Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Hanson 

Posty: 1
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2013-04-06, 10:41    [Problem] Suzuki Harpmaster 8 kanał

Kupiłem swoją pierwszą harmonijkę- Suzuki Harpmaster. Cieszyłem się jak dziecko grając pierwsze melodie i ucząc się podstaw. Nagle okazało się, że jeden z kanałów, a dokładnie 8 nie gra dobrze na zadęciu. Stwierdziłem , że to nic takiego i ignorowałem to. Teraz po dwóch miesiącach stwierdzam, że ten kanał jest mi niezbędny ( z resztą jak każdy inny). Czytałem trochę fora co mogę z tym zrobić ale wszystko co spotkałem sprowadzało się do przeczyszczenia harmonijki. Tak też zrobiłem. I nic!! Może źle ?? Więc czyściłem i raz i drugi, bez skutku. Proszę zatem o pomoc. polubiłem ten sprzęt bo harmonijka sama w sobie ma fajne brzmienie i jest niezwykle wygodna. Co mogę zrobić żeby ten nieszczęsny kanał 8 grał dobrze na zadęciu??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2013-04-06, 13:53    Odp: [Problem] Suzuki Harpmaster 8 kanał

Rozkręć harmonijkę (odkręć płytki stroikowe od korpusu) i obejrzyj górną płytkę stroikową.
Zwróć uwagę na to jak wygląda 8smy stroik i porównaj go z innymi.

Czy nie odstaje za bardzo od płytki stroikowej?
Czy nie jest zbyt blisko tej płytki?
Czy nie jest przekrzywiony na bok?

Spróbuj "pstryknąć" kilka stroików, zwróć uwagę jakie brzmienie wydają. Jeżeli 8smy stroik wydaje takie samo (nie jest przytłumione), to znaczy ze jest w porządku a problem leży prawdopodobnie w jego ustawieniu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu