Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
awruk 

Wiek: 34
Posty: 2
Skąd: Poznan
Wysłany: 2013-04-07, 23:01    [Problem] Suzuki Harpmaster C - kanal 2

Witam,
jestem nowa w temacie harmonijek, ale nie muzyki.
Z gory przepraszam, ze pisze bez polskich znakow - angielska wiersja Windowsa.

Moj problem dotyczy mojego nowego instrumentu,
poniewaz 2 kanal na wdechu sam z siebie nie chce 'ladnie' grac.
Dzien po zakupie harmonijki, pojawilam sie w sklepie, w ktorym zakupilam mojego harpmastera w celu zlozenia reklamacji, ale niestety patafian, ktory sprzedal mi instrument potraktowal mnie lekcewazaco, twierdzac, iz sama uszkodzilam instrument nieumiejetna gra i anulowal mi 'gwarancje'.
Tak sie sklada, ze uczylam sie w szkole muzycznej gry na wielu instrumentach detych, przeczytalam wuchte artykulow dotyczacych gry na harmonijce i wiem, ze nie mozna wydobywac dzwiekow wprowadzajac wiazki powietrzna zbyt mocno, bo moze to uszkodzic stroiki instrumentu. Wiec prosze pod tym wzgledem mnie nie atakowac.
Instrument ewidetnie od poczatku gra 'nie tak' jak bym chciala na owym kanale.
W zwiazku z tym, drodzy znawcy prosze o pomoc i choc o odrobine wyrozumialosci.

Z gory dziekuje za odpowiedz,
Pozdrawiam serdecznie,

Ania
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-04-08, 07:38    Odp: [Problem] Suzuki Harpmaster C - kanal 2

Normalka u początkujących. Kwestia techniki i wyćwiczenia oddychania przeponowego przez harmonijkę.

Przeczytaj: http://forum.harmoszka.co...kanalu-vt29.htm

Gratuluję Nick'a. Ja wiem co on znaczy, no ale, żeby kobieta taki nick wybrała to ho ho ;) .

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2013-04-08, 09:52    Odp: [Problem] Suzuki Harpmaster C - kanal 2

Medium napisał/a:
Gratuluję Nick'a. Ja wiem co on znaczy, no ale, żeby kobieta taki nick wybrała to ho ho .


google.pl wyrzuca zaklada stolarski w Bialymstoku ;) dalej nie wnikam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-04-08, 10:42    Odp: [Problem] Suzuki Harpmaster C - kanal 2

Też czytałem Bajki Robotów i znam okrzyk bojowy rodu Selektrytów. O jego tłumaczeniach (poprawnych i mniej) nawet kiedyś epistołę w i-necie czytałem. ;)

A zakład w Białymstoku na autobusach komunikacji miejskiej się reklamuje i jak kiedyś za takim stałem powiedziałem żonie i synowi, że chyba wielki fan Lema prowadzi ten zakład. Zresztą syn czytając książkę "nie zajarzył" a jak mu wytłumaczyłem - całej klasie opowiedział szacun powszechny wzbudzając.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
awruk 

Wiek: 34
Posty: 2
Skąd: Poznan
Wysłany: 2013-04-08, 11:24    Odp: [Problem] Suzuki Harpmaster C - kanal 2

oo, dziekuje za odpowiedz!:)
To znaczy, ze harmonijka jest sprwna tak ? :)
ufff :) Taki wlasnie fachmistrz ze sprzedawcy w sklepie muzycznym :/
a co sie czlowiek ow..denerwowal :/
a jezeli chodzi nick.. hm.. radze przeczytac od tylu ;p
a od Lema znam tylko i wylacznie Solaris :)

Pozdrawiam! :)
Ania

[edit] o kurde, dziala! :) Faktycznie to kwestia odpowiedniego zaciagniecia :)
Jeszcze raz wielkie dzieki! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-04-08, 16:42    Odp: [Problem] Suzuki Harpmaster C - kanal 2

To nie żadna nowość, że w sklepach muzycznych z reguły pracują ludzie niekompetentni, a jeśli chodzi o harmonijki to wykazują się ogromną ignorancją. Jak ostatnio przyszedłem ograć kilka pieców lampowych, to spojrzeli na mnie jak na debila (harmonijka, przez piec? Gitarowy?). I proponowali mi jakieś akustyczne lampy...

A propos nicku, to czytałem wywiad z jednym z niewielu ludzi, którzy przetłumaczyli ten "Lemowy" dowcip.

Solaris dobra książka, jednak moim zdaniem wypada blado, na tle innych książek Lema.

Wybaczcie Oftop.

A drugi kanał, to problem 90% procent początkujących harmonijkarzy. Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

A jak masz doświadczenie z innymi instrumentami, to nauka powinna Ci iść co najmniej dwa razy szybciej;)

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-04-08, 18:30    Odp: [Problem] Suzuki Harpmaster C - kanal 2

Cieszę się, że Ci wyszło.

A odnośnie Lema czytałem kiedyś ten tekst: http://solaris.lem.pl/o-l...ragment-sepulki

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu