie ale stać Cie zdecydowanie na więcej. :)

Nandu 3 +. Nie najgorzej. Pracuj nad brzmieniem i vibrato.

Gaceq - 3. Jest postęp! Ćwicz dalej.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pancho 


Wiek: 39
Posty: 101
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Tychy / Belvedere
Wysłany: 2013-04-16, 18:33    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

GaceQ123 2+
Wykonanie dość skromne, na kolana raczej nie powala, ale tragedii nie ma ;) Z każdą bitwą słychać postępy.
Harry 4-
Przyjemnie się słucha, podobają mi się niektóre twoje zagrywki. Słychać że harmonijka to twój żywioł.
Nandu 3
Całkiem miłe dla ucha, szkoda, że bardziej nie rozwinąłeś i urozmaiciłeś wykonania.
Orsoj 4+
Świetna robota, takiego grania tylko mogę ci pozazdrościć.
Zamieszkały 5
Pełen profesjonalizm, do niczego nie dam rady się doczepić. Masz duży talent i śmiało można brać z twoich kawałków przykłady do nauki.

Fajnie graliście chłopaki. Żałuję że sam nie wziąłem udziału, ale niestety obecna sytuacja nie pozwala mi na taką przyjemność. Może uda mi się wziąć udział w następnej bitwie. Pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Nandu


Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-16, 22:31    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

Widzę że trochę Was zanudziłem :-)
No ale pierwsze koty za płoty, teraz przynajmniej wiem czego oczekuje lód. Lód żąda show! ;-)
Nie wiem czy mi się uda, ale postaram się podołać Waszym oczekiwaniom. Dobrze Miszka prawi "bez ryzyka nie ma zabawy".
Przechodząc do ocen, trudno mi je wystawiać na moim poziomie zaawansowania. No ale dobra, spróbuję.

GaceQ123 - 2
Jeszcze wiele dźwięków do wydania przed nami.
Harry - 3
Sam sobie zdajesz sprawę ze swoich błędów.
Orsoj - 4+
Bardzo mi się podoba klimat utworu jaki zaprezentowałeś, nawet bardziej niż Mieszka, no ale technika zaważyła.
Zamieszkały - 5
Klimat utworu który zaprezentowałeś trochę mniej mi się podoba niż Orsoja, ale tachnika zaważyła na ocenie końcowej.
Pozdrawiam wszystkich współuczestników i dziękuję za wystawione mi oceny wraz z komentarzami.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-04-17, 08:33    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

Oceniamy do piątku do 15:00.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-04-18, 20:23    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

GaceQ123 - 2+ ; rytmika kuleje.
Harry - 4 ; bardzo przyjemnie się słucha trochę jeszcze brakuje tego "pazura".
Nandu - 3+ ; jakoś tak mgliście i bez wyrazu.
Orsoj - 4+ ; fajne brzmienie, jeszcze trochę agresywniej w solówce i będzie OK.
Zamieszkały - 5- ; minus bo wg mojej oceny podkład jest za głośno w stosunku do harmonijki i troszeczkę ją zagłusza, a to ona jest tutaj wiodącym instrumentem wirtuozerskim. Za samą partię harmonijki - pełne pięć ;) .

Zgadzam się z opinią, że poziom tej bitwy jest wyższy niż tych ostatnich.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-04-18, 22:28    Odp: [GP VII] HB I - ocena prac

Opinie dopisze wkrótce, ale pozwolę sobie ocenić już teraz, zanim "okienko" się zamknie.

Zamieszkały - 5
Orsoj - 4,5
Harry - 4
Nandu - 3
GaceQ123 - 2
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi