Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-03-26, 19:46    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Wszystkie tam to Tombo. To bardzo specyficzne harmonijki. Ja akurat je lubię. Tutaj masz temat o nich: http://forum.harmoszka.co...lnie-vt6553.htm .

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
konrad08111 

Posty: 5
Wysłany: 2013-03-26, 19:58    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Aha czyli która mi polecasz harmonijke tą za 129zł czy za 135zł ?? na której bendzie mi się lepiej uczyć?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-03-27, 08:32    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Folk Bluesa, nie mam i na niej nie grałem. Na zdjęciach różni się tylko od Lee Oskara kształtem pokryw. Przypuszczam, że różnicy w graniu a szczególnie w nauce nie będzie.

Gdzieś czytałem, że płytki stroikowe są zamienne.

Korpusy wyglądają też na takie same.

Niektórym bardzo się podobają otwory w Lee Oskarze.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
konrad08111 

Posty: 5
Wysłany: 2013-03-27, 14:41    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Aha dzięki wielkie chyba zdecyduje się na Folk Bluesa :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
moje 

Wiek: 29
Posty: 18
Wysłany: 2013-03-28, 00:13    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Tak odnośnie samego początku wspomnę dla każdego kto tu zajrzy że na pierwszą harmonijkę polecam special 20 mnie nie zawiodła kiedy ja kupiłem. Droższych na razie nie mam a do bluesa i żeby mieć zawsze przy sobie można jako prezent zażyczyć sobie od rodzinki big six (do mnie trafił jako z pod choinki super prezent jaki morze dostać początkujący). Do tego w temacie blues banda powiem tyle ze coś się na tym da zagrać ale podejście musi być z góry takie, że jak się uprę to się czegoś nauczę a nie na chyba. No i rzeczywiście przesiadka na coś lepszego daje niezły efekt tak porównawczo granie na blues bandzie to jak z kneblem w ustach a specjalka to jak pierwszy normalny oddech.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
konrad08111 

Posty: 5
Wysłany: 2013-03-28, 17:32    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Byłem w sklepie muzycznym i dali mi 3 harmonijki którą wobec was najlepiej wybrać dla początkującego Tombo-125zł, special 20- 98zł czy może niewiem czy dobrze pisze Proharp -98zł.
Prosze o jak najszybszą odpowiedż ! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2013-04-03, 18:06    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Witam. Ja bym udał się na http://www.harmonijka.com/ wszedł w zakładki Suzuki i zakupił harpmastera. 94 zł bez przesyłki. Mi osobiście ta harmonijka lepiej leży niż Promaster. Sklep bardziej niż zaufany.

A z wyżej wymienionych przez Ciebie wziąłbym Specialkę. Mam, gram, nie narzekam ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2013-04-04, 12:25    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Dokładanie,
jeżeli masz możliwość zamówienia przez internet, to lepiej kupuj on-line. :)
Z tych co wymieniłeś, Special 20 będzie dobrym wyborem.
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bajtel 

Wiek: 30
Posty: 6
Wysłany: 2013-09-01, 12:53    Odp: Jaka harmonijka na początek?

witam , jestem zupełnie zielony jeżeli chodzi o harmonijki a bardzo chciałbym nauczyć się na nich grać, w tym problem, nie wiem jaki sprzęt zakupić sobie na początek, w cenie około 100 zł, proszę o pomoc i z góry dziękuję ;]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2013-09-01, 13:20    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Po przeczytaniu całego tematu, w którym napisałeś post, powinieneś już nie zadawać takiego pytania...
Jako początkujący, z każdej harmonijki będziesz zadowolony w okolicach 100 zł. ;)
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bajtel 

Wiek: 30
Posty: 6
Wysłany: 2013-09-01, 16:48    Odp: Jaka harmonijka na początek?

miałem na myśli jakies podpowiedzi co do firmy, oraz gam c dur, lub d dur? nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać, chciałbym nauczyć się grać jazz, blues'a i rock'a ,a na harmonijkach nie znam się kompletnie jak już wspominałem :)

zastanawiam się nad Hohner Special 20 lub Suzuki Harpmaster w tonaci C-dur
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-09-01, 17:31    Odp: Jaka harmonijka na początek?

No to jest już odpowiedź i na to pytanie, więc nie ma sensu powielać odpowiedzi.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bajtel 

Wiek: 30
Posty: 6
Wysłany: 2013-09-02, 16:12    Odp: Jaka harmonijka na początek?

chyba jednak zakupię harpmastera, przeczytałem trochę opinii na temat tej harmoszki i z tego co zauważyłem , jest z nią mniej problemów niż z hohnerem ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-09-02, 16:55    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Tylko spytaj sprzedawcy, od kiedy ten Harpmaster leży na półce. Jakiś czas temu zaczęli montować w nich stroiki fosforobrązowe - podobno lepsze - jednak w starych egzemplarzach jest jeszcze mosiądz. Ja się "dałem złapać" ostatnio ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bajtel 

Wiek: 30
Posty: 6
Wysłany: 2013-09-02, 17:13    Odp: Jaka harmonijka na początek?

dzięki za uwagę ;] na pewno zapytam przy zakupie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-09-02, 17:17    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Z kolei Bluesmaster to taka sama harmonijka, z identycznym korpusem i stroikami fosforobrązowymi. Różnice to inny kształt pokryw i cena wyższa o jakieś 5zł. Też może być to dobra alternatywa.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2013-09-02, 17:35    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Maćku, masz jakieś porównanie między grą na Harpmasterze z tradycyjnymi stroikami z mosiądzu, a na Harpmasterze z nowymi stroikami z fosforobrązu? Chodzi mi o wrażenia z gry, kwestie brzmieniowe, podatność na techniki, żywotność? Jeśli masz, to podziel się proszę wrażeniami, najlepiej w temacie o Harpmasterze, aby nie robić tu offtopu ;)
http://forum.harmoszka.co...85,60.htm#60546
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-09-02, 19:36    Odp: Jaka harmonijka na początek?

No właśnie nie mam, bo ostatnio kupiony przeze mnie Harpmaster ma stroiki mosiężne zamiast fosforobrązowych. No trudno, może przy następnym zakupie się uda sprawdzić :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2013-09-02, 19:52    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Teraz widzę, że napisałeś o tych stroikach, że są "podobno lepsze", ale z pośpiechu nie doczytałem. W takim razie życzę Ci aby następny zakup był bardziej udany i byś wtedy podzielił się z nami opinią ;)
Od kiedy Suzuki produkuje ulepszone Harpmastery?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-09-03, 10:01    Odp: Jaka harmonijka na początek?

od półtora roku :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MK 


Wiek: 34
Posty: 28
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-09-21, 22:41    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Więc tak, zastanawiam się nad czymś dobrym w A, więc przydałaby mi się porada, co najlepiej kupić? Chciałbym teraz spróbować drewnianego korpusu, z tego co wyczytałem, ma przyjemniejsze brzmienie niż plastik. Więc zastanawiałem się na razie nad Hohnerem Blues Harp i Marine Band. Współczesne Blues Harpy podobno nie są tak dobre jak kiedyś, z kolei w MB obawiam się nieco nieimpregnowanego korpusu. Jak wygląda ta sprawa pęcznienia? Czy jak pogram kilka minut dziennie, to muszę się tego obawiać, i jak to pęcznienie wpływa na dalszą żywotność korpusu?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2013-09-22, 14:05    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Przy kilku minutach gry dziennie (czemu tak mało?) raczej nie musisz przejmować się pęcznieniem. To jest zresztą też dość indywidualna kwestia, bo mój MB nie pęcznieje, choć jest nieimpregnowany.
Spęczniały korpus wraca do swojego poprzedniego stanu, więc nie trzeba martwić się o jego żywotność - oczywiście pod warunkiem, że o niego dbasz i przechowujesz go w odpowiednich warunkach. Pamiętam, że kiedyś na forum ktoś pokazał zdjęcia drewnianego korpusu MB po graniu w zimie na mrozie - był nie do odratowania.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MK 


Wiek: 34
Posty: 28
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-09-23, 14:09    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Nabyłem więc dzisiaj w euromuzie MB w A. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, bardzo ładne, soczyste brzmienie, no i wygląd. Ale jedna rzecz mnie na razie trochę irytuje, a mianowicie wystający znad korpusu dość ostry stroik i ten metaliczny posmak. W Specialu 20 tego problemu nie ma, ale może to kwestia przyzwyczajenia.
Ostatnio zmieniony przez MK 2013-10-22, 23:29, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jackiss 


Wiek: 28
Posty: 1
Wysłany: 2013-10-22, 22:59    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Ja zaproponowałbym dopłacic,no niecałe 10 zł i kupic hohner blues harp. Dla początkujących, oczywiście najlepiej w tonacji C. ten model również ma drewniany korpus i nigdy nic nie pęczniało, moja harmonijka była moczona nawet w wodzie aby uzyskac dobra szczelnośc, cęsto grałem na niej pare godzin bez przerwy i :) korpus nie pęczniał. Widocznie w tym korpusie musi byc jakaś skaza np. żle położona warstwa impregnatu.

[ Dodano: 2013-10-23, 00:01 ]
przepraszam emotikon miał byc na dole
_________________
jackss
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Klamka 

Wiek: 29
Posty: 3
Wysłany: 2013-11-10, 20:44    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Witam!
Przyznam się bez bicia, że zalogowała się na Waszym forum tylko po to aby zadać Wam jedno pytanie ;)
Zbliżają się święta. Chciałabym pod choinke kupić chlopakowi prezent. Miałaby to być harmonijka. Kiedyś kilka razy wspominał, że chciałby nauczyć się grać na tym instrumencie. Czy moglibyście mi doradzić jaką wybrac? Najlepiej na podstawie allegro lub jakiegos innego sklepu wysyłkowego. Koszt tak maksymalnie 100zł.

Mam nadzieje że ktoś mi doradzi :D
Z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-11-10, 21:23    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Odpowiedź jest taka sama jak gdyby pytał sam osobiście - w tym temacie :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Klamka 

Wiek: 29
Posty: 3
Wysłany: 2013-11-10, 21:52    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Okej, rozumiem że przewertowanie 6 stron nie boli, ale tak jak juz pisalam- intreseują mnie tzw "gotowce" z allegro itp. a wiec moge lioczyc na pomoc, czy mam szukac na jakims innym forum?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-11-10, 22:21    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Jak to ludzie leniwieją... Innych forów typowo harmonijkowych nad Wisłą nie ma, są inne Fora muzyczne, gdzie o harmonijkach wypowiadają się np. gitarzyści i często (choć nie zawsze) wypisują brednie. Wiedzy tutaj jest ogrom, ale widać wyszukiwanie informacji to zajęcie trudne i niegodne. Więc garść gotowców. Nie szukałem najkorzystniejszych ofert, a tylko modele warte uwagi. Na początek warto kupić harmonijkę w tonacji C. Oto one:

http://allegro.pl/harmoni...3676683045.html
http://allegro.pl/harmoni...3678216518.html
http://allegro.pl/harmoni...3643239978.html
http://allegro.pl/harmoni...3677679593.html

Polecam sklep BluesHarp.pl (sprzedaje też na allegro, pod tą samą nazwą). Prowadzi go profesjonalny harmonijkarz i wszystko co ma na składzie jest jak najbardziej dobre do grania.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-11-11, 16:47    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Klamka napisał/a:
czy mam szukac na jakims innym forum?


Zostawiasz nas? :( Wszystkich interesują gotowce, np. prace magisterskie. Nawet z kosmetologii.

Też mogę polecić bluesharp.pl, bo nie ma w nim nic w okolicach 100zł, co nie byłoby dobre. Dawid Wydra wprowadza tylko godne polecenia harmonijki do sprzedaży.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Klamka 

Wiek: 29
Posty: 3
Wysłany: 2013-11-11, 21:00    Odp: Jaka harmonijka na początek?

minigunmen, Ciebie nigdy nie zostawię!
Jeśli Twoja praca magisterska była jednym wielkim gotowce, to smutne. Ale, jeśli mnie pamięć nei myli, to obecne forum nie jest odpowiednie do tego typu wyznań. :D

Dziękuję za pomoc!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu